Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 60375 alkalommal)

Nem elérhető herpa

• Törzstag
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #225 Dátum: 2014. Május 16. - 21:17:05 »
Csak ámulok és bámulok! :o
Egyedül én vagyok ősember itt a fórumon?!
:+1:
:+1: Nagyon furcsán érezném magam, ha az arcomon kívül máshol is borotválkoznék.
De már a nőknél is jön vissza a szőr a divatba, mondjuk hónaljban szerencsére nem.

Nem elérhető Betyarka

• Törzstag
    • Calisthenics
« Válasz #226 Dátum: 2014. Május 16. - 21:23:01 »
Én is buziságnak tartottam de mikor oda kerültem, hogy mindegy milyen izzadásgátlót használtam nem bírtam magammal.
Így mókusnyírás lett belőle. Azóta nuku szag.   ;D

Nem elérhető tothzoltan

• Törzstag
« Válasz #227 Dátum: 2014. Május 16. - 21:28:38 »
 :+1:

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető saxon

• Törzstag
« Válasz #228 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 21:29:37 »
Külföldi fórumokon már sokat írtak a Gillette Guard-ról. Ezt a Gillette kifejezetten az indiai piacra szánta, nyugaton (és így nálunk se) nem kapni offline. Ebayes eladóktól rendelhető, én is úgy vettem. Ára tényleg elég potom: cc. 3000 HUF volt 2 nyél fejjel +20 (!) pótfej, szállítással.
Az említett angol nyelvű fórumokon (b&b, shaveden stb.) egyesek drámaian a DE egyik nagy koporsószegeként emlegetik a terméket. Azt kell modanom, hogy némileg joggal. A Gillette megjátszotta, hogy vissza a gyökerekhez: csak egy penge, de a fej kialakítása és mozgathatósága miatt a szög elvileg mindig optimális.
A pengerés nagy, de a penge beépítési szöge miatt egyáltalán nem agresszív a cucc: egy Feather Popularnál így is alaposabb, és ami a legfontosabb: gyakorlatilag irritáció-mentes borotválkozást biztosít, annak ellenére, hogy az alapossághoz eléggé oda kell nyomni.
A nagy pengerés a tervezők részéről szándékos volt: felmérvén az indiai piacot, felfigyeltek arra, hogy sok helyen folyó víz nélkül borotválnak/borotválkoznak az emberek, mindössze egy pohárban/vödörben lelögybölve a borotvát. Ezért a széles rés - tényleg nagyon könnyű kiöblíteni belőle a habot és borostát.
Összességében, ha valaki patront akar, szerintem számos többpengés vetélytársat kenterbe ver a cucc, nem is beszélve az ár-érték arányról. Az éltartósságról annyit, hogy 4-edszerre borotválkozom vele, és még mindig kitűnő, egy 5. még biztos belefér ebbe a fejbe. Az első két használatnál vagy az élesség, vagy a sok DE után szokatlan tartás miatt több pontvérzést is okozott, de irritáció, vörösség stb. már akkor sem volt.
Utazáshoz kitűnő, ha pedig valakit irritálnak a sokpengések, de valamiért DE-t sem akar használni, tökéletes választás "állandóra" is.

Nem elérhető lajkoska

• Törzstag
« Válasz #229 Dátum: 2017. Július 11. - 13:19:52 »
Mennyire ver egy DE egy több pengés eldobhatót (pl gillete hárompengés)a borotválkozás alaposságban, úgy kb ?
" A világ nagyon öreg,  az emberiség nagyon fiatal"
Carl Sagan

Elérhető atteeharp

• Törzstag
« Válasz #230 Dátum: 2017. Július 11. - 13:25:03 »
Mennyire ver egy DE egy több pengés eldobhatót (pl gillete hárompengés)a borotválkozás alaposságban, úgy kb ?

Azt hittem olvasni jöttél a fórumra.

Nem elérhető lajkoska

• Törzstag
« Válasz #231 Dátum: 2017. Július 11. - 13:53:22 »
Olvasok is, már egy jópár témát azért átböngésztem, de erre még nem nagyon találtam rá, azért  gondoltam ezt megkérdezem.
Carl Sagan

Elérhető atteeharp

• Törzstag
« Válasz #232 Dátum: 2017. Július 11. - 14:06:08 »
Ennek a topiknak nem az a célja, hogy a DE-t istenítse, az eldobhatót meg lefikázza.

Ha most ezt azért kérdezed, mert még nem használtál többpengéset, akkor elolvashatód a "Kezdők ide" élménybeszámolóit.
Ha már használtál mindkettőt, akkor el tudod dönteni szerintem.

A többpengés működését illetően meg amúgy javaslom Penge írásait.

Nem elérhető lajkoska

• Törzstag
« Válasz #233 Dátum: 2017. Július 11. - 17:30:31 »
Értem  :bocs:
Carl Sagan

Nem elérhető Black

• Törzstag
« Válasz #234 Dátum: 2017. Július 11. - 20:07:27 »

Sokáig agyaltam a kérdésen, mert ha jól értem te az alaposságot kérded. Nos, az alaposság egyik legfőbb összetevője a szubjektum, az indivídum, maga az egyszeri és megismételhetetlen egyén. Az, hogy kinek mi az alaposság egyénfüggő is.

Nekem az eldobhatósok világában a Gillette Blue Two, vagy Gillette Blue Two Pluss bármikor jöhet, mert hihetetlen 100%-os eredményt produkál - föleg amióta az itt felhalmozott tudásnak köszönhetően megtanultam DE-vel borotválkozni. Utazós borotvám is ez, de nem flakkonos szirszart használok mellé, hanem a Caola borotvakrémek valamelyikét.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető lajkoska

• Törzstag
« Válasz #235 Dátum: 2017. Július 12. - 10:22:11 »
 :hat:
Carl Sagan

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #236 Dátum: 2017. Július 12. - 12:27:43 »
Rendelek ma egyet, aztán meglátjuk, sokat utazok mostanában, persze, mintha nem férne el egy DE a kocsiban  :naughty:

Külföldi fórumokon már sokat írtak a Gillette Guard-ról. Ezt a Gillette kifejezetten az indiai piacra szánta, nyugaton (és így nálunk se) nem kapni offline. Ebayes eladóktól rendelhető, én is úgy vettem.
HW: Gong, Gold Dollar 300, Semogue, Mühle, Omega
SW: The Strop Shoppe, Tabac, Pitralon, Catie’s Bubbles

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici