Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 186618 alkalommal)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #15 Dátum: 2010. Január 05. - 16:19:52 »
A Cerrus féle 6 pengés borotva a Dorco gyártmánya,csak a Rossman saját márkaneve alatt fut.A DM-es Baleás meg  a Personna termékei.Egyébként ez már tényleg csak a semminek a hajtása az 5-6-így tovább pengeszám.De hát ez kell a piacnak,erre van igény. ::)

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #16 Dátum: 2010. Január 05. - 17:40:54 »
gas- Sőt ami a legérdekesebb, hogy nem csak egy gyártóval szerződnek illetve megy a harc... a DM-es eldobható vonal nemrég még solingeni pengékkel futott...
Egyébként a Personna is csak egy márkanév, a gyártója az ASRCo, illetve leányvállalatai. A Dorco 6 pengés Pace pedig a tesztjeink alapján -és a várakozásunknak megfelelően- viszonylag gyengén teljesít.   

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #17 Dátum: 2010. Február 02. - 12:00:52 »
Vazeeeeee... Le vagyok maradva.
Megy a tévé, megy a reklám: olyan Gillette, amin megnyomsz egy gombot, és valami pihentető állásba kerül a fej, hogy csökkenjen a súrlódás, és alig érezd a siklást... Még elem is kell bele! Úgy érzem magam, mint amikor rákapcsolok valami körfőzőverseny-műsorra, és a szupercelebek feléről azt sem tudom, ki a répa...  ;D

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #18 Dátum: 2010. Február 08. - 01:31:23 »
Penge, van egy kérdésem: mennyire kompatibilisek egymással a cserélhető többpengés fejek? Úgy értem, gyártók között mekkora az átjárhatóság?

Mintha rémlene, hogy a Gillette Contour Plus (első eldobható fajta borotvám) fejével kompatibilis volt valamelyik saját márkás holmi.

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #19 Dátum: 2010. Február 09. - 18:16:03 »
kheiron- mivel ezek szabadalmak, amiket licenszelnek ezért jópárat kompatibilisnek fogsz találni egymással. Nincs sok gyártó aki "utángyárt" (M.on) úgyhogy csak a LORD utántöltőket tudom említeni kompatibilitást illetően.

A régiek:
- oldaltöltős egy ill. kétpengés régi rendszer ( már nem nagyon létezik)  (LORD L141)
- csápos GII, WII, Contour stb. Ebből még van a piacon egy kevés   (LORD S631,L141)
- sensor rendszerű ( ezt talán ismeri mindenki, belülről kifelé csápos) Sensor, Excel, stb. (LORD LP1832P)
- Mach3 ( nyelves )
- Quattro ( szintén okos, különálló rendszer)
- Fusion ( szintén nyelves rendszer)   

az utóbbi három nem véletlen, ne tudjon a jóember csak eredeti utántöltőt vásárolni hozzá.

Mindenesetre aki nagyon elégedetlen a felsorolt rendszeren belül az utolsó 4-el, létezik ( nem is kevés) utángyártott patron, made in china a csomagolása ott bukik el, hogy talán még szebben és jobban kidolgozott, mint az eredetinek. ;D Na ezek a hamisítványok, van köztük "használható" is, de ő az, amelytől kipattogzik az arcbőr, stb. stb. és elmegy a kedve az élettől az embernek.

Ha másért nem, ezért is "veszélyes" ezreket kiadni egy ilyen patronért...

u.i. A Gil. Contour Plus nem eldobható, hanem rendszerkészülék ill. ha a kérdés ilyen jellegű, természetesen elképzelhető, hogy egy eldobhatóról "leeszkábált" fej kompatibilis lesz valamelyik rendszerhez.

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #20 Dátum: 2010. Február 09. - 20:30:41 »
Penge - köszönöm a teljes áttekintést!

Valóban, a Contournak csak a feje eldobandó, rosszul írtam.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #21 Dátum: 2010. Február 11. - 23:28:39 »
Én olyan szempontból tartanám jó ötletnek hogy kicsit láthatóbb helyen legyen ez a topic, mert azért az emberek nagy része lássuk be ilyet használ mielőtt idetévedne. És ha azt látja ebben a topicban, hogy sokkal jobb a kés meg a DE mint a mostani patronosa, és esetleg tényleg vannak vele problémái (90% hogy így van), akkor több esély van rá hogy pár napon/heten belül a mi táborunkat fogják erősíteni :) Abban meg teljesen biztos vagyok hogy senki nem fog patronosra áttérni se késről, se DE-ről :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #22 Dátum: 2010. Február 19. - 16:07:00 »
Sanyi- én azzal azért vitába szállnék, hogy melyik miért jobb, hiszen megvan minden rendszernek ez előnye és a hátránya is. Amit sokan nem tudnak, hogy a borotválkozás útja igen szerteágazó, lehet így is, úgy is eljutni a cél elérése érdekében. A legtöbb embernek csak egy út létezik... és nem foglalkozik a kérdéssel. Az egykéses (DE, STR8 kés és néhány egypengés eldobható) borotvák lassabb, vágás mechanizmusukból kifolyólag irritáció mentesebb, dermatológiai szempontokból  vizsgálva "korrektebb" eredményt tudnak biztosítani, míg a többkéses borotvák gyorsabb, de a szőrtüszőket, hámréteget nem annyira kímélő megoldást kínálnak. A pénztárcának a nyüstölése is egy fontos szempont, a legtöbb embert nem érdekli, hogy mit használ, csak minél gazdaságosabban megoldja, míg mások, pont a reklámok hatása alatt, nem is hajlandóak a borotválkozás kérdésével átfogóan foglalkozni, amit látnak a tv-ben...
Csak egy kis statisztika, hogy az emberek többsége hogyan borotválkozik.... A m.o-i férfiak kb. fele használ rendszeresen eldobhatót, míg kb. 90%-a rendelkezik valamilyen rendszerkészülékkel. Érdekes a két adatunk nem? Ki mire tér át és vissza, miért és minek hatására..  ;)               

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #23 Dátum: 2010. Február 19. - 16:11:40 »
Penge, mit értünk rendszerkészüléken?

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #24 Dátum: 2010. Február 19. - 16:55:35 »
Természetesen a cserélhető pengés (fejes, patronos, pengés) borotvákat, összefoglaló nevükön rendszerkészülékek, saját szabvánnyal. Tehát ebből a szempontból a DE (biztonsági borotva) is egy különálló rendszer, hiszen csak a hagyományos pengével lehet tölteni, ugyanígy a lejjebb felsoroltak is rendszerkészülékek, csak a saját szabványuknak megfelelő rendszerű utántöltéssel használhatóak. 

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 17. - 22:15:41 »
Tanácsot kérnék.
Milyen borotvát vegyek, amivel a leggyorsabban/legolcsóbban megoldható a borotválkozás?
Valamilyen eldobható/fejes borotvára gondoltam néhány ezer Ft-ért. Egyelőre DE-t (akármi is ez a rövidítés) nem akarok.
Az a lényeg, hogy minél gyorsabban, ha lehet vér nélkül meg tudjak borotválkozni. minden sallang nélkül. Nem használok gélt vagy habot sem, mert nem akarok kőolajszármazékokat kenni magamra. Legfeljebb növényi samponnal/szappannal (Alverde) kenem be előtte az arcomat.
Eddig Gillette Mach3-am volt, de már csak 1 fejem van hozzá, hamarosan lecserélném. Amúgysem vagyok vele elégedett, és egy fejkészlet annyi lenne mint egy új borotva. Próbáltam olcsó eldobhatókat is (BlueII, Matrix3), de azok talán még rosszabbak.

Mit ajánlatok? Érdemes márkát venni (Gilette Fusion, Wilkinson Quattro), vagy a márkátlan is ugyanolyan (Balea, Cerrus). Igaz azok sem sokkal olcsóbbak.
Mi számít az ilyen eldobhatóknál, mire kell figyelni?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 17. - 22:24:57 »
Wilkinson Extreme 3 comfort plus egesz turheto es jo arban van. Azt hiszem a Mullerben vettem, mintha Edrose is ezt ajanlott volna meg valahol:

http://www.wilkinsonsword.co.uk/assets/1/products/gallery/xtreme3_disposable_pack_blue.png
http://www.wilkinsonsword.co.uk/assets/1/products/gallery/xtreme3_perspectivedown_blue.png

De lehet, hogy Pengenek lesz jobb ajanlata eldobhato Lordbol!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 17. - 23:48:30 »
Lordból engem is érdekelne melyik a legjobb ami cserélhető fejű/eldobható, attól függ melyik olcsóbb. Nem nekem, én késnél maradok meg DE-nél, a család maradék részét akarom megörvendeztetni valami normálissal, ha már a legjobbra nem hajlandóak :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 17. - 23:48:51 »
Speciel az Xtreme3-at pont nem tudom, hogy ajánljuk-e, mert egyrészt nem kifejezetten olcsó, másrészt érdekes a fejkiképzése, minden nagyon hajlékony, nem véletlenül hirdették be Agassi kopasz fején anno...  ;D Amúgy teszteltem, használható, összefoglaló értékelése nálunk 7/10, ár/érték arány értékelése: 6/10.

Legolcsóbban egy kínai eldobhatóval, leggyorsabban talán egy izgő-rezgő Mach3-al lehet megborotválkozni. Mivel mindkettő kiesik a lentiek alapján, illetve a kínai eldobhatók messziről kerülendőek, érdemes végigpróbálni mindent a kettő között.
G Fusion, W. Quattro ugyanúgy drága lesz az utántöltése és nem lesznek jobbak, mint pl. a Mach3.

Ha a Mach3-al sem voltál megelégedve, akkor sokkal jobbat rendszerkészülékben, illetve eldobhatóból én nem tudok ajánlani, DE-vel pedig pláne nem érdemes próbálkoznod, az egy külön tanulmány lenne részedre. A LORD 3 pengés eldobhatókat csak a legjobb ár/érték aránya miatt említeném meg (kb.100Ft/db), de ha a Mach3-mal nem voltál túlságosan megelégedve, akkor ezekkel sem biztos, hogy megleszel.
Egyébként Edrose-tól tudsz rendelni egy csomag LORD L1189P kipróbálás végett.








  

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 18. - 00:42:11 »
Nem használok gélt vagy habot sem, mert nem akarok kőolajszármazékokat kenni magamra. Legfeljebb növényi samponnal/szappannal (Alverde) kenem be előtte az arcomat.

Megjegyzem, kőolajszármazék a benzin, a diesel, a petróleum, a legtöbb műanyag, de már a szintetikus motorolajoknak is annyi közük van a kőolajhoz, mint Szt Pálnak az Oláhokhoz.
A legtöbb borotvahab és borotvaszappan fő alkotóelemei növényi olajokból, zsírokból készül kiegészítve olyan értékes adalékokkal, amelyek puhítják a szőrt és táplálják hidratálják a bőrt. A samponok, pipere szappanok felületaktív anyagokat tartalmaznak (tisztítanak) míg a borotvakrémek ennél is közömbösebbek, nincs tisztító funkciójuk sem.

wmiki- Felhívnám a figyelmed az általad használt samponokban rendkívül sok dihidrogén-monoxid található, amit egy másik topikban kiveséztünk, hogy rendkívül káros hatássai lehetnek! ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici