Szerző Téma: zolio  (Megtekintve 5680 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
zolio
« Dátum: 2009. November 16. - 20:39:29 »
Egy angol gyártmányú fésűs gillette-t használok. Ritkán, ha pénteken-szombaton csörög a telefon és a haverok már kinn várnak italozni (valamit bármilyen más esetben, ha gyorsan akarok végezni), akkor mach3-al szoktam vétkezni. Pengének lordot, habosításra balea men sensitive borotvagélt,after shavenek pedig adidas active skincare soothing creamet használok. A durván alkoholos cuccokat nem szeretem, inkább az ilyen krémes dolgokat (régebben valami hasonlóan krémes fehér dobozos niveát használtam). Körülbelül 2-3 naponta borotválkozom, mert szeretem a rövid borostát (kár, hogy nem eléggé egybefüggő szőrzettel vagyok megáldva).
A borotválkozás menete: még zuhanyzás közben az adidas active skincare arclemosó géljével megmosom arcomat, valamint 1-2 percig a meleg vízsugarat az arcomra irányítom, hogy ettől is jól felpuhuljon. Zuhany után még egy kis meleg víz a csapból is, hogy a nedves arcbőrre kenjem a gélt. Aztán egy kör WTG majd egy kör ATG (régebben mind a két kör ATG volt, de azt vettem észre, hogy ez néha irritációt okoz, most semmi irritáció nincs). A két kör között persze újra habosítok, aminél fontos, hogy a második kör előtt megint átmossam az arcomat (a baleának ez a gélje valahogy nem habosít rendesen, ha nem a nedves tiszta arcfelületre van kenve). Majd ha végeztem jön az adidas after shaveje amiből épp csak egy keveset szoktam szétkenni. Így ezekkel a tényezőkkel most teljesen meg vagyok elégedve, idővel tervezem borotvakés használatát és szappanok kipróbálását.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:zolio
« Válasz #1 Dátum: 2009. December 05. - 14:54:41 »
Azt hiszem ezt a reklámot fonti linkelte a késportálon. Amikor láttam nagyon megtetszett nekem, amolyan személyes kedvencem lett a heineken reklámok mellett. ;)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:zolio
« Válasz #2 Dátum: 2009. December 14. - 16:23:06 »
Sikerült szert tennem egy kicsit szedett-vedett pakkra. Egy noname kicsit zöldesre korrodált fésűs DE, mely szerintem tisztítás után nagyon szép lesz. Érzésre kellemes kis súlya van. Volt még a pakkban egy 1912-es ever-ready készülék (nem tudom jól használom e a szakzsargont, ha azt mondom rá, hogy single blade). A nyele szerintem nem az eredeti, mivel a hozzá tartozó ever-ready bakelit tokba, ha beleteszem nem akar lecsukódni. A tok egyébként így néz ki mint ez. Aztán némi gillette blue blade és silver pengére és egy darab gem pengére (érdekes, hogy a két él számozva van rajta, gondolom régen ez afféle viszonyításként volt, hogy melyik élt hányszor használták). A pengék látszólag nem voltak használva, szép állapotban vannak Viszont ha bevállalom használatukat biztos, hogy alaposan fertőtleníteni fogom őket. Valamint van még egy gillette fej így önmagában. Az egész valami 600 forint volt postával, ha jól emlékszem.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:zolio
« Válasz #3 Dátum: 2009. December 14. - 16:48:34 »
Tisztelem az Ever-Ready és tsai készülékeket, de felszerelésemben egyszerűségre törekvő lelkemet valahogy riasztja a terminátoros kinézet, oldalt fogaskerekekkel...  ::)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:zolio
« Válasz #4 Dátum: 2010. Június 24. - 09:53:59 »
A héten sikerült beszereznem fenőbőrt. Egy régi szép darab, amire két pecsét van rányomva. Az egyikben az áll, hogy Rákospalotai bőrkonfekció a másikban pedig, hogy 1984és a 64es szám (ez a második szám lehet, hogy úgy funkciónál, mint ami a késeken is van). Az egyik oldala piros pasztás, a másik sima. Nagyon szép darab, mély vágás nem található rajta.
Mivel csak erre vártam a késes borotválkozással, így tegnap nekiestem az arcomnak (40-40 lehúzás a pasztás részen és 30-30 a simán).  Ezt szó szerint nekiesés volt, mert olyan 15 percem volt a műveletre. Ennek ellenére viszonylag jól sikerült a dolog. Egy kisebb vágás (olyan 1 centis), illetve az áll részen pontvérzések. Egy kör WTG két kör ATG. A kés nem húzott annyira mint a múltkori próbálkozásomnál, viszont még mindig érzem benne ezt a húzást. És még mindig zavar, de lehet, hogy az áll fent, mint amit fonti írt szám bácsinak, hogy az arcbőrnek is meg kell szoknia a késes borotválkozást (megedződnie).
Következő késes borotválkozásomat persze sokkal nyugisabbra tervezem. Ez is csak azért történt így, mert türelmetlen voltam.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:zolio
« Válasz #5 Dátum: 2010. Június 24. - 13:15:42 »
...Egy kisebb vágás (olyan 1 centis)...
Az nem olyan kicsi... ;) :D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:zolio
« Válasz #6 Dátum: 2010. Június 24. - 13:53:41 »
...Egy kisebb vágás (olyan 1 centis)...
Az nem olyan kicsi... ;) :D

Sebaj, belejössz, és sikerül rendes szeleteket is kanyarítani magadból  :crazy:

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:zolio
« Válasz #7 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 23:54:47 »
Ma a második alkalommal használtam az Astra 501emet lord pengével. Amit tapasztaltam, hogy az általam favorizált open comb borotvákhoz képest rendkívül kíméletes. Pontvérzést nem tudtam vele okozni, annak ellenére sem, hogy új pengével dolgoztam (egy fésűs borotvában az új penge nálam igen kritikus, nem szoktam megúszni pontvérzések nélkül, többszöri használat után szokott jól muzsikálni egy penge). Negatívuma pedig az, hogy hiába feszítettem a bőrömet mindenhol, nem tudtam olyan simaságot elérni mint a fésűsekkel.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici