Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270048 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #270 Dátum: 2010. November 09. - 13:46:57 »
....., és akkor leesik majd az állad  :evil:

Annyira azért nem szeretném megvágni magam...!  :crazy:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #271 Dátum: 2010. November 09. - 14:36:21 »
 ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #272 Dátum: 2010. November 09. - 15:30:42 »
Pedig még gondoltam is rá hogy nem nagyom meg ezt a magaslabdát  ;D

Valamikor majd megyek hozzád, viszek egy tesztalanyt annak a kőnek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #273 Dátum: 2010. November 15. - 23:40:28 »
Gondolkozom azon, hogy meglepem magam egy 12k-s kínai kővel a Lengyel Sráctól... Szerintetek egy ilyen jószág, mint egyetlen fenőalkalmatosság (szíjat leszámítva persze) mennyire állja meg a helyét?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #274 Dátum: 2010. November 15. - 23:47:12 »
vidak- Szerintem akkor elég, ha a majdnem teljesen éles késeidet fened rajta. Ha viszont lenne olyan késed amin a fenést pl. az elejétől kéne  kezdened, vagy ha nem teljesen egyenletes az élszalag, már nem az ideális, mivel ez egy elég puha és finom kő. Touch-up-ra, szíj elött viszont nagyon jó!   

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #275 Dátum: 2010. November 16. - 00:45:48 »
vidak- Szerintem akkor elég, ha a majdnem teljesen éles késeidet fened rajta. Ha viszont lenne olyan késed amin a fenést pl. az elejétől kéne  kezdened, vagy ha nem teljesen egyenletes az élszalag, már nem az ideális, mivel ez egy elég puha és finom kő. Touch-up-ra, szíj elött viszont nagyon jó!   

nem az ideális - sokáig tart és kétszer végignézem a Sátántangót mire élet varázsolok a késre, vagy teljesen alkalmatlan? (bocs a hülye kérdésért, első kő lesz majd, ha összejön...)

És a két köves készletről mi a véleményetek?
http://cgi.ebay.com/set-2-razor-hones-5000-12000-grit-/130434109552?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e5e7a9070#ht_681wt_702
A kép alapján más mint a kínai, de a leírás az ugyanaz...  ???

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #276 Dátum: 2010. November 16. - 10:43:00 »

nem az ideális - sokáig tart és kétszer végignézem a Sátántangót mire élet varázsolok a késre, vagy teljesen alkalmatlan? (bocs a hülye kérdésért, első kő lesz majd, ha összejön...)


Egyrészt sokáig tartana igen, másrészt a 12K inkább políroz, mint mar és mivel puha kő egy-egy komolyabb művelet után krix-krax végezné a felülete és lehetne szépen síkolni újra. A belinkelt combo kb. ugyanaz ami nekem van, kivéve, hogy a lépcsőfokokat is illene betartani, tehát az 5K kerámia és 12K puha kő közé azért nem ártana egy 8K-s kő is a duóhoz, -persze nem feltétel-, természetesen így is működik.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kövek
« Válasz #277 Dátum: 2010. December 11. - 18:46:42 »
Ma vásároltam egy kitűnő belga követ Pyraster mestertől a Késmíves Céhes vásáron a Vajdahunyad várban.

Így néz ki:

http://www.belgischerbrocken.de/index.php?language=en&xploidID=nc6ae6qck45d31ghgt0h9cjgjrmgi9ku

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #278 Dátum: 2010. December 11. - 19:48:53 »
...és mekkora méretet sikerült elcsípned?  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Kövek
« Válasz #279 Dátum: 2010. December 14. - 13:26:43 »
kb. 3-4 cm X 12-14 cm
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #280 Dátum: 2010. December 16. - 11:01:42 »
Azért én se birtam kihagyni két követ a vaterán...nem igazán borotvára valók...nade...: http://www.vatera.hu/pedikuros_eszkozhoz_feno_keszlet_189564041.html

meg a másik: (az kifejezettn homorú élű késekhez): http://www.vatera.hu/ritka_regi_feno_fenoko_223342341.html

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #281 Dátum: 2010. December 16. - 11:55:39 »
Azt a pedikűrös cuccot láttam már neten is árulni valahol, már akkor is megfordult a fejemben hogy veszek olyat. Ennyiért nem volt rossz vétel.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #282 Dátum: 2010. December 16. - 12:02:21 »
Meglátjuk, hogy mire jutok vele...tudod, hogy nem csak borotvákhoz kell nekem...a másik meg annyira kedvencem, hogy nem baj, ha a konyhafiókban is van még egy... :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #283 Dátum: 2010. December 16. - 12:43:44 »
Persze, tudom, nálam se a borotvák az egyetlenek amiknek éle van  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #284 Dátum: 2010. December 18. - 12:05:06 »
Hm...megérkezett a pedikűrös fenő készlet. Hát...lehet, hogy még jó is lesz...főleg, ha leszabályozom...mert a siktól elég messze van. Lájtosan visz...az olajkőtől meg kicsit messze van...eléggé szívja...nem elég tömör az anyaga. Szóval olyan ez a magyar olajkő mint a magyar borotvaszappan...attól, hogy ráírják, meg nem lesz az...de ennyiért nem tétel...a vele szállitott fenőfa meg kifejezetten használható darab.  :borosta:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici