Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270099 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #975 Dátum: 2013. Október 17. - 19:53:23 »
Használt, vagy használ valaki kék belga követ? Azt hallani, hogy túldicsérik, no de a Mi tapasztalatunk mit mond?

Mondjuk egy ilyenre gondoltam.
Sheffield-England

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #976 Dátum: 2013. Október 17. - 20:06:05 »
Van egy kis keskeny darabom. Nem rossz,utolsó, kővel való fenésnél használtam, de az igazán finom türingiai szerintem jobb. Nálam nem volt valami haladós, de könnyen lehet, hogy a mérete miatt tapasztaltam így.

Üdv: longball

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #977 Dátum: 2013. Október 17. - 20:07:30 »
 :thumbup:
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #978 Dátum: 2013. Október 17. - 23:34:55 »
Ha ingyen kapnék egy nagy darabot, és nagyon nem akarnék pénzt költeni normális kőre, akkor esetleg elgondolkoznék a használatán 1-2 kés erejéig, de egyébként nem :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #979 Dátum: 2013. Október 18. - 04:25:00 »
Mindez elég egyértelmű!

 :thanks:
Sheffield-England

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:Kövek
« Válasz #981 Dátum: 2013. Október 29. - 17:49:45 »
köszi   :sör:
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #982 Dátum: 2013. December 03. - 13:38:15 »
Van tipp, hogy ez miféle kő lehet?

Mindenesetre foglalom!  :fetreng:

Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #983 Dátum: 2013. December 03. - 14:39:25 »
'Tán csak nem!?

Csupán piszkos a felülete.  :futyul:
Sheffield-England

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #984 Dátum: 2014. Január 02. - 19:19:32 »
Üdv mindenkinek!

A mai napon -Mit tesz Isten! :) - , hozzám jutott egy fenőkő. Rendes méretű, 20 x 4.5 x 1.7 cm-es. Az nagyon valószínű, hogy természetes kő, de általam ismeretlen. Világosszürke felületű, több cm-re elszórtan téglapiros zárványokkal. Vizes sikolásnál a lemosott csiszolat agyagos, kissé barnás szinű. Felülete elég könnyen karcolható. A 800-as papir után megszáritva a felülete már tapintásra jobban hasonlit a türingiaihoz..annál picit durvább felületű. Most fenni való próbadarab korlátozottan áll rendelkezésemre...egy  rövid fenés után elég hatékonyan dolgozó kb 2000-3000-esnek saccolom.  Továbbiakat mikroszkópos csekkolás  és rendes használati borotva fenése után tudok mondani róla. Ha valakinek addig beugrik, hogy milyen kő lehet, az információt én, és esetleg a nagyérdemű szőrtársak is talán szivesen vennék.  :bow:

Üdvözlettel és Boldog Új Évet kívánva: longball  :buek:

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kövek
« Válasz #985 Dátum: 2014. Január 09. - 21:38:38 »
sziasztok

szeretném kérdezni, hányszoros nagyítású nagyítót javasolnátok él, élszalag korrekt megvizsgálásához.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #986 Dátum: 2014. Január 10. - 05:07:24 »
Nekem a 80x nagyítású mikroszkóp vált be.


Üdv:longball

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #987 Dátum: 2014. Január 10. - 12:13:01 »
Nekem a legkisebb 64x-es, az is bőven jó, még kevesebb is elég lenne. Szerintem olyan 40-80x között bármi jó.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kövek
« Válasz #988 Dátum: 2014. Január 11. - 01:15:04 »
Nekem a 80x nagyítású mikroszkóp vált be.

Üdv:longball

Nekem a legkisebb 64x-es, az is bőven jó, még kevesebb is elég lenne. Szerintem olyan 40-80x között bármi jó.

Köszönöm a gyors választ ,akkor eléggé el voltam tévedve én kb 10 x es nagyítást tippeltem volna.


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #989 Dátum: 2014. Január 11. - 10:38:48 »
Ha csak nagyjábóli vizsgálatra kell, akkor a piacról egy akármilyen kis kézi lupe jól jön az élszalag vizsgálatára, viszont a kisebb bajokat nem lehet vele látni, csak a nagyobbakat. Kezdetben jó ha van, de egy idő után a körömteszt többet fog elárulni az él állapotáról mint egy ilyen kis nagyító, cserébe legalább olcsó. Ha mikroszkóp, akkor viszont a 40-80x-os nagyítással már mindent lehet látni, a legtöbbször még többet is mint amit szükséges :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici