Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270041 alkalommal)

Nem elérhető Dedi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Kövek
« Válasz #990 Dátum: 2014. Január 11. - 15:32:18 »
Ha csak nagyjábóli vizsgálatra kell, akkor a piacról egy akármilyen kis kézi lupe jól jön az élszalag vizsgálatára, viszont a kisebb bajokat nem lehet vele látni, csak a nagyobbakat. Kezdetben jó ha van, de egy idő után a körömteszt többet fog elárulni az él állapotáról mint egy ilyen kis nagyító, cserébe legalább olcsó. Ha mikroszkóp, akkor viszont a 40-80x-os nagyítással már mindent lehet látni, a legtöbbször még többet is mint amit szükséges :)

Köszönöm

Akkor megpróbálom a körömtesztet kitanulni, pár leírást olvastam már róla de nem világosodtam meg tökéletesen.
esetleg nem tudtok róla egy alámondásos  és a lényeges dolgokat megvilágosító videót linkelni?

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kövek
« Válasz #991 Dátum: 2014. Január 11. - 16:20:29 »
Lehet szentségtörést követek el javaslatommal, de nem lehetne esetleg csak úgy simán megborotválkozni kipróbálás gyanánt?

Megfened, megkukkantod az élszalagot, nincs-e rajta hupa, vagy ilyesmi. Oszt fogod és megborotválkozol. Ha húz, vagy kellemetlen akkó' nem jó a fönés.Ha meg nem akkó' jó!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kövek
« Válasz #992 Dátum: 2014. Január 11. - 16:48:14 »
Lehet szentségtörést követek el javaslatommal, de nem lehetne esetleg csak úgy simán megborotválkozni kipróbálás gyanánt?

Megfened, megkukkantod az élszalagot, nincs-e rajta hupa, vagy ilyesmi. Oszt fogod és megborotválkozol. Ha húz, vagy kellemetlen akkó' nem jó a fönés.Ha meg nem akkó' jó!

 :+1:
Én is így szoktam :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #993 Dátum: 2014. Január 11. - 17:10:58 »
Lehet szentségtörést követek el javaslatommal, de nem lehetne esetleg csak úgy simán megborotválkozni kipróbálás gyanánt?

Megfened, megkukkantod az élszalagot, nincs-e rajta hupa, vagy ilyesmi. Oszt fogod és megborotválkozol. Ha húz, vagy kellemetlen akkó' nem jó a fönés.Ha meg nem akkó' jó!

 :+1:
Én is így szoktam :)

 :+1:

Saját bőrödön teszteled a késed, nekem is így fair.  :D
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #994 Dátum: 2014. Január 11. - 17:16:53 »
Lehet szentségtörést követek el javaslatommal, de nem lehetne esetleg csak úgy simán megborotválkozni kipróbálás gyanánt?

Megfened, megkukkantod az élszalagot, nincs-e rajta hupa, vagy ilyesmi. Oszt fogod és megborotválkozol. Ha húz, vagy kellemetlen akkó' nem jó a fönés.Ha meg nem akkó' jó!

Ezzel csak az a gond, hogy így amint borotválkozásképes a kés, utána nem fogod még 5x feleslegesen újraélezni. Nem megy a körömteszt? Akkor még élezni kell rajta. Nem megy a hajszálteszt? Akkor még élezni kell rajta. Nem úgy vágja az alkarodon a szőrt ahogy elképzelted? Akkor még mindig nem jó.

Ha csak megéleznéd, és kipróbálnád hogy jó lett-e, az túl egyszerű lenne  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #995 Dátum: 2014. Január 15. - 15:39:42 »
Próbált már valaki ilyet?



Sheffield-England

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #996 Dátum: 2014. Január 15. - 16:51:31 »
Próbált már valaki ilyet?
Makita nem csinál szar cuccokat, sztem. simán próbáld ki....

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #997 Dátum: 2014. Január 15. - 17:03:05 »
Szerintem valami kínai tömeggyártott cuccnak az újradobozolása, szinte 100%-ig biztos vagyok benne hogy nem Makita termék. Ettől még lehet épp jó, csak nem tartom valószínűnek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #998 Dátum: 2014. Január 15. - 17:30:57 »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #999 Dátum: 2014. Január 15. - 17:57:40 »
Ezres köve éppen Haidunak is van… http://www.haidu.hu/hu_hce.html

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kövek
« Válasz #1000 Dátum: 2014. Január 15. - 18:06:17 »
És nem is rossz kő az a Haidu. Borotva élezésbe nem fogok bele, de késeket élezek (fenek) ezres Haidu-val. Sorrend nálam: Haidu 260 280, Rákóczi 600, Haidu 1000, bőr.

Szerkesztés: nem 260, hanem 280.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #1001 Dátum: 2014. Január 15. - 18:09:19 »
Nem túlzás 3 fokozat egy késhez? A 260-as csak akkor kell(het), ha használt parkettát hasogattál vele : )

(szerk.: Rájöttem, hülyeséget beszélek, mert én is hasonlót használok, de csak két körben: Haidu 280 és Bester 1200. Ez a Bester jenesguru szerint majdnem ugyanaz, mint az ezres.)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kövek
« Válasz #1002 Dátum: 2014. Január 15. - 18:18:20 »
Ha csak 600-on kezdeném az élezést, akkor a vanadis 10 acélból készült késemmel eljátszhatnék pár napot.  :)
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kövek
« Válasz #1003 Dátum: 2014. Január 15. - 18:25:40 »
Ha csak 600-on kezdeném az élezést, akkor a vanadis 10 acélból készült késemmel eljátszhatnék pár napot.  :)
Szabad tudni milyen vg pengéd van?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kövek
« Válasz #1004 Dátum: 2014. Január 15. - 18:45:42 »
Öööööö... Nem értem a kérdést... És ez nem a Te hibád! :)
Ha a kés anyagára vagy kíváncsi, akkor ez:
http://www.uddeholm.hu/hungarian/files/Vanadis10.pdf

Ha magára a késre, akkor egy egyedi Tóth Pál féle vadászkésem van.
http://tothpalkesek.uw.hu/
Talán a "Nagyvadász" áll hozzá a legközelebb.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici