Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 186643 alkalommal)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #225 Dátum: 2014. Május 16. - 21:17:05 »
Csak ámulok és bámulok! :o
Egyedül én vagyok ősember itt a fórumon?!
:+1:
:+1: Nagyon furcsán érezném magam, ha az arcomon kívül máshol is borotválkoznék.
De már a nőknél is jön vissza a szőr a divatba, mondjuk hónaljban szerencsére nem.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #226 Dátum: 2014. Május 16. - 21:23:01 »
Én is buziságnak tartottam de mikor oda kerültem, hogy mindegy milyen izzadásgátlót használtam nem bírtam magammal.
Így mókusnyírás lett belőle. Azóta nuku szag.   ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #227 Dátum: 2014. Május 16. - 21:28:38 »
 :+1:

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #228 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 21:29:37 »
Külföldi fórumokon már sokat írtak a Gillette Guard-ról. Ezt a Gillette kifejezetten az indiai piacra szánta, nyugaton (és így nálunk se) nem kapni offline. Ebayes eladóktól rendelhető, én is úgy vettem. Ára tényleg elég potom: cc. 3000 HUF volt 2 nyél fejjel +20 (!) pótfej, szállítással.
Az említett angol nyelvű fórumokon (b&b, shaveden stb.) egyesek drámaian a DE egyik nagy koporsószegeként emlegetik a terméket. Azt kell modanom, hogy némileg joggal. A Gillette megjátszotta, hogy vissza a gyökerekhez: csak egy penge, de a fej kialakítása és mozgathatósága miatt a szög elvileg mindig optimális.
A pengerés nagy, de a penge beépítési szöge miatt egyáltalán nem agresszív a cucc: egy Feather Popularnál így is alaposabb, és ami a legfontosabb: gyakorlatilag irritáció-mentes borotválkozást biztosít, annak ellenére, hogy az alapossághoz eléggé oda kell nyomni.
A nagy pengerés a tervezők részéről szándékos volt: felmérvén az indiai piacot, felfigyeltek arra, hogy sok helyen folyó víz nélkül borotválnak/borotválkoznak az emberek, mindössze egy pohárban/vödörben lelögybölve a borotvát. Ezért a széles rés - tényleg nagyon könnyű kiöblíteni belőle a habot és borostát.
Összességében, ha valaki patront akar, szerintem számos többpengés vetélytársat kenterbe ver a cucc, nem is beszélve az ár-érték arányról. Az éltartósságról annyit, hogy 4-edszerre borotválkozom vele, és még mindig kitűnő, egy 5. még biztos belefér ebbe a fejbe. Az első két használatnál vagy az élesség, vagy a sok DE után szokatlan tartás miatt több pontvérzést is okozott, de irritáció, vörösség stb. már akkor sem volt.
Utazáshoz kitűnő, ha pedig valakit irritálnak a sokpengések, de valamiért DE-t sem akar használni, tökéletes választás "állandóra" is.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #229 Dátum: 2017. Július 11. - 13:19:52 »
Mennyire ver egy DE egy több pengés eldobhatót (pl gillete hárompengés)a borotválkozás alaposságban, úgy kb ?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #230 Dátum: 2017. Július 11. - 13:25:03 »
Mennyire ver egy DE egy több pengés eldobhatót (pl gillete hárompengés)a borotválkozás alaposságban, úgy kb ?

Azt hittem olvasni jöttél a fórumra.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #231 Dátum: 2017. Július 11. - 13:53:22 »
Olvasok is, már egy jópár témát azért átböngésztem, de erre még nem nagyon találtam rá, azért  gondoltam ezt megkérdezem.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #232 Dátum: 2017. Július 11. - 14:06:08 »
Ennek a topiknak nem az a célja, hogy a DE-t istenítse, az eldobhatót meg lefikázza.

Ha most ezt azért kérdezed, mert még nem használtál többpengéset, akkor elolvashatód a "Kezdők ide" élménybeszámolóit.
Ha már használtál mindkettőt, akkor el tudod dönteni szerintem.

A többpengés működését illetően meg amúgy javaslom Penge írásait.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #233 Dátum: 2017. Július 11. - 17:30:31 »
Értem  :bocs:
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #234 Dátum: 2017. Július 11. - 20:07:27 »
Mennyire ver egy DE egy több pengés eldobhatót (pl gillete hárompengés)a borotválkozás alaposságban, úgy kb ?

Sokáig agyaltam a kérdésen, mert ha jól értem te az alaposságot kérded. Nos, az alaposság egyik legfőbb összetevője a szubjektum, az indivídum, maga az egyszeri és megismételhetetlen egyén. Az, hogy kinek mi az alaposság egyénfüggő is.

Nekem az eldobhatósok világában a Gillette Blue Two, vagy Gillette Blue Two Pluss bármikor jöhet, mert hihetetlen 100%-os eredményt produkál - föleg amióta az itt felhalmozott tudásnak köszönhetően megtanultam DE-vel borotválkozni. Utazós borotvám is ez, de nem flakkonos szirszart használok mellé, hanem a Caola borotvakrémek valamelyikét.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #235 Dátum: 2017. Július 12. - 10:22:11 »
 :hat:
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #236 Dátum: 2017. Július 12. - 12:27:43 »
Rendelek ma egyet, aztán meglátjuk, sokat utazok mostanában, persze, mintha nem férne el egy DE a kocsiban  :naughty:

Külföldi fórumokon már sokat írtak a Gillette Guard-ról. Ezt a Gillette kifejezetten az indiai piacra szánta, nyugaton (és így nálunk se) nem kapni offline. Ebayes eladóktól rendelhető, én is úgy vettem.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #237 Dátum: 2017. November 29. - 20:42:27 »
Jajj mit mit láttam ma a DM-ben! Több mint 5 ezerért vesztegetnek egy Razorpitet. At állítják, hogy 150 borotválkozást kilehet vele hozni. Mármint egy borotvával. Próbálta már valaki ezekkel a csodákkal?
HP

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #238 Dátum: 2017. November 29. - 22:13:32 »
Ezerszer lerágtuk, mem működhet.

1. A mai borotvák élét bevonatok védik. A borosta a bevonattal találkozik, nem a fémmel, ha ez megsérűl, a penge éle rohamosan gyengűl.
2. A penge élének karbantarása nem merűlhet ki egy oldali fenésből, mert a túlsó oldalon keletkező torzulás, minimum farkasfogassá tenné a vágóélt, ami tudjuk nem okés.
3. Ha ránézel egy catrigere, láthatod a két végén van egy-egy szánkó, mely hivatalosan a megvágást probálja kiküszöbőlni,  de ezért irritál is a sokpengés, mert ezen a szánkón át kell tolni az élt, ha azt akarjuk, hogy a pnge vágjon. Itt is át kell tolni, de mivel ott a szántalp, a penge egy része nem kap megfelelő élezést. Vagyis a közepét intenzívebben feni ( ha egyáltalán feni ) mint a két széle felé haladva az él többi részét.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #239 Dátum: 2017. November 30. - 09:59:53 »
Működhet. Nem élez, csak a mocskot szedi le.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici