Szerző Téma: Anyagok, technológia, anyagtechnológia  (Megtekintve 22678 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #15 Dátum: 2011. Május 03. - 08:14:36 »
Majd nézd meg még1x a filmet, nem dobják ki, megeresztés után egy úriember kalapáccsal egyenesít rajta egy üllőn. Csak a nagyon gáz darabokat dobják ki, a többi ugyanúgy finiselésre kerül.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #16 Dátum: 2011. Május 03. - 08:49:46 »
Korrigálom magam, mivel nem fogalmaztam egyértelműen:

A nem javítható csavarodott darabokat kidobják...

Így jó lesz Sanyi?  :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #17 Dátum: 2011. Május 03. - 15:30:35 »
Igen, így jó lesz!   :D

Jó vastagra hagyják az anyagot hőkezelés előtt, hogy kevés legyen a csavarodás benne, meg hogy sokat lehessen rajta javítani még köszörülés közben ha mégse lenne jó. A Bismarckok közül amiket eddig éleztem (4db), abból kettőnek rosszabb volt a köszörülése mint a 8$-os Gold Dollaromnak (Double Arrow utódja). Persze ettől függetlenül az esetek 90+ százalékában szebb és jobb kés lesz egy Dovo, csak akkor szívsz ha sikerül kifognod 17 ezerért egy rosszat. Annak a kettőnek amivel sok munka volt, ott mindkettőnek iszonyat hugyos volt az élszalagja, és az egyiknek a köszörülésében is volt egy kis kozmetikai hiba. Mindkettőnek nagyon király éle lett, szóval no offense, csak ott is vannak azért hibák :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #18 Dátum: 2011. Május 03. - 17:21:39 »
Persze, nincs is ezzel gond, mindenhol van selejt, csak ugye az arány nem mindegy...
(Bár, hozzáteszem, nálunk most van egy projekt, aminek keretében műszívhez való villanymotort fejlesztünk, ott azért 1 rossz motor=egy "elégedetlen ügyfél"... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #19 Dátum: 2011. Május 03. - 17:26:51 »
Jaja, az arány nem mindegy.

De a műszíves ügyfél legalább nem fog utána már panaszkodni  :fetreng:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #20 Dátum: 2011. Május 03. - 17:52:50 »
Nem biztos, hogy érdemes egy promóciós filmanyag alapján messzemenő következtetéseket levonni  ;)
Ha ténylegesen az utolsó megeresztés után kalapálnak még az anyagon, az nagy hiba! Lehet, hogy a filmbeli sorrend megfelel a valóságnak...mert hát láttam én már ennél komolyabb termékeknél is fatális baromságokat...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #21 Dátum: 2011. Május 03. - 18:06:24 »
Nem biztos, hogy érdemes egy promóciós filmanyag alapján messzemenő következtetéseket levonni  ;)
Ha ténylegesen az utolsó megeresztés után kalapálnak még az anyagon, az nagy hiba! Lehet, hogy a filmbeli sorrend megfelel a valóságnak...mert hát láttam én már ennél komolyabb termékeknél is fatális baromságokat...

Ezen én is gondolkodtam már, hogy ez mennyire kóser. Nyilván nem edzés után kalapálják, mert akkor eltörik. Ha megeresztés után, akkor stressz marad a pengében. Szóval sehogy se kerek ez :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #22 Dátum: 2011. Május 14. - 13:55:19 »
Mondjuk simán elképzelhetőnek tartom, hogy a vágó és a szerkesztő munkáját kevésbé befolyásolják a szakmai kérdések mint a "hogy mutat jól a képernyőn" érdekszféra. ;D

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #23 Dátum: 2012. Április 23. - 18:04:49 »
Merakkó nem vennék meg a termékét. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #24 Dátum: 2012. Április 23. - 18:49:18 »
És ha valaki (monnyuk én) beírom ezt a tapasztalatot az SRP-re?

Mi tart vissza? :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #25 Dátum: 2012. Április 23. - 20:36:35 »
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #26 Dátum: 2012. Április 23. - 21:50:52 »
Eléggé takarózás szaga van a dolognak. A 1095 nem vízedzésű acél, hanem olaj, szóval azt a részt nem tudtam értelmezni. Vagyis de, de eléggé gáz ha a készítője nem tudja milyen acéllal dolgozik.
A legutolsó mondat, miszerint járhatott akárhol, és ki tudja mi történt vele szintén takarózás. Az a penge így jött ki a kezei közül, csak simán eladta így, mert a vásárlók 99%-át nem érdekli, vagy észre se veszi, de legalábbis nem teszik szóvá. A hőkezelés után úgyis volt benne annyi anyag hogy a köszörülés végére az éle egyenes lett, meg felfeküdt a kőre, a többi meg kozmetikai apróság amúgy is. Van akit zavar, van akit nem :)
Az hogy most milyen acélt használ rejtély, mert sehova nem írta ki. Ha tényleg nem 1095, akkor O1-re tippelnék. Ettől függetlenül a 1095 egy nagyon jó anyag, RW-nél jobb készítők is előszeretettel használják.

Kettőt tippelhetsz miért nem írja ki a honlapjára  ;D A cipész se írja ki a boltjára hogy amiből az előző 3 évben dolgozott az a bőr nem volt az igazi.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #27 Dátum: 2012. Április 23. - 22:18:34 »
Azt azért ne felejtsd el hogy RW az úgymond "gagyibb" készítőkhöz tartozik. A nyelei azért eléggé elnagyoltak az árakhoz képest. Bill Ellis, Tim Zowada, Max, ők mind nagyon szépen dolgoznak. Ugyan Max még nemrég kezdte a custom témát, de a régebbi tagok közül igen sokat lepipál már most is. Sajnos az előbbi 2 úriember borotvái olyan árat képviselnek, hogy olyanom csak ajándékba lesz, és csak ha ők maguk adják nekem  :D 1000$+ az eléggé zúzós egy borotváért. Livinek is vannak szép dolgai, de nála azért látszódik hogy nagy mennyiségben gyárt. Ettől függetlenül van 1-2 borotvája ami nálam a top 5 kedvencben van :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #28 Dátum: 2012. Április 23. - 22:56:02 »
Nekem a kígyós borotvája az nagyon bejön, nem értem amúgy miért  ;D Jó nagy, jó a nyél, valami megfogott benne :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Anyagok, technológia, anyagtechnológia
« Válasz #29 Dátum: 2012. Április 24. - 08:08:02 »
Az, amelyik feltehetően Shrek részére készült?  :crazy: :fetreng:  Azzal egyébként lehet borotválkozni? Mármint normálisan? Mert az kb. 2x akkora, mint egy nagyobb normál kés. Nekem volt 8/8-os Friodurom...ahhoz is kicsi volt az arcom, mi lenne azzal a kelgyóssal!?
Egyébként Liviben és Shrekben van némi közös (ránézésre)  :evil: :fetreng:

Nem csak ránézésre, a videó alapján Shrek is valami hasonló módon élezhet borotvát  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici