Szavazás

Szerinted az olvasottak alapján mely területen erősítsek?

Preshave
2 (11.8%)
Hab, szappan, gél
1 (5.9%)
Készülék
4 (23.5%)
Aftershave
2 (11.8%)
Szexepil :-)
8 (47.1%)

Összes szavazó: 16

Szerző Téma: Penge  (Megtekintve 7640 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Penge
« Dátum: 2009. November 16. - 01:52:34 »
Én egy borotvákkal foglalkozó cégnél dolgozom, úgyhogy nézzétek el nekem, hogy miket használok :-)

Hétköznapi borotva: mindenevő vagyok amivel 2 perc alatt meg lehet borotválkozni, általában az újdonságokat tesztelem. A kedvenc borotváim a hétköznapokra: LORD L1161P és LORD L1189P ( DE fanok Ne röhögjetek!, ezek az eldobhatók a célra tökéletesen megfelelnek! )
Előkészítés: valamilyen hab vagy gél ( amit éppen tesztelek) de néha habzó krém ( előszeretettel használom az olcsó de jó tubusosakat: Arko, Dalan, Amigo, Figaro )     

Hétvégi borotva: megadom a módját és DE- LORD L1822M ill. van még egy Gillette Adjustable készleten, amit mostanában nem használok.   
Előkészítés: gyors fürdő, 10 perc szauna, zuhany és néha ezek elött még megnézem a híreket hátha feltalálták a borotválkozást könnyítő spanyolviaszt. Tálkában a fenti krémek egyike vagy szenzitiv gél, és/vagy saját receptúra: szója-, olivaolaj bázis, otthon nevelt aloe barbadensis Miller juice, illóolajok ill. néha egyéb tesztelésre szánt összetevők. ( nyugi, valaha vegyésznek készültem, de nem akartak felvenni! -gondolom jól látták az emberiség védelmében... ) :-)
Pamacs: rendhagyóan egy filléres kínai, de márkás! (a logót képtelen voltam értelmezni) Mindazonáltal már jó egy éve ezt használom, talán 'pure badger'? :-), mindenesetre jól bírja a strapát.
Utókezelés: szigorúan alkohol és/vagy pantenol tartalmú aftershave, télen + hidratáló krém, gél.   
Rendszeresség: Naponta borotválkozom.
Álmok: Szeretnék venni vagy készíttetni egy használható ill. vitrinben is remekül mutató damaszkolt STR8 borotvakést ( egyelőre a félút felénél járok egy saját gyártású projektben)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Penge
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 16. - 08:03:56 »
Rendszeresség: tényleg, azt hiszem, erről senki nem beszélt eddig, mindjárt én is módosítok.
Az L1822M, az az L6?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Penge
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 16. - 20:48:36 »
Igen a készülék típusa az L6.

   
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 08. - 02:09:44 írta Penge »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Penge
« Válasz #3 Dátum: 2010. Június 10. - 00:50:27 »
A mai nappal kipróbáltam a késes borotválkozást és hát nagyon könnyen előfordulhat, hogy a végén, én is csatlakozom az elvetemült, mindennapi nyakiütőér-veszélyeztetők táborához. A felszerelés egyelőre elég alap, egy a héten beszerzett SFK, egy Wester Bros, valamint 5K/8K kerámia, ill. 12K kövek, egy általános régi MH bőrszíj, és egy nagyon remegő jobbkéz.  :borz2:
Mivel nem bírtam várni, a 'blunt' SFK-t nekiálltam megfenni, és mivel már amúgy is profi élszalag volt a késen, csak az 'iszapos' 12K-s kővel estem neki. kb 50/50 húzás után már körmön érezni lehetett, hogy nagyon is alakul a dolog, ebből lesz ám a kisbalta! A szíjjon is áthúztam  jópárszor, majd beáztattam a fejem...  ;D Lesz ami lesz. Megnyugtató volt, hogy az alkaromról gyönyörűen vitte a szőrt, de hát első húzások az arcon???, basszus nekem holnap tárgyalásom lesz... no sebaj. És... megborotválkoztam, késsel. Egyelőre óvatosan csak szálírányba, néhol szőrbokrokat hagyva, de pár kör után sikerült korrigálni. A művelet kb másfél óráig tartott úgy, hogy félúton úgy döntöttem még egy kicsit korrigálok a késen..  ;D
A nyak, áll, ill. a szájkörüli részek elég lassan mentek és bevallom komoly dilemmát okozott, hogy még véletlenül se vágjam meg magam, de a végén sikerült. Közben asszony jókat derült rajtam...  :borz1: A rögtönzött élezés viszonylag jól sikeredett, de van még azon is mit javítani, mert kb kétszer olyan irritált most a bőröm, mint pl. a Featherrel volt, azonban úgy érzem túlélhető. Zárszóként: mivel sikerült, borzasztóan nagy élmény volt! Köszönöm mindenkinek a segítséget!           

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Penge
« Válasz #4 Dátum: 2010. Június 10. - 09:25:35 »
Penge,

Nekem egészen máshonnan (kulinária) van egy alapigazságom: „Ha éhes vagy, ne kísérletezz!”

Ez kiterjeszthető bármire, vagyis én pl. minden újat jellemzően hétvégén próbálok ki, épp azért, mert hét közben rosszul veszi/veheti ki magát egy össze-vissza horzsolt, kivörösödött, kipattogott arcbőr, pláne, hogy az esetleges sérülések miatt összevérzett ing sem mutat jól.

A kicsit vehemensebb, agresszívebb borotválkozás hatásaként én elsősorban nem azonnali gondokat tapasztaltam, hanem a másnapi borotválkozás kínjait: még kíméletesen is sokkal durvább a sok apró (épp gyógyuló) seb, illetve az alkalmi egy-két szőrbenövés miatt.

Viszont asszem én is ugrom, nem fogok Futur-ral bíbelődni.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Penge
« Válasz #5 Dátum: 2010. Június 10. - 09:36:35 »
A kérdések közül pont a szerintem legfontosabb hiányzik: a gyakorlás...  ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Penge
« Válasz #6 Dátum: 2010. Június 10. - 12:59:24 »
Grat Penge! hajszálteszt volt a borotválkozás előtt?  ;D

A szavazással kapcsolatban csatlakozom Ed-hez! ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Penge
« Válasz #7 Dátum: 2010. Június 10. - 14:03:17 »
Prof- abszolúte igazad van, de én az a típus vagyok, akit ha érdekel valami, azonnal bedobom magam a mélyvízbe vele, és ha megtetszik a dolog a végéig kűzdök és nem adom fel. A rosszul sikerült borotválkozásnak lehetnek akár azonnali, késöbbi, vagy tartós mellékhatásai, egyelőre csak személyre szabott receptek vannak, kinek hogy és miért... rendkívül sok az összetevő, tehát azt gondolom, hogy ezek miatt a szempontok miatt teljesen mindegy, hogy én mikor "vágok bele"  ;D   
 
ed- Igen a gyakorlás kimaradt a listából, de hát vagy így vagy úgy kb 20 éve gyakorlok, úgyhogy nem véletlenül, számomra ez magától értetődő, a STR8 gyakorlást pedig ugyebár most kezdem...nincs fejleszteni ezen, köszi mindenesetre a bíztatást, pár év múlva találkozunk a  STR8-es gyorsasági vagy Mulholland futamon!  ;D Hátha lenyomlak! ;D

mry- Köszi! Igen, ha tudnád, hogy hány hajszálteszt volt!?  ;D ( Sem asszonnynak, sem nekem, sőt szálkásszőrű tacsijaimnak is alig maradt valami!  ;D És nagyon is érdekes eredményekre jutottam a vizsgálódásban. Új teóriák, feltevések, amik talán új megvilágításba helyezik számomra az egész eddigi élműködésével kapcsolatos elképzeléseimet. Egyelőre csak annyit kezdek sejteni, hogy az eddigi alapvető két vágásfajta után van egy harmadik is, amit ugyan már ed említett, de nem tulajdonítottam neki túl sok jelentőséget, de van!, ez pedig a szőr kipattintása ék alakú élgeometriánál..., ami az él borotválkozás közbeni kis szög elmozdításával kapcsolatos. ( rutinos Str8-esek szerintem akár tudatalatt is, de ezzel a technikával sikeresek )

Ez csak azért lesz fontos a késöbbiekben, mert ezt a technikát bevetve a DE vonalon is sokkal könnyebb lehet az élet, illetve ezért van az, hogy aki késsel is könnyedén borotválkozik, annak innentől kezdve játszi könnyedség akármivel letolni az arcát, aminek éle van.     

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Penge
« Válasz #8 Dátum: 2010. Június 15. - 23:05:42 »
Egy érdekesség, ma megvolt a 3-ik késes borotválkozásom és elég jól sikerült, és csak kis irritáció volt a végeredmény, az áll és nyaki részeket viszont tökéletesen sikerült leborotválnom, mondjuk még mindig kb 1 órát töltöttem a tükör elött. Ez túl sok, viszont vágás sőt pontvérzés nélkül sikerült megúszni az egész műveletet. Nálam az orr és az áll alatti rész okozza a hosszabb fejtörést és az elcsúszást.., a késeim ezekre a helyekre valahogy nem esnek kézre a hegyivel tudom csak kapirgászni... Vissza az érdekességhez. Élezés most nem volt, de a nedves farmeron gondoltam, hogy most letolom a Westert nem 50/50-be, hanem 150/150 és szépen óvatosan az elején durvábban, majd szépen óvatosan csökkentve a nyomást a végére. Bőrt ezek után még nem kapott, illetve kapott az arcomon. Összehasonlítva az előzőleg 50/50-re bőrözött SFK-val az eredmény kb 2:0 a farmer javára. Félig megborotválkoztam, majd a Wackert is lehúztam 50/50-re a bőrön, de nem lett jobb, sőt inkább rosszabb.
Egy kérdés a tapasztaltaktól. Túl lehet bőrözni egy kést?, mert én azt hittem, hogy ájulásig lehet húzni, az nem árt az élnek. Viszont a vizes farmeros finis megoldás eddig nyert, de amíg akár a legenyhébb irritált arcbőrrel és 1 órás művelettel kell számolnom, valami még nem az igazi...
Az 1 órából gondolom lehet majd 10 perc is, az már tényleg gyakorlás kérdése, az irritált arcbőr viszont az él kérdése nagyban...
Valakinek ötlet?   

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Penge
« Válasz #9 Dátum: 2010. Június 15. - 23:16:34 »
Túl lehet bőrözni egy kést?

Pasztás szíjon elvileg igen, le lehet kerekíteni az élt. Sima bőrön - ha jól csinálod, és nem nyomod túl erősen, pengehát mindig érintkezik a bőrrel, a szíj elég feszes - gyakorlatilag nem.

az irritált arcbőr viszont az él kérdése nagyban...

Az él kérdése is, de azért itt is sokat számít a gyakorlat: megfelelő szög, nem túl erős erős nyomás stb. No meg persze az előkészítés, de ez nyilván a DE-nél is így van...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Penge
« Válasz #10 Dátum: 2010. Június 15. - 23:20:19 »
Én csak pár hónapja borotválkozok késsel, de naponta. Túlbőrőzni nem lehet a kést, rosszul viszont igen. Ha az utolsó 10-20 húzásban akár csak 1-2 alkalommal nem megfelelő erősséggel vagy módszerrel húzod a kést, már akkor is lehet hogy többet rontasz rajta mint javítasz. Az hogy neked jobb volt a vizes farmer, az nem tudom mitől van. Használtam azt is, bőr előttre jó volt, de a bőr nekem jobb végső élt adott. Nem tudom milyen bőröd van, lehet az a ludas. Szóval vagy a technikád nem elég jó még, vagy a bőröddel van valami gond, ha a farmerrel viszont jó.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Penge
« Válasz #11 Dátum: 2010. Június 15. - 23:29:04 »
Kösz Gorila! Sima bőrözést kapott mindkettő (még nincs pasztám), nagyon finoman, érzéssel. Ezért is furi, hogy a farmer után mégis valami történt, ami nem volt előnyére. Ami a gyakorlatot illeti, ez volt a 3-ik borotválkozásom késsel, úgyhogy még nem adom fel, próbálom tökéletesíteni a dolgot. A szögekkel próbálkozom folyamatosan, és megpróbálom a legkevésbé nyomni a kést a bőrömhöz, azonban érzésem szerint az eszközön még lenne mit javítani. Hajszálteszteken mindkét kés tökéletes, a hangjuk is tökéletes, az irritáció is tökéletes, de az meg nem kéne...
Kösz sanyi- levitézlett honvédségi szíj és könnyen lehet, hogy ő a lúdas, úgyhogy tervbe is van egy jó széles és hosszú szíj beszerzése...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Penge
« Válasz #12 Dátum: 2010. Június 16. - 07:37:57 »
Gyorsan belekotyogok én is... ;)

A vizes farmer/farmer/szövet... általában kicsit jobban megdolgozza a kés élét, ezért nem kell túl sokat húzni rajta (persze, ha tökéletes az él), gyakorlatilag azt mondják erre a külföldi fórumok, hogy a pasztás szíjat lehet vele helyettesíteni. Mivel ugye jobban "visz", mint a sima bőr, ezért kicsit agresszívabb is lesz tőle az él.

Ami a bőrt/bőrözést illeti: A bőr minősége, előkészítése felülete nagyon fontos, túlbőrözni nem, csak rosszul bőrözni lehet. (pl. ha keskeny a bőr, és egy kicsit is fölfelé áll a széle, már bukta...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Penge
« Válasz #13 Dátum: 2010. Június 16. - 12:22:22 »
Nagyon kösz Imi a 'kotyogást'! Biztos, hogy a szíj is lúdas, úgyhogy tovább bővült a beszerzendők listája... :crazy:
 

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici