Szerző Téma: A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek  (Megtekintve 42312 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #15 Dátum: 2011. Május 05. - 21:39:28 »
(Egyébként, szerintem akit komolyabban érdekel a téma úgyis utána megy. ;))
Épp ezt tesszük!  ;)
És ahogy már írtam, nem belekötés volt a szándékom (hisz a leírás egy fordítás) hanem a fogalom tisztázása. Valójában én sem tudok erről semmit, ezért próbáltam "felpiszkálni" az illetékeseket  :evil:
Őszintén szólva...én anno elég gyenge voltam anyagszerkezettanból (hozzáteszem: az adott időszakban épp nem érdekelt ez a téma...ahogy sok más sem)  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #16 Dátum: 2011. Május 05. - 22:27:28 »
És ha a silver steel nem az összetétele, nem az ezüst kémiai jelenléte, hanem más után kapta a nevét? Simán lehet. Magyarban is használatos például a kínaezüst vagy újezüst kifejezés egy olyan ötvözetre, amiben aztán minden van (réz, cink, nikkel), csak ezüst nincs.  ;)

FBP

  • Vendég
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #17 Dátum: 2011. Május 06. - 05:42:24 »
És ha a silver steel nem az összetétele, nem az ezüst kémiai jelenléte, hanem más után kapta a nevét? Simán lehet. Magyarban is használatos például a kínaezüst vagy újezüst kifejezés egy olyan ötvözetre, amiben aztán minden van (réz, cink, nikkel), csak ezüst nincs.  ;)
Hát ezt lenne jó kideríteni! Elképzelhető, illetve én is ezt gyanítom, ahogy edrose is írja.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #19 Dátum: 2011. Május 06. - 09:54:20 »
Mi a helyzet a Böker Edelweiss-szal? http://www.boker.de/us/straight-razor/140520.html állítólag ez is tartalmaz ezüstöt.  (Furcsállom, hogy a borotvakés-gyártók nem szeretik közzétenni a felhasznált anyagok pontos megnevezését. Ilyenkor mindig sumákságot érzek a háttérben, hogy sima 10xx-es acélt akarnak drágán rásózni az emberre.)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #20 Dátum: 2011. Május 06. - 12:31:51 »
Mi a helyzet a Böker Edelweiss-szal? http://www.boker.de/us/straight-razor/140520.html állítólag ez is tartalmaz ezüstöt.  (Furcsállom, hogy a borotvakés-gyártók nem szeretik közzétenni a felhasznált anyagok pontos megnevezését. Ilyenkor mindig sumákságot érzek a háttérben, hogy sima 10xx-es acélt akarnak drágán rásózni az emberre.)

A kiemelt rész kifejezetten tetszett!  ;D Soha nem gyártottak semmilyen hiperacélból borotvát gyártósoron tudtommal, mert semmi értelme nincs. A 60$-os alap Dovo, és a 250$-os Bergischer Löwe is ugyanabból az acélból vannak. Úgy ahogy a TI sokszáz dolláros borotváiban sincs semmi S30V, de még csak porkohászati acél sem. Mindenki magas széntartalmú, alacsonyan ötvözött szerszámacélokból dolgozik nagyon rég óta, mindenkinek megvan a maga forrása hogy miből dolgozik, hogyan hőkezeli, és ezért nem kötik az orrodra ezeket. Nem vagyok egy nagy acélguru, de ezüst tartalmú modern acélt még soha nem láttam, de csak még nem is hallottam róla, szerintem csak reklámfogás a Böker részéről. Valószínűleg pont annyi ezüst van benne mint az ezüstacélban.

Szóval el kell hogy szomorítsalak, de hacsak nem custom made, akkor drágán akarnak rádsózni egy 10xx-es acélból készült borotvát :)

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #21 Dátum: 2011. Május 06. - 13:00:45 »
Idézet
A kiemelt rész kifejezetten tetszett!  ;D Soha nem gyártottak semmilyen hiperacélból borotvát gyártósoron tudtommal, mert semmi értelme nincs.

Ezt nem értem. Miért ne lenne értelme, ahogy teszik azt a késgyártók is? Ezek nem tamahagane katanák, hogy ne lenne értelme egy kis innovációnak.


Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #22 Dátum: 2011. Május 06. - 13:04:05 »
Gondolom itt a "gyártósoron" van a hangsúly. Nem értek hozzá, de szerintem a hiperszuperdamaszkuszimegmindenféle késeket nem gyártósoron gyártják. Aztán lehet, hogy tévedek! :)
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #23 Dátum: 2011. Május 06. - 14:27:29 »
Gondolom itt a "gyártósoron" van a hangsúly. Nem értek hozzá, de szerintem a hiperszuperdamaszkuszimegmindenféle késeket nem gyártósoron gyártják. Aztán lehet, hogy tévedek! :)

Pontosan. Vannak egyéni készítők akik használnak mindenféle egzotikus acélokat, de még ott se annyira jellemző. CPM30V, ATS34, D2, CPMD2, ilyesmiből láttam már pár borotvát készülni, de maguk a készítők is írták hogy sok értelme nincs. Egy borotvánál ami fontos: finom szemcseszerkezet, jó fenhetőség, jó élezhetőség, megfelelő keménység. Ezt az alacsonyan ötvözött szerszámacélok tudják a legolcsóbban és legegyszerűbben nyújtani. A szuperacélos borotváknál a legtöbb probléma azzal volt hogy sokat kellett bőrözni, és még úgy se mindig volt az igazi. Kínszenvedés volt élezni őket, és semmivel nem volt jobb élük mint egy O1-ből készült vasnak, sőt. Arról nem is beszélve, hogy nagyságrendekkel több vele a munka, problémásabb a hőkezelés, és jóval drágább maga az acél is. A nagy gyártók ezért nem gyártanak szuperacélból, és a kis készítők se nagyon csípik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Aries

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #24 Dátum: 2011. Május 06. - 14:50:40 »
Melyik az a lépés munkafolyamatban, ami megdobja az árat egy Spyderco VG-10 v. SOG AUS-8 acélból készült késeihez képest? (A téma megérne egy szép cikket a P&P-re.)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #25 Dátum: 2011. Május 06. - 14:58:59 »
Nehezebb megmunkálni: több idő, több csiszolóanyag. Drágább az acél, és (valszeg) a hőkezelés.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
vállnélküli temp
« Válasz #26 Dátum: 2013. Március 23. - 18:55:39 »
Mi az a vallnelkuli?!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:vállnélküli temp
« Válasz #27 Dátum: 2013. Március 23. - 18:58:05 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:vállnélküli temp
« Válasz #28 Dátum: 2013. Március 23. - 19:17:04 »
Egyébként használat szempontjából van előnye az egyiknek a másikkal szemben, vagy ez pusztán csak esztétikai kérdés?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:vállnélküli temp
« Válasz #29 Dátum: 2013. Március 23. - 19:54:20 »
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici