Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206431 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #480 Dátum: 2013. Szeptember 17. - 19:11:55 »
Az csak a perspektíva miatt van... makrónál jelentős lehet ilyen kis távolságnál is.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #481 Dátum: 2013. Szeptember 17. - 19:47:35 »
praktikuma sok nincs ennek a fésű (nemfésű) kialakításnak, anyaghasználatban is valószínűleg értelmetlen, azonban ha unikum az más, akkor Zwack nem?  :D
Mindenesetre félarcomra bevállalnám egy próba kedvéért... főleg a kialakítás miatt nyert súlyeloszlás érdekelne...bár gyanítom semmi extra. 

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #482 Dátum: 2013. Szeptember 17. - 20:32:48 »
Egy újabb érdekességet találtam, hátha másnak is az. King Oscillator néven fut. Fogalmam sincs egyébként mire szolgálnak a fej tetején a görgők.
És igen - mielőtt valaki roppant szemfülesen felderítené - ezt is az ibéjen láttam:


A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #483 Dátum: 2013. Szeptember 17. - 21:58:50 »
Találtam egy videót a King Oscillator-rol, használat közben a görgők mozgatják "rezegteti" a pengét.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #484 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 09:38:56 »
Gyakorlatilag a rezgő, mozgó, elemes modern Gillette készülékek mechanikus elődje. Az ötlet jó de, hogy nem túl biztonságos egy ilyen nyekergő készülékben az is biztos. 

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #485 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 09:50:56 »
Fogásra nem tudom milyen lehet ez a borotva (King), de nekem legalábbis a nyele kiváltképp tetszik. Egyszerű, de mégis kultúrált.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #486 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 10:03:35 »
Jól tapadhatnak a görgők a szappanos arcon. ::)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #487 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 11:38:35 »
Jól tapadhatnak a görgők a szappanos arcon. ::)

Én ahogy húzom (a fej mögött tehát), többnyire már nem marad annyi szappan, hogy tapadjon. Sőt szinte semmi. Tolni meg nem szoktam a borotvát :) 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #488 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 23:10:50 »
Mennyire használható/kíméletes a Soluna borotva? Van valakinek itt a fórumon tapasztalata? 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #489 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 23:48:52 »
Én ritkán, de azért használom az 1978-ban beszerzett Solunámat. Pillekönnyű, full alumínium, közepes nyélhosszal (kb 70 mm). Szerintem alapszinten használható, még nem sikerült magam megvágni vele, pedig ebben is kizárólag Feather pengét használok.
Meg kell azért mondjam, vannak jobb DE-k is, de találkoztam jóval sz@rabbal is.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #490 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 23:59:11 »
Én ritkán, de azért használom az 1978-ban beszerzett Solunámat. Pillekönnyű, full alumínium, közepes nyélhosszal (kb 70 mm). Szerintem alapszinten használható, még nem sikerült magam megvágni vele, pedig ebben is kizárólag Feather pengét használok.
Meg kell azért mondjam, vannak jobb DE-k is, de találkoztam jóval sz@rabbal is.

Hát akkor ezek szerint inkább csak azért érdemes megvenni,  hogy ilyen is legyen a polcon és csak másodsorban a teljesítménye  miatt.  Azt hiszem akkor egyenlőre nem veszem fel a borotvacsapatba.  Elsősorban olyan régi (és új) borotvákat szednék össze (6-8 db), amiket jó szívvel elő is veszek rendszeresen.  Fáj a fogam azért egy 69'-es Tech/Adjustable/Fatboy/Superspeed valamelyikére, meg egy Schick Kronára a régiek közül.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #491 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 05:58:08 »
Én ritkán, de azért használom az 1978-ban beszerzett Solunámat. Pillekönnyű, full alumínium, közepes nyélhosszal (kb 70 mm). Szerintem alapszinten használható, még nem sikerült magam megvágni vele, pedig ebben is kizárólag Feather pengét használok.
Meg kell azért mondjam, vannak jobb DE-k is, de találkoztam jóval sz@rabbal is.

Hát akkor ezek szerint inkább csak azért érdemes megvenni,  hogy ilyen is legyen a polcon és csak másodsorban a teljesítménye  miatt.  Azt hiszem akkor egyenlőre nem veszem fel a borotvacsapatba.  Elsősorban olyan régi (és új) borotvákat szednék össze (6-8 db), amiket jó szívvel elő is veszek rendszeresen.  Fáj a fogam azért egy 69'-es Tech/Adjustable/Fatboy/Superspeed valamelyikére, meg egy Schick Kronára a régiek közül.

Ha budapesti vagy szombaton tudok vinni egy dobozos Soluna borotvát ingyen.

Üdv: longball

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #492 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 07:31:50 »
Mennyire használható/kíméletes a Soluna borotva? Van valakinek itt a fórumon tapasztalata?
Vettem egyszer piacon NOS zártfésűs Solunát.
Elején csodás volt, de elég gyorsan deformálódott az alu tartólap...
...gyorsan a kukában végezte.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #493 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 08:08:13 »
1969-es évjáratú Fat Boy az nincs (1958-1961 között készült csak).
1969-es Gillette évjáratban a Black Handle Super Adjustable vagy Black Handle Super Speed, és a 3 részes Tech közül válogathatsz.

Kösz, ez nagyon hasznos információ. Utánanézhettem volna, de valahogy fel sem merült, hogy valamelyikből nincs is ez az évjárat.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #494 Dátum: 2013. Szeptember 19. - 08:10:30 »
Én ritkán, de azért használom az 1978-ban beszerzett Solunámat. Pillekönnyű, full alumínium, közepes nyélhosszal (kb 70 mm). Szerintem alapszinten használható, még nem sikerült magam megvágni vele, pedig ebben is kizárólag Feather pengét használok.
Meg kell azért mondjam, vannak jobb DE-k is, de találkoztam jóval sz@rabbal is.

Hát akkor ezek szerint inkább csak azért érdemes megvenni,  hogy ilyen is legyen a polcon és csak másodsorban a teljesítménye  miatt.  Azt hiszem akkor egyenlőre nem veszem fel a borotvacsapatba.  Elsősorban olyan régi (és új) borotvákat szednék össze (6-8 db), amiket jó szívvel elő is veszek rendszeresen.  Fáj a fogam azért egy 69'-es Tech/Adjustable/Fatboy/Superspeed valamelyikére, meg egy Schick Kronára a régiek közül.

Ha budapesti vagy szombaton tudok vinni egy dobozos Soluna borotvát ingyen.

Üdv: longball

Köszönöm az ajánlatot, de egyrészt nem budapesti vagyok, másrészt sajnos szombaton nem tudok menni a borotvatalira. :(
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici