Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 313248 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #60 Dátum: 2010. Január 06. - 19:58:34 »
Épphogy egy nagyobb méretű kő!
Bocs igazad van, tévedtem.  ::)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Kövek
« Válasz #61 Dátum: 2010. Január 06. - 20:14:20 »
Imi ha jól értem akkor te használsz flattening és prep stone-t is igaz?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #62 Dátum: 2010. Január 06. - 21:25:00 »
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy van mindkettő!

A síkolót szoktam használni, a prep-et mindig elfelejtem. (így kicsit hosszabb idő kell, hogy jól dolgozzon a kő, de ez nem gond, mert általában ha élezek, akkor nem egy borotvát szoktam élezni!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #63 Dátum: 2010. Február 03. - 16:34:58 »
Lenne egy kérdésem a nagytudásúakhoz :)

Be szeretnék szerezni egy kínai 12k-s követ, de mivel P2000-es papírnál nincs finomabb eszközöm ezért azt szeretném kérdezni hogy fontos a kettő közé beiktatnom egy lépcsőt? Mivel a kő jobban vág ha van rajta egy kis "iszap", ezért úgy gondoltam hogy a 2000-es papír után használnám iszappal, utána anélkül, és így jó lennék. Vagy esetleg 3 micronos gyémántos pasztát használhatnék balsafán vagy bőrön, és akkor utána menni át a kőre.

Őszintén szólva az lenne a legjobb ha vennék egy 4/8-as Nortont, de hát nálunk nem sok ösztöndíjjal honorálják a tanulást :) Így gyakorlatilag a 8000-es részét próbálnám valamivel kiváltani. Ahonnan rendelem a 12k-s követ onnan lehet 5000-es és 8000-es követ is rendelni 20 dollárért, ha a fent vázolt ötletek nem működőképesek akkor muszáj lesz vennem egy ilyet is, de ha lehet akkor hanyagolnám :)

Itt vagyon az a kő amit kinéztem:
http://www.badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=28543

És innen akarok rendelni:
http://stores.ebay.com/classic-razor__W0QQ_fcidZ93QQ_localstposZQQ_sidZ343506431QQ_sopZ2QQ_stposZQQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14QQgbrZ1

Előre is köszönök minden véleményt :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #64 Dátum: 2010. Február 03. - 17:07:00 »
Ajaj...már abban is problémát látok, hogy papirt és követ keversz. A csiszolópapir hordozóanyaga a fenőkőhöz képest deformálható. Nyomásra más élszöget produkál mint a kő, illetve lekerekiti az élszalagot. Arról nem is beszélve, hogy az egyiken éllel szemben, a másikon élirányban akarod mozgatni? És akkor az iszap: a fenőkőre többek közt azért használnak kenőanyagot, hogy a "dolgozó" felületről az oda nem illő szemcséket eltávolitsa. Ha a borotva éle azzal foglalkozik, hogy maga előtt túrja az iszapot, az az él nem fog finomodni. Amúgy szerintem japán norma szerinti 5000-es kővel sokáig elboldogulsz. Az nagyon valószinű, hogy a 12K és az 5K közé kell illeszteni egy fokozatot, de a kiválasztásnál ne a grit-ből indulj ki, hanem a szemcseméretből. Azonkivül figyelni kell, hogy a reklámozott kő szemcsézettsége milyen standard szerint van.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #65 Dátum: 2010. Február 03. - 19:46:09 »
Annyit tennék hozzá ahhoz, amit Longball írt, hogy én személy szerint a Norton kombi követ (4000/8000) preferálom, mivel könnyű vele dolgozni, és gyakorlatilag egy krómoxidos fenőbőrrel kiegészítve tökéletesen elég, ha nem akarsz nagyon beteg pengéket újjávarázsolni (ha igen, akkor kell még egy durva kő a nagyoláshoz)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #66 Dátum: 2010. Február 03. - 20:38:24 »
Annyit tennék hozzá ahhoz, amit Longball írt, hogy én személy szerint a Norton kombi követ (4000/8000) preferálom, mivel könnyű vele dolgozni, és gyakorlatilag egy krómoxidos fenőbőrrel kiegészítve tökéletesen elég, ha nem akarsz nagyon beteg pengéket újjávarázsolni (ha igen, akkor kell még egy durva kő a nagyoláshoz)

Alakítottam én már ki új élszalagot is a 4000-es Nortonnal... :) Szóval szerintem ha nem akarsz monjduk naponta régi kicsorbult pengéket felújítani, akkor arra a néhány alkalomra nem kell durvább kő. Igaz, kicsit lassabban megy, de a célnak megfelel. Esetleg megteszi a 2000-es (vagy durvább) papír is valami kemény, sík felületen, de szigorúan csak a nagyon rossz állapotban levő, életlen pengékhez!
Tehát szerintem is elég univerzális megoldás a 4000/8000-es Norton.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #67 Dátum: 2010. Február 03. - 22:04:01 »
Nem 2000-es papírt akarok használni, hanem van egy kövem ami kb. annak felel meg, de üveglapon kifeszítve az sem deformálódik már, SRP-n nagyon jó eredményeket értek el 3M papírokkal.
Vannak olyan finom kövek amik finomodnak iszappal, vannak amik jobban dolgoznak. Pl. a sárga belga jobban vág vele, és nélküle lesz olyan nagyon jó finiselő. Az Escher kövek meg pont finomodnak tőle. Itt van egy két kép élekről, közelről:

http://www.tzknives.com/razorbevels.html

Itt lehet látni hogy a kínai pont hogy jobban vág iszappal mint anélkül,  amit 1-2 fórumon meg is említenek, ezért gondoltam hogy eggyel alatta lévő követ ki tudnék váltani.

Nem kérdeztem volna hogy hogyan tudnám kiváltani a 4k/8k-s Nortont, ha lenne rá felesleges 20 ezer forintom, úgyhogy még mindig érdekelnének az alternatív megoldások. Sok borotvát nem fogok élezni vele, úgyhogy kb. az a lényeg hogy a durvább szemcséket ki tudjam váltani valamivel, mert utána a karbantartásnál úgyse lesz szükségem csak a legfinomabb kőre, meg pasztára. És csak ritkán kell majd a durvábbra mennem, kb 3-6 havonta. Annyi időközönként meg kibírok egy kis szenvedést. Ha rendesen karbantartom akkor meg amúgy se kell majd a durvábbakon sokat dolgoznom. Szóval az lenne a lényeg hogy a 10 micron és a kb.1 micron közötti rést mivel tudnám 1 lépésben kitölteni. Nem kell hogy gyors legyen, nem kell hogy nagyon fasza legyen, csak működjön. Amíg nem lesz pénz jobbra, addig valahogyan meg kellene oldanom így. Ezért gondoltam a 3 micronos gyémántos pasztára balsafán, mert sokan használják, és nem deformálódik, csak pengeháttal kell húzni. Ráadásul a gyémánt gyorsan is dolgozik, és pont a Norton 8K oldalának felel meg finomságban. Még arra is gondoltam hogy kő helyett veszek még 1-2 gyémántos pasztát és nem is használok követ, sokak írták hogy működik. De szivesebben használnék egy igazi finom finiselő követ, csak az átmenetet kell kitölteni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #68 Dátum: 2010. Február 03. - 23:41:11 »
Azzal az 5 és 8 ezres kővel csak az a baj hogy nem lehet tudni hogy milyen rendszer szerint van számozva. A 8000-es lehet 3 micronos és 1,2-es is, és fura lenne ha 20 dollárért lehetne 1,2 micronos japán követ kapni akármilyen minőségben.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #69 Dátum: 2010. Február 26. - 16:26:20 »
Szép Napot!
Vmelyik topikban szó volt már arról hogy miket szeretnék...namost a kő meg a bőr megvannak.Rendben van mindkettő...ennyit megértek,viszont a kőről nem tudom megállapítani szakértelem híján, hogy melyik oldala milyen finom lehet.Egyik világosabb és szemcsésebb,másik odala fekete teljesen és nagyon finom...szval ha elmagyarázná nekem melyik oldallal kezdünk meg mit hogy annak örülnék.Láttam videokat és majd ha ott tartok nézni is fogom őket,segítenek,de jó lenne ha itt is elmondaná valaki nagy vonalakban.Köszi  :-\

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #70 Dátum: 2010. Március 19. - 09:53:19 »
fogj két darab puha fémet, húzd végig az egyiket az egyik oldalon pár tucarszor, a másikat a másik oldalon pár tucatszor, aztán nézd meg mindkettőnek a felületét, így látni fogod a különbséget (ha nem lehet tapintani).

Azt érdemes még megvizsgálni, hogy mivel volt használva a kő! Olajjal, vagy vízzel! Csak ugyanolyan anyagot (olajat, vagy vizet) használj, amivel előtte is használva volt!

Mindig a durvább oldallal/kővel (nagyobb szemcseméret) kezdjük, onnan haladunk a finomabb oldal/kövek felé.
(a jelölésrendszerben ez úgy működik, hogy a szemcseméret finomodásával növekszik a megnevezésben szereplő szám, tehát pl. amerikai (európaiban, és a japánban is!!!) rendszerben a 4000-es kő durvább, mint a 8000-es)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #71 Dátum: 2010. Március 19. - 22:19:22 »
Igaz rég kérdeztem,és azóta olvasgattam ezekről...köszi a választ,viszont egy újabb kérdésem lenne.Mégpedig, hogy mivel tudnám "lapolni" a követ? Egyik oldalon van benne egy "karc" a másikon pedig majdhogynem erezetes...amíg nem teljesen sík nem szeretnék kipróbálni rajta semmit sem.Üdv.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #72 Dátum: 2010. Március 19. - 23:58:29 »
A kövedet úgy tudod szintezni ha veszel egy adag vizes csiszolópapírt, és keresel magadnak valami sima felületet. Pl. üveglap, konyha munkalapja, gránitlap, akármi ami nagyjából sík és hibamentes. Arra felrakod a megvizezett papírt, és dörzsölöd hozzá a követ. Hogy tudd hogy mikor lesz sík, valamivel (ceruza, toll, filc, stb) húzz rá csíkokat mindenféle irányból, és addig kell csiszolni a legdurvább papíron amíg ezek el nem tűnnek. Utána egyre finomabb papírokkal finomítod a felületet, amíg jó nem lesz. Szerintem kb. olyan P800-1000-es papír már elég befejezésnek, nagyon nagyon finom köveknél indokolt lehet P2000-es papírral befejezni, hogy tényleg nagyon sima legyen a felülete. Kezdeni én spec az állapotától és kőtől függően olyan 120-240-es papírral kezdenék. Ezek eléggé olcsóak, olyan 80-100 forint darabja, vegyél belőle párat aztán kiderül melyik működik. Ha tényleg nagy a hiba rajta, akkor 3-5 papírnál kevesebbel nem fogod megúszni.

Ezen a linken le van írva és képekkel is illusztrálva:

http://www.straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Hone_Lapping_101
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #73 Dátum: 2010. Március 20. - 09:21:29 »
Ok, tehát vizes csiszolópapír,ezt fogom keresni...talán még itthon is van pár darab.De nagyon finomak tuti nincsenek azt majd veszek.Köszi hogy leírtad miként müxik a dolog.  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #74 Dátum: 2010. Március 20. - 10:12:12 »
Nincs mit, majd írj hogyan haladsz :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici