Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270034 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kövek
« Válasz #1200 Dátum: 2015. Február 03. - 08:32:41 »
Urak, segítségeteket kérem az alábbi, ún. "borbélykő" beazonosításában.
Viszonyítási alapom nincs, de azt mondanám, hogy a síkolása csiszolópapírral könnyen és gyorsan ment. Akitől kaptam, azt mondta, hogy egy borbélymester használta, és ha tompult a borotva éle, akkor ezen húzta meg. Az egyik felén szép kis hupli van, ezért a másik felét síkoltam. Milyen típusú kő lehet ez pontosan, hogyan és melyik élezési fázisban érdemes használni? A Tech-et csak a méretarány érzékeltetése miatt tettem mellé.
Köszönöm előre is a segítséget!


Szia !

Szerintem türingiai 7-8 K körül tud, de természetesen mivel természetes kő ez csak becsült érték....

Köszi! Ezt vajon vizesen kell használni?
(szerintem)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kövek
« Válasz #1201 Dátum: 2015. Február 03. - 08:42:09 »
Minden követ lehet vízzel is és olajjal is használni. Arra kell figyelni, hogy a legtöbb kő esetében ha már beolajoztad egyszer, akkor utána már csak olajjal használd.
A türingiait vízzel érdemes.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #1202 Dátum: 2015. Február 03. - 09:04:16 »
....a síkolás után azt tanácsolom "törd be" a követ egy vésővel, sokat számít
Ez engem is érdekel; itt mire gondolsz?

A kemény kövek (olajos kövek,japánok, CF, kínai,stb...) felületét síkolás után érdemes "betörni" egy vésővel. Nekem minden esetben rengeteget számított... DMT síkolás után lefinomítottam a felületet, vagyis DMT extra coarse, ezután ráfeszítettem a DMT-re 400-1200-2000 vízpapírt. Már ekkor is nagyon szép volt a felülete, de nem hozta amit kell. SRP-n beszéltem Glennel+néhány másik taggal, kivétel nélkül "betörik" a felületet egy vésővel vagyis a véső "élét" lapos részét ráteszed a kőre és alaposan megdolgozod a felületet minimum nyomással, ha kész akkor közepes nyomással, végül erős nyomással.
Fontos, hogy a véső felülete le legyen csiszolva előtte, én egy 1000-es kövön oldottam meg-nehogy megsértse a felületet, továbbá hogy a vésőt "szögben" tartsuk a kövön (tökéletesen feküdjön fel).
Ez a folyamat tökéletesen előkészíti a felületet a borotvakés számára, ez adja (adhatja) meg azt az extra síkságot ami a jó és extra minőség között dönt...Lehet, hogy macerás egy kicsit, de 100% megéri !!! ;)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kövek
« Válasz #1203 Dátum: 2015. Február 03. - 09:08:51 »
....a síkolás után azt tanácsolom "törd be" a követ egy vésővel, sokat számít
Ez engem is érdekel; itt mire gondolsz?


Fontos, hogy a véső felülete le legyen csiszolva előtte, én egy 1000-es kövön oldottam meg-nehogy megsértse a felületet, továbbá hogy a vésőt "szögben" tartsuk a kövön (tökéletesen feküdjön fel).
Ez a folyamat tökéletesen előkészíti a felületet a borotvakés számára, ez adja (adhatja) meg azt az extra síkságot ami a jó és extra minőség között dönt...Lehet, hogy macerás egy kicsit, de 100% megéri !!! ;)

A kemény kövek (olajos kövek,japánok, CF, kínai,stb...) felületét síkolás után érdemes "betörni" egy vésővel. Nekem minden esetben rengeteget számított... DMT síkolás után lefinomítottam a felületet, vagyis DMT extra coarse, ezután ráfeszítettem a DMT-re 400-1200-2000 vízpapírt. Már ekkor is nagyon szép volt a felülete, de nem hozta amit kell. SRP-n beszéltem Glennel+néhány másik taggal, kivétel nélkül "betörik" a felületet egy vésővel vagyis a véső "élét" lapos részét ráteszed a kőre és alaposan megdolgozod a felületet minimum nyomással, ha kész akkor közepes nyomással, végül erős nyomással.
[/quote]

Én úgy tudtam, hogy borotva fenőkövön mást nem élezünk.Akkor most Te egyfajta iszapolást végzel vassal? mert, hogy a kőnek nem csak a felülete, de teljes keresztmetszete azonos

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #1204 Dátum: 2015. Február 03. - 09:09:20 »
Urak, segítségeteket kérem az alábbi, ún. "borbélykő" beazonosításában.
Viszonyítási alapom nincs, de azt mondanám, hogy a síkolása csiszolópapírral könnyen és gyorsan ment. Akitől kaptam, azt mondta, hogy egy borbélymester használta, és ha tompult a borotva éle, akkor ezen húzta meg. Az egyik felén szép kis hupli van, ezért a másik felét síkoltam. Milyen típusú kő lehet ez pontosan, hogyan és melyik élezési fázisban érdemes használni? A Tech-et csak a méretarány érzékeltetése miatt tettem mellé.
Köszönöm előre is a segítséget!


Szia !

Szerintem türingiai 7-8 K körül tud, de természetesen mivel természetes kő ez csak becsült érték....

Köszi! Ezt vajon vizesen kell használni?
Szia !

Vízzel használd, ha van síkoló köved akkor élezés előtt csinálhatsz egy kis iszapot vele (fontos hogy ne legyen sűrű az iszap) majd ezt folyamatosan pár cseppel vízzel higítod...a végén lemosod a kövedet, és sima vízzel nagyon lightosan húzol rajta 30-50 kört.....

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #1205 Dátum: 2015. Február 03. - 09:19:49 »
"Én úgy tudtam, hogy borotva fenőkövön mást nem élezünk.Akkor most Te egyfajta iszapolást végzel vassal? mert, hogy a kőnek nem csak a felülete, de teljes keresztmetszete azonos."

Nem a véső élezése a lényeg, hanem hogy a köved felületét "felkészítsd" vele az élezésre (hogy ne a borotvakéseddel kelljen ezt megtenned.) Azért a véső és nem egy konyhakés mert ezt tudod "szögben" tratani a felületen. Én több kövön megcsináltam és mindegyiknél működött.



Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #1206 Dátum: 2015. Február 03. - 13:02:07 »
AlexK, köszi a választ, erről még soha nem hallottam. Én a gyémántos síkolás után, egy másik japán természetes kővel szoktam tovább simítani. Ezt a JNS-en olvastam. Lehet, hogy ez másra jó, nem tudom.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kövek
« Válasz #1207 Dátum: 2015. Február 03. - 13:41:47 »
Jobban jársz ha valakinek a kövével lesíkolod ha van a közelben, vagy üveglap+csiszolópapír kombó. 1x lesíkolod, utána néha napján kiskedden kell megint hozzányúlni. Az enyém 3 év alatt egyszer volt síkolva, vásárlás után, és köszöni szépen jól van  :)
Nekem ez a megoldás a legszimpatikusabb. :) Milyen finomságú csisszpapírt használtál?
(szerintem)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1208 Dátum: 2015. Február 03. - 13:48:09 »
Nagyolni P240 jó, sok vízzel használva. Keményebb köveket lehet utána mondjuk P400-al vagy akár finomabbal is felpolírozni. Én nem foglalkoztam vele a sajátomnál, olyan iszonyat kemény volt hogy a 400-as gyémántos után majdnem tükrös volt a felülete, pár iszapolás totál elsimította utána.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #1209 Dátum: 2015. Február 03. - 15:30:37 »
Fontos még, hogy az esetlegesen kövön maradt csiszolószemcséket bő vízzel eltávolítsd, mert megsértheti a pengét élezéskor.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #1210 Dátum: 2015. Február 03. - 17:54:48 »
AlexK, köszi a választ, erről még soha nem hallottam. Én a gyémántos síkolás után, egy másik japán természetes kővel szoktam tovább simítani. Ezt a JNS-en olvastam. Lehet, hogy ez másra jó, nem tudom.
:hat:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kövek
« Válasz #1211 Dátum: 2015. Február 06. - 15:08:37 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1212 Dátum: 2015. Február 06. - 16:06:13 »
Ez jó kő ugye?  Ajánlott?

http://www.ebay.com/itm/231358303618?_trksid=p2060778.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ilyenem van 5 meg 8 ezres  . Szerintem remek cucc.
Most egy Shapton Diamond Glass -t nézegetek.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1213 Dátum: 2015. Február 06. - 23:17:39 »
Ez jó kő ugye?  Ajánlott?

http://www.ebay.com/itm/231358303618?_trksid=p2060778.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Igen, ajánlott. Én sokkal jobban szerettem a 3k verziót mint az 5k-t, és utána szépen felpolírozza a 8k az élt, nem kell köztes kő a 3-8 közé.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #1214 Dátum: 2015. Február 07. - 09:27:09 »
Ez jó kő ugye?  Ajánlott?

http://www.ebay.com/itm/231358303618?_trksid=p2060778.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Igen, ajánlott. Én sokkal jobban szerettem a 3k verziót mint az 5k-t, és utána szépen felpolírozza a 8k az élt, nem kell köztes kő a 3-8 közé.

Erről mi a véleményed?
http://www.ebay.com/itm/251812744560
meg erről
http://www.ebay.com/itm/251812747083

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici