Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206343 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #420 Dátum: 2013. Május 23. - 09:47:03 »
 :kepet: :kepet: :kepet:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Molroth

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #421 Dátum: 2013. Május 23. - 11:16:23 »
:kepet: :kepet: :kepet:
Íme a képek:




Típusjelzést nem látok rajta, csak a Soluna márkajelzést, meg azt, hogy made in czechoslovakia.
Egy fekete műanyag doboza volt, aminek belül a hátlapja egy tükör volt a borotválkozáshoz, és egy fehér teteje volt, szintén műanyagból. Sajnos ez már nincsen meg, mert eltört, de gyerek koromban sokat játszottunk vele az öcsémmel, így még emlékszek rá. A pamacs érdekes, mintha valami műszál lenne, mert puhább sokkal, mint a sertés...
Esetleg valaki tudja, mi lehetett a típusjelzése?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #422 Dátum: 2013. Május 23. - 12:15:48 »
Ez, ha minden igaz, a régi Flamingo névre hallgató pamacs...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Molroth

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #423 Dátum: 2013. Május 23. - 13:31:55 »
Ez, ha minden igaz, a régi Flamingo névre hallgató pamacs...  ;)
Á, köszönöm szépen! Megpróbálok utána nézni. :)
ami érdekes, hogy beleraktam egy használt wilki pengét, de kb alig ér ki az él belőle. NEm tudom, hogy ezzel hogyan borotválkozott a nagyapám...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #424 Dátum: 2013. Május 23. - 15:47:11 »
Jól. Én is ilyennel borotválkoztam évekig, még meg is van és van egy nyitott fésűs verzióm is. Régen ezekkel az alu borotvákkal volt elárasztva minden. Nem valami kíméletes fej, de aki nem életeben először vesz kézbe borotvát, az szerintem megborotválkozik bármivel. Úgy ahogy...
Ifjabb koromban borzasztóan rühelltem borotválkozni és nem ritkán kéthetes bozótot kellett letakarítani ezzel a Solunával. Ilyenkor egyszerűen nem használtam az alsó részt csak a leszorító, penge, nyél, oszt jónapot! :-)

Nem elérhető Molroth

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #425 Dátum: 2013. Május 23. - 20:42:45 »
Jól. Én is ilyennel borotválkoztam évekig, még meg is van és van egy nyitott fésűs verzióm is. Régen ezekkel az alu borotvákkal volt elárasztva minden. Nem valami kíméletes fej, de aki nem életeben először vesz kézbe borotvát, az szerintem megborotválkozik bármivel. Úgy ahogy...
Ifjabb koromban borzasztóan rühelltem borotválkozni és nem ritkán kéthetes bozótot kellett letakarítani ezzel a Solunával. Ilyenkor egyszerűen nem használtam az alsó részt csak a leszorító, penge, nyél, oszt jónapot! :-)
Ötletes megoldás! :D Én ahogy néztem, az alsó rész olyan széles ennél, hogy gyakorlatilag egy szélességben van a pengével. Próbálgattam az ujjbegyemen, de alig éreztem a pengét. Érdekes lehet vele beretválkozni.  :borosta:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #426 Dátum: 2013. Május 24. - 09:58:06 »
Nem is tudom, az enyém kifejezetten agresszív darab főleg akkor, ha nincs rendesen megszorítva. Az alamónium mivolta miatt vigyázni kell rá és akkor lehet használni. Persze egy masszív Gillette-hez képest gagyi. A nyolcvanas évek végén 18 forint volt egy ilyen Soluna, a Sopianae is kb. ennyibe kóstált. Múltkor vettem kíváncsiságból egy hasonlóan komoly árú, 700 forintos kínai pillangószárnyú szart. Na, az használhatatlan, ki se mertem próbálni. Ferdén áll benne a penge, a szárnyak beleakadnak a penge élébe egyszóval: szar.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #427 Dátum: 2013. Május 24. - 10:04:14 »
[...]
Múltkor vettem kíváncsiságból egy hasonlóan komoly árú, 700 forintos kínai pillangószárnyú szart. Na, az használhatatlan, ki se mertem próbálni. Ferdén áll benne a penge, a szárnyak beleakadnak a penge élébe egyszóval: szar.

Én 400-ért láttam kb. ugyanolyat. Már ránézésre is botrányos. Az a baj, hogy valakik biztos megveszik, így egy életre elmegy a kedvük a DE borotváktól. Természetesen nem vettem meg, ennyire nem vagyok elborult, inkább két sört vettem az árából :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #428 Dátum: 2013. Május 24. - 13:54:01 »
Nem vágom, hogy ez miért elborultság...
Ami a külalakját illeti, szerintem pont jól néz ki. A sok KGST csodánál sokkal jobban, de fele annyira se használható. Ez az a bizonyos tipikus keleti gagyi.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #429 Dátum: 2013. Május 24. - 14:03:11 »
Értsd ahogy akarom :D Ha tisztán látom, hogy nem jó semmire, akkor annyit is adok érte ;) Mivel nem úgy nézett ki, mint ami képes akár pár másodperc erejéig is megtartani egy pengét, a kíváncsiság nem hajtott tovább. Pedig van bennem belőle, ennek bizonyítéka a több, mint tucatnyi DE (és számokban ugyanez a helyzet a krémekkel, szappanokkal, pengékkel is). Én egy román DE-vel tanultam meg borotválkozni (képek pont' ebben a topicban, itt), de elég távol van a jelen idők kínai gagyi szintjétől.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #430 Dátum: 2013. Május 24. - 14:13:36 »
Hát ez is érthető, de mindegy, nekem tetszett. Gondolkodtam is rajta, hogy miként lehetne megmenteni. Arra jutottam, hogy ez nem jó semmire :-)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #431 Dátum: 2013. Június 06. - 08:48:35 »
Ez tényleg régi...még a borotvák előtti korból való... :crazy: :fetreng: (vagy csak én nem láttam még ilyet :nemtom:)

Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #432 Dátum: 2013. Június 06. - 09:29:24 »
Ez szerintem nem túl régi.

No de ez micsoda? Vagy a kép csalóka, vagy a szemem, de nem értem.
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #433 Dátum: 2013. Június 06. - 09:33:30 »
Tk. shavette? Nem láttam még effélét, a képről úgy tűnt, hogy a "pöckök" nem is penge méreten vannak. :futyul:
Sheffield-England

Nem elérhető vf

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #434 Dátum: 2013. Június 07. - 11:49:32 »
Ez az első hsz-em a fórumon, üdv a közösségnek!

Ma sikerült szereznem egy ilyen mini-csodát - alig várom, takarítás után mire lesz képes. A felső része valóban két irányban (gömbhéjszerűen) ívelt, nem a fotó torzít!

Ha valakinek van tippje, mi a csoda ez, kösz, ha megosztja - se doboz, se márkajelzés, se semmi... ?




Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici