Szerző Téma: A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek  (Megtekintve 42308 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:vállnélküli temp
« Válasz #30 Dátum: 2013. Március 23. - 20:09:26 »
A váll akkor micsoda?!
A bekeretezett rész:


Ez egy ún. double-shoulder váll kialakítás...  ;)  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:vállnélküli temp
« Válasz #31 Dátum: 2013. Március 23. - 20:43:28 »
Értem. Így már világos.  :sör:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:vállnélküli temp
« Válasz #32 Dátum: 2013. Március 23. - 22:10:08 »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:vállnélküli temp
« Válasz #33 Dátum: 2013. Március 23. - 22:10:20 »
ToZ, lassan ki kellene próbálnod a késelést is!  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vállnélküli temp
« Válasz #34 Dátum: 2013. Március 23. - 22:22:57 »
Nekem is a váll nélküliek a kedvenceim. Megcsiszolni nem egy leányálom, nem csodálom hogy a ritkább köszörülési típusok egyike.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:vállnélküli temp
« Válasz #35 Dátum: 2013. Március 23. - 22:31:33 »
Sanyi, a legutóbb bemutatott "ferraris/bentleys" késed is ilyen, nem?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vállnélküli temp
« Válasz #36 Dátum: 2013. Március 23. - 22:34:43 »
Sanyi, a legutóbb bemutatott "ferraris/bentleys" késed is ilyen, nem?

Vicces ez a név, de igen :) A mostani adagból amit csinálok sok vállnélküli van, többek között amiatt a borotva miatt kaptam rá. Mondjuk annál a szokásosnál is jobban mutat a kontraszt miatt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:vállnélküli temp
« Válasz #37 Dátum: 2013. Március 23. - 22:40:27 »
Vicces, de jól hangzik. Mindenképpen pozitív tartalommal bír.

Most már én is tudom, hogy miért is nehéz ezt a típust köszörülni.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:vállnélküli temp
« Válasz #38 Dátum: 2013. Március 23. - 23:00:36 »
Ha pontosan akarok fogalmazni, akkor inkább azt mondom, hogy szépen köszörülni nehéz.  ;)

A szimpla vállasnál felcsavarozhatsz segítségül egy ütközőt, és szinte "ész nélkül tolhatod" addig, nem lesz benne hiba, az előbbinél viszont kézzel kell ügyelned az ív szép kivezetésére. Legalábbis én erre gondoltam, Sanyi majd kiigazít, ha máshol keresendő az igazság.

Azért a dupla vállas már nem tűnik nekem olyan egyszerűnek, bár azért van arra is ötletem, hogyan fognék neki, ha muszáj lenne.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vállnélküli temp
« Válasz #39 Dátum: 2013. Március 23. - 23:05:52 »
Többek között igen. Ráadásul a mélysége sem mindegy a köszörülésnek, mert ahol él van, ott teljesen vékonyra kell kihúzni, onnan viszont a farka felé egyenletesen kell csökkennie a holker mélységének, nem csak a felköszörülés magasságának kell csökkennie. Ezt így nehéz elképzelni mire gondolok, ha tudnék most mutatni egy elrontottat akkor könnyebb lenne illusztrálni. Lényeg hogy sokkal egyszerűbb tövig beköszörülni, és utána kicsinosítani a stabilizátornál, vagy amblokk kihagyni, ahogy a sheffieldiek jó részén van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:vállnélküli temp
« Válasz #40 Dátum: 2013. Március 24. - 07:54:15 »
Más dolgokról van szó. A szimpla és duplavállas stabilizátor azért készül, hogy az amúgy nagyon vékony köszörülésnek adjon egy kis merevséget. Gyárilag eleve úgy vannak kiütve a pengék, hogy ez a két stabilizátor már benne van, így túl sok odafigyelést nem igényel a vállnak a köszörülése, mert simán "koppanásig" tolja, és kész. A váll nélküli csiszolást szabadkézből kell csinálni vagy köszörűn, vagy szalagcsiszolón, vagy tüzikorongon, és ha jól sejtem ezért kezdték el egyre jobban hanyagolni.

Ez leginkább alkalmazott technológia kérdése, nem technikáé. Ugyan nem dolgoztam még két korongos vizes köszörűvel, de szalagcsiszolón is könnyebb a sima váll, gondolom ha még bele is van ütve a hőkezelt mintadarabba a váll úgy még nagyobb a különbség. A vállaknál arra kell mindig figyelni hogy ugyanolyan mély legyen mindkét oldalon, és ugyanodáig tartson, az elsőt lerendezi a 2 egymással ellentétes korong, a másikat a beütött váll. Jól kitalálták ezt a solingeniek, nem véletlen nem változott ez a technológia sok sok évtizede semmit :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:vállnélküli temp
« Válasz #41 Dátum: 2013. Március 24. - 08:04:26 »
Ezt nem is tudtam, hogy gyárilag már benne volt a stabilizátor, dupla váll. Így sokkal inkább igaz, amit írtam, egyértelműen könnyebb köszörülni. Peti, nem értem, mit tartasz logikai bukfencnek az érvelésemben?  :nemtom:
Természetesen, itt a saját eszközeimre, vagy a Sanyi által is említett szalagcsiszolós megmunkálásból indultam ki, amikor nehézségről beszéltem, mert ezeket ismerem, de szerintem professzionális célgépeken sincs ez másképp.
A lényeg, hogy a váll nélküli kialakításnál pusztán a kezedre/szemedre vagy hagyva, oda nem tudsz segédeszközt beiktatni.

"Azért a dupla vállas már nem tűnik nekem olyan egyszerűnek, bár azért van arra is ötletem, hogyan fognék neki, ha muszáj lenne." - Ja, erre gondoltál? Ha igen, akkor már az új infó birtokában ez a mondat is tárgytalan, de nélküle is könnyebbnek tartom magát a holker köszörülését, mivel itt nem kell a folyamatos ív kivezetésével törődni. A dupla váll kézi kialakítása igényelhet nagyobb odafigyelést, erre próbáltam utalni ebben a mondatomban.

"Sanyit értem. Abban van valami, hogy az átmenet kiköszörülése nem egyszerű feladat...." - Ezt írtam én is: ..."kézzel kell ügyelned az ív szép kivezetésére". Meg azt, hogy a vállasnál, amikor még nem tudtam, hogy gyárilag beleütik, hogy segédeszközzel megállíthatod a köszörűt/szalagcsiszolót.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:vállnélküli temp
« Válasz #42 Dátum: 2013. Március 24. - 09:07:36 »
Leülhet, egyes.  ;D



Hétfőn  zárthelyi, ez lesz a beugró!

Aminek nincs válla!

A váll akkor micsoda?!

Józsi képet még értettem. Ez alapján számomra viszont egyforma a rokkant és az ép vállú.

Amúgy meg a Futur adamcsutkaja megvan?! :crazy:

(Ed! Igazad van, mindent szetoffolunk! :-D Ez nem is fórum, inkább egy minimálisan struktúrált levlista :-P)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #43 Dátum: 2013. Március 24. - 11:18:12 »
Jó hogy átkerült ide, itt azért több értelme van :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:A borotvakés részei: Vélemények, észrevételek
« Válasz #44 Dátum: 2013. Március 24. - 11:25:32 »
Zoli, a duplavállas, aminek a penge tő felőli végén két "gát" = váll van. Ez merevít. A sima vállas, ami egy "gát"-ban, vállban végződik, s a vállnélküli, ami szép ívesen átmegy a pengetőbe a pengére merőleges merevítés nélkül.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici