Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 186606 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Eldobható borotvák és -fejek
« Dátum: 2009. November 16. - 09:41:06 »
Bocs a szarkasztikus felütésért...   ::)   ;D



Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 16. - 09:43:40 »
Komolyra fordítva a szót...
Penge, nézem a Lord honlapot, színben, dizájnban hihetetlenül változatos az eldobható kínálat. Ez összesen hány fejtípust jelent? A pengék között – a számukat nem nézve – van különbség?

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 16. - 21:40:19 »
Ez a fenti kép hihetetlenül jó! Persze csak aki helyesen értelmezi és kipróbált már mindent amivel csak halvány esélye volt, hogy meg tud borotválkozni... én édesapámat tudom csak felhozni, akinek minden a célszerszámtól enyhén eltérő alkalmatosság, de mindenhol helytálló kisbalta volt...  ;D de mennyire igaz!

Ed- elöször is egy kicsit szomorú vagyok, hogy az eldobhatók, a rendszerkészülékek és villanyborotvák, a "Minden ami OFF" témakörben kaptak helyet. A fórum címe borotvafórum és ebbe szerintem beletartozik minden ami nem OFF!!!  :-* Arról nem is beszélve (és ne felejtsük el) hogy a felhasználók zöme valamilyen rendszerkészüléket, eldobhatót vagy villanyborotvát használ rendszeresen, DE használó van tán 10.000-20.000 fő kicsiny országunkban, ebből a többség 65 év feletti vidéki nagypapik, akik nem fórumoznak.      

Kérdésedre valóban jól látod talán a LORDnak van a szegmensben a legnagyobb választéka eldobható téren, ráadásul a lordborotva.hu honlapon nincs is fent a teljes repertoár ( 43 féle ). Azonban ez ne nagyon tévesszen meg, ugyanazok a kis különbségek vannak köztük ( ugyanúgy ahogy a DE-k közt ), de ezzel márkán belül létjogosultságot formálva a piacra. Mindenesetre van egy két érdekes típus, hogy említsek egyet L155P ( Auchanban kapható ) ez egy egyszerű kétpengés eldobható glicerincsíkkal, ebben a típusban valamit nagyon "elszúrt" a gyártó -így kedvezve a felhasználóknak-, mivel egy-egy ilyen borotva átlagos használati ideje (napi borotválkozás mellett) több, mint másfél hónap (házon belüli teszt2008) a fejtípust (licenszet) tekintve a kétpengés borotvák ugyanazok. A pengék anyaga, élgeometriája, bevonata már eltérő.    

 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 16. - 21:49:38 »
Ed- elöször is egy kicsit szomorú vagyok, hogy az eldobhatók, a rendszerkészülékek és villanyborotvák, a "Minden ami OFF" témakörben kaptak helyet. A fórum címe borotvafórum és ebbe szerintem beletartozik minden ami nem OFF!!!  :-* Arról nem is beszélve (és ne felejtsük el) hogy a felhasználók zöme valamilyen rendszerkészüléket, eldobhatót vagy villanyborotvát használ rendszeresen, DE használó van tán 10.000-20.000 fő kicsiny országunkban, ebből a többség 65 év feletti vidéki nagypapik, akik nem fórumoznak.
Igazad van, mindjárt cselekszem is... – és átírom a címet A borotválkozás jóbarát – a hagyományos borotválkozás fórumá-ra!  ;D

Merthogy ez az lenne... Nem is akarunk mindenkihez szólni... Még ha csak huszonnyolcan leszünk is...   (Tudod, Fidelék is csak tizenketten élték túl a partraszállást és jutottak föl a Sierra Maestrába, aztán mi lett belőlük... 8))

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 17. - 02:22:44 »
 ;) ravasz! de még van ellenérv! A címet átírni kb olyan, mint egy merci emblémáját letőrni és egy jaguáréval helyettesíteni! Attól az még merci marad! borotvaforum.hu !!! vagy ezt is átírod?  ;D nem vitatkozni akarok! Te vagy a főnök, azonban nálam a "minden ami off" kategória egy borotvákkal, borotválkozással foglalkozó fórumon maximum az iszapszentmotorosi kisebbségi önkormányzat 2010-es költségvetési hiányával foglalkozó dekrétum lehet ami tényleg off!  ;D és evvel csak a formai hibára szerettem volna felhívni a figyelmed! Természetesen én is tudom, hogy a hagyományos borotválkozás közösségéből áll ez az oldal, de általánosságban a borotválkozással kapcsolatos bármilyen topic az mégse legyen off?    
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 17. - 03:00:34 írta Penge »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 17. - 07:27:05 »
Arany Penge barátom, matematikai-halmazelméleti tekintetben lehet ugyan igazságod, de ennek a tannak itt nem lesz katedrája...  ;D
Illetve: ha az OFF-ból nem érzel ki semmi iróniát, akkor... tessék korábban lefeküdni!  :)

Vagy tekints optimista nézőpontból a dolgokra:
- a cím átírását vedd az ötleted meghallgatásának és eredményének;
- Így vagy úgy, de VAN patron- és villanytopik. Hát mi ez, ha nem a megbocsátás, a befogadás, a nyitottság kvinteszenciális manifesztálódása?   8)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #6 Dátum: 2009. December 09. - 14:07:44 »
Pengétől kérdezném,ma vettem egy Lord Triple Plus patron borotvát,mi a véleménye róla?A Qattróhoz elfogyott a penge és nem akarok annyit adni érte,de azért kell egy patron is ha sietős a dolgom.Olcsó a 4 pótfej 300ft.Biztos jó,hiszen  a többi Lord termék is bevált nálam,csak érdekelne egy szakértő véleménye.Köszi ;)

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #7 Dátum: 2009. December 09. - 20:44:31 »
gas- Amennyiben szakértőnek számítok, köszönöm és őszinte leszek. A készülék használható, a 4 db pótfej verhetetlen árban van, lévén, hogy tripla pengés utántöltőről beszélünk ( egyébként hol vetted 300 Ft-ért???? az nagyon extra olcsó volt!!! ), azonban nekem valahogy nem a kedvencem, de hozzá teszem a Quattro még ennyire sem fekszik, (a Quattronak ill Wilkinsonnak minden tipusával hadilábon állok). Édesapám viszont rajongója a LORD Triple készüléknek, meg a 3 pengének, ő annyira ráharapott, hogy nem hajlandó mást használni!
 
Azonban azt is hozzátenném, hogy az elmúlt héten, ill. ezen a héten is "megőrültem" és minden nap DE-t használtam.  ;D lehet kezdek megtérni... amúgy én eddig a transzparens, gumírozott nyelű 3 pengés LORD eldobhatók mellett tettem le a voksot, lehet azok egy kicsit fajlagosan drágábbak, mint a készülék + utántöltés, azonban valahogy én úgy érzem, hogy nekem jobban állnak a kezemben... ( a fej sem teljesen ugyanaz, az eldobhatókon egy kicsivel vékonyítottak a fején, úgyhogy például akár az orr nyílásból is könnyedén ki lehet borotválni a szőrt. ( na ezt próbálja meg vki egy quattróval vagy fusionnel? vérfürdő!  ;D )     

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #8 Dátum: 2009. December 09. - 22:14:26 »
Egy helyi patika natura részlegén vettem,ahol vásárolni szoktam.Régen bizony eszembe sem jutott volna Lordot venni,amíg a borotvafórumon és rajtad keresztül meg nem ismertem és rá nem ébredtem,h bizony jó.Különben 5 alkalomból 4x én is DE-t használok,a tőled vásárolt LP1822-t de hát néha kapkodni kell és  ilyenkor használom a patront.Biztos ha ismertebb lenne a Lord többen használnák,csak kevéssé közismert márka.

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #9 Dátum: 2009. December 09. - 23:51:31 »
gas- Sajnos a marketing az egy nehéz ügy, és leginkább pénz kérdése, viszont a másik oldalról én úgy gondolom, hogy a leleményes vásárlók mindig rálátnak, hogy mit kell megvenniük. A jó oldala a dolognak, hogy nincs olyan ár/érték viszonylatban olyan termék, ami egymenetben jó, folyamatosan csöpög a tv-ből rádióból és ugyanakkor alacsony árral bír.
A LORD egyébként nagyon is ismert világszerte, Egyiptomban pl. 2008-ban Superbrands-nek választották a McDonalds és az Audi mellett :-) ( ez magyar szemmel nézve furán hangzik) Afrikában 10 emberből 9, Dél Amerikában 4 valamelyik a LORD gyáraiból jövő terméket használja, Európában még nem ennyire ismert, de dolgoz(unk)nak rajta...
Egyébként nagyon örülök, hogy rátaláltál a márkára és Neked bejön!

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #10 Dátum: 2010. Január 04. - 14:55:37 »
Ma a Rossmanban láttam cerrus 6 pengés borotvát,azt hittem hanyatt vágódom.Mi lesz a következő?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #11 Dátum: 2010. Január 04. - 14:57:29 »
A hétpengés, hétfejű sárkány!

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #12 Dátum: 2010. Január 04. - 16:40:39 »
Ja egészen addig míg valakinek szét nem tépi az arcát.Képzeld el ha beperelnéd a gillette céget ezért milliókat kaszálhatnál,és jutna pénz arcplasztikára. ;D

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #13 Dátum: 2010. Január 04. - 17:09:27 »
Léteznek már kb 1-2 éve. Nem az a baj, hogy széttépi valakinek az arcát, hanem, hogy nincs szükség ennyi pengére, az igazi munkát mindig csak 1 penge végzi, illetve ha 2 penge távolsága kisebb, mint a vágandó szőrszál, akkor az elötte álló másik penge is besegít azzal, hogy ledönti és kiemeli a szőrt. Esetleg ha az első 2 elhibázta volna valami miatt még közbe szólhat egy 3-ik penge is, de innentől a maradék 3 csak siklik a bőrön, csak siklik, míg az első használat után már nem csak siklik... és 6 penge 6x több irritáció... és kb ennyiszer több pénz is új fejet venni.
Már ezért sincs sok értelme.

Én abban látnám már a megváltást, ha visszafelé mennénk, tehát elöször jönne a 0,9 pengés készülék. Magyarul alig van 1 pengéje  ;D Már dolgozom a szabadalmon.

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #14 Dátum: 2010. Január 04. - 22:10:06 »
Ezeket a képeket nézzétek.Szegény fiatal férfiakat jól átbasszák.A szomorú az hogyha nem találok rá a kispad blogjára azonnal meg is venném.A gondolatól is kiráz a hideg hogy a fiamat mivel fogják bolondítani 10 pengés borotvákkal?http://www.rossmannversand.de/DesktopModules/WebShop/shopexd.aspx?productid=57533&id=898www.gut-rasiert.de/forum/index.php?topic=302.0
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 04. - 22:27:27 írta Juby »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici