Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 305626 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kövek
« Válasz #1050 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 17:27:37 »
Csatlakoznék Herr kérdéséhez egy újabb kérdéssel. :)
Kezdőknek a Norton 4000/8000 + egy síkoló ajánlott. Esetleg egy könnyebben beszerezhető alternatívát tudnátok ajánlani?
Köszi!
Haidu kövek nincsenek ilyen finomságban?
Azoknál asszem 1000 grit körül van a max.
(szerintem)

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1051 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 19:44:46 »
Én a magam kezdetleges módján ,azaz 2000 es papír üveglapra feszítve,majd 2500 ös,utána a fentebb betett képen látható megnemmondom milyen kő,majd pasztás bőr fára ragasztva ,és nagyjából (hajszálat pattintja) meg tudom így élezni a beretvát. Gondolom azért normális kővel gyorsabb és finomabb élt lehet összehozni,mert azért ez macerás ám :))
Most éleztem meg a Wüsthof-ot  csak kíváncsiságból ,még van mit vakarni róla,de sikerült .

Forri

Ha gondolod egy közös rendelés Nortonra? Legalább a szállítás feleződik.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kövek
« Válasz #1052 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 19:59:46 »
Forri
Ha gondolod egy közös rendelés Nortonra? Legalább a szállítás feleződik.
Várjuk ki mit mondanak a mesterek az eredeti kérdésre. :)
Pü-t írok.
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #1053 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 20:00:29 »
Salmo korábban tudott 4000/8000-es Nortont szerezni, meg kéne kérdezni tőle  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1054 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 20:55:27 »
Megkeresem privátban akkor. Nem tudom lehetséges e elmenni hozzá és megkérni,hogy élőben mutassa meg ,hogy is kell ezt normálisan csinálni:) nem pedig így autodidakta módon:)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kövek
« Válasz #1056 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 20:03:29 »
Nekem van ilyen kövem:)

Ár/értékben ok, de sokat ne várj tőle! Nem veszi fel a versenyt a komoly kövekkel, de azért használható szerintem.
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1057 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 20:08:27 »
Nekem van ilyen kövem:)

Ár/értékben ok, de sokat ne várj tőle! Nem veszi fel a versenyt a komoly kövekkel, de azért használható szerintem.

Mik azok a szempontok amiben nem veszi fel a versenyt? Tovább tart élezni rajta,vagy jobban kopik?
Mert ha csak több időt kell ráfordítani,akkor szerintem egy hobbistának teljesen jó,nem naponta élez az ember késeket:) Vagy nem jól gondolom?

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kövek
« Válasz #1058 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 20:11:37 »
Első és legfontosabb a mérete! Picike kő, kényelmetlen, nincs rajta elég hely, emiatt is lassabb sokkal. Minőségben sem ugyanaz, az is lassít rajta sokat. De arra, ha hobbyból néha felfrissíted a borotvád élét, arra szerintem okés.
Nagy mennyiségnél viszont vért fogsz izzadni vele :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kövek
« Válasz #1059 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 20:27:07 »
Na, ezek már nagyobbak. Van neki többféle finomságban. Én ezeknél csak attól félek hogy összetörik esetleg míg ideér.
http://www.ebay.com.au/itm/231276897750
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1060 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 20:32:19 »
Szóval:)) Én szakmámból adódóan bejáratos vagyok a Reneszánsz ZRT üzemébe,van ott annyi kő  a világ minden tájáról,hogy sose fogy el.
Ha megmondjátok milyen természetes  kövek jók élezéshez onnan tudok hozni (már ha van nekik,de nagyon valószínű) méretre vágott sikolt csiszolt darabokat. Persze nem ipari mennyiségben ,de 5-10 darab az könnyen menne. Csak nem tudom mi a jó a beretvákhoz.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kövek
« Válasz #1061 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 21:19:57 »
10.000 grit felett jók, de az igazi az 15.000 grit fölött jó finiseléshez.
Ha sikerül hozni, akkor én jelentkeznék egyre :)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1062 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 21:24:57 »
És azt honnan tudom meg ,hogy melyik természetes kő milyen értékű? Azt tudjuk,hogy puha ,kemény baxott kemény:)) de a szemcseméretet azt nem vágom.Meg gondolom homogén anyag kéne. Na majd tájékozódom akkor tőlük.

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #1063 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 23:12:29 »
Csatlakoznék Herr kérdéséhez egy újabb kérdéssel. :)
Kezdőknek a Norton 4000/8000 + egy síkoló ajánlott. Esetleg egy könnyebben beszerezhető alternatívát tudnátok ajánlani?
Köszi!
Haidu kövek nincsenek ilyen finomságban?
Azoknál asszem 1000 grit körül van a max.

Nálam eddig inkább csak késekhez való SiC kövek voltak F1200-ig. A hangsúly az eddigen van. :) Egy hét múlva, remélem már tudni fogom Jenes mester véleményét egy új, korundos F1200-es kőről, ami elvileg kifejezetten borotvához lett kitalálva. 

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kövek
« Válasz #1064 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 23:14:33 »
Várjuk! :-) Mész feljebb is?
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici