Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270069 alkalommal)

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kövek
« Válasz #1275 Dátum: 2015. December 30. - 18:08:52 »

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Kövek
« Válasz #1276 Dátum: 2016. Február 15. - 15:20:50 »
Valami miatt mindenki akar síkolót is venni, de a gyémántosokon kívül szerintem egyik sem ér pénzt, azok meg drágák. Aki csak hébe-hóba használja a köveit, az 1 évet is elvan 1-2 ív P240-es papírral és valami sík felülettel. Legrosszabb esetben vágat az ember egy darab üveglapot 500Ft-ért, és arra cuppantja fel a papírt. Ez így bőven síkabb mint a legtöbb DMT, és jóval olcsóbb.

Kő síkolásnál nem kell üveglapra ragasztani semmit. Jobb és egyszerűbb csiszoló porral síkolni.

Üvegesnél vágatsz egy kb. 350-400 mm átmérőjű üveg korongot 7 mm vastag üveglapból. (Vagy ekörüli mérettel, amit az üveges hulladékból ki tud hozni.)
Veszel hozzá egy zacskónyi max. 60-as grit méretű - vagy igény szerint finomabb - szilícium-karbid csizsoló port.
Kb. 1/2 teáskanálnyi port szórsz az üvegre, kevés vízzel lespriccented.
Aztán körkörös mozdulatokkal finoman eloszlatva a csiszoló poros iszapot az üvegen pillanatok alatt lesíkolod a kövedet.
Közben egy fémvonalzó élével ellenőrzöd a kő felszínét, hogy ne koptass le többet, mint ami szükséges.

Az üveg kb. a végtelenig kitart. Ha évek múlva mégis zavar rajta valami vágatsz egy újat.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #1277 Dátum: 2016. Február 15. - 16:21:34 »
Azt nem tudom, létezik-e egyáltalán 7mm vastag síküveg, de mire akár a hatosból kört vágnak neked, többet költesz, mintha vennél egy síkoló követ. Miért is nem jó egy téglalap alakú, megfizethető 4-5 mm-es üveglap?

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Kövek
« Válasz #1278 Dátum: 2016. Február 15. - 17:03:48 »
A téglalap nem praktikus.
A kővel körözni fogsz rajta, a sarkait nem használod semmire.
Meg vigyázni kell a sarkaira használat és pakolászás közben.
Körlap a szélére ragasztott gumicsíkkal használhatóbb. A munkaterület szélén fogja a csiszoló iszapot, körön jobb felfekvést biztosít.

A korongot az üveges pikk-pakk kivágja vastag üvegből is.
A 6-7 mm kommersz elérhető vastagság. Nevetséges ára van ennek is ebben a méretben, ha hulladékból tudsz vágatni.
Nem mellékesen ebben a vastagságban nagyobb a tömeg, amin csiszatolsz. Ez itt praktikus.

De komolyan. Neked ezzel az a legnagyobb bajod, hogy miért kör az üveglap, meg milyen vastag? Hihetetlen. 

Tartsd ezt a kivitelt a síküvegen síkolás ultrájának.
Ha nem jó neked a síküveg körlap, használj négyzet, téglalap, rombusz vagy bármilyen síküveget.
Egyszerűbb és pontosabb lesz így a síkolás, mint csiszolóvásznat ragasztgatva. Szerintem.

Ennek a bekerülési árán garantáltan nem kapsz jó síkoló követ. Meg ami síkabb ennél olyan nincs.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1279 Dátum: 2016. Február 15. - 17:28:13 »
210x75-ös méretű üveglap nagyjából 500-1000 forint levágatva, és így rámegy egy negyed lap csiszolópapír. Egy pár ív csiszolópapírral együtt nincs egy ezres az egész és lehet vele síkolni, és akár élezni is ha van valami nagyon rossz állapotban lévő késünk. (400-a papír úgy hasít frissen mint semmi más :) ) Egy akkora üveget bárhol lehet vágatni, csiszolópapírt szintén könnyű beszerezni, és nem kell fél-egy kilónyi csiszolóporokat vásárolni.

Amúgy most komolyan, pár havonta 1x10 percért vetetnél 5-10 ezer forintnyi üveget azzal aki csak le akar síkolni 1-2 követ? :) Azt feltételezni hogy majd hulladékból vágnak az azért igen kérdéses.

Ráadásul a csiszolópapíros verziót kézközelben lehet tartani esetleges élezés közbeni felületfrissítésre is (gondolok itt a Naniwa Superrel élezőkre), a poros pacsmagolós verzió meg igen körülményes, ráadásul használat közben is, és utána is szép helyet foglal el.

Totál semmi szükség egyébként ilyen szintű "síkságra", az a lényeg hogy friss legyen a felület, és ne legyen benne nagyon nagy hupli. Erre a konyha munkapult is elég, csak a feleségek nem viselik jól a tapasztalataim szerint  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Kövek
« Válasz #1280 Dátum: 2016. Február 15. - 17:39:35 »
Na ne. 5-10e Ft-ból akváriumot csinálnak nektek 6-os v. 7-es üvegből.

Egyébként elég akár átmérő 300 mm-es korong is - kő méret függő.
Ha az a pár Ft vagy pakoló hely számit.

Semennyire nem koszosabb ez, mint a papíron csiszolás.
Árokparton slaggal lemosom kategória.
Szerintem inkább tisztább, biztosabb és egyszerűbb így. Nekem legalábbis. 


Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kövek
« Válasz #1281 Dátum: 2016. Február 15. - 18:53:51 »
Csisszpapíros verziónál egy síkolás elfogyaszt fél/egy papírt kb, nem? Utána kuka, mert elázik.
Legegyszerűbb szerintem az asszony távollétében a konyhapultra, vagy bármilyen sík felületre vízzel rácuppantani a papírt, aztán pár perc alatt kész a síkolás. Utána letörlöd valamivel a pultot, mintha nem is történt volna ott semmi.  ;D
(szerintem)

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Kövek
« Válasz #1282 Dátum: 2016. Február 15. - 20:54:30 »
Erre a konyha munkapult is elég, csak a feleségek nem viselik jól a tapasztalataim szerint  ;D

Ez tökéletesen így van!  ;D
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #1283 Dátum: 2016. Február 15. - 21:12:10 »
De komolyan. Neked ezzel az a legnagyobb bajod, hogy miért kör az üveglap, meg milyen vastag? Hihetetlen. 
Pusztán fel akartam hívni a figyelmet arra, hogy egy 6-8mm-es üveg körkivágása aránytalanul sokba fog kerülni, miközben a téglalapot megkapod fillérekért. Tudom, fölöslegesen fizetem ki a négy sarkát : )) Cserébe egyszerűbb tárolni.

Amúgy bajom, az nincs, azon kívül, hogy milyen stílben osztod itt az eszet, hogy hogyan kell ezt csinálni. Ha viszont ennyire szakértesz, légy pontos, mert 7 mm-es síküveg nincs.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1284 Dátum: 2016. Február 15. - 21:15:49 »
Én is konyháztam amíg nem volt gyémántos, de én sokat élezek viszonylag és hamar lett véve :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Kövek
« Válasz #1285 Dátum: 2016. Március 21. - 16:59:32 »
Na elvileg a héten megérkezik a
- Suehiro 1000/3000
- Taidea 8000
És ma megjött a Naniwa 12 K

Kíváncsi vagyok mit tudok kihozni ezekből.

Nem elérhető Gubler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Kövek
« Válasz #1286 Dátum: 2016. Április 15. - 10:32:57 »
Sziasztok!

   A héten vettem egy borotvakést :)

http://extrametal.hu/sz%C3%A9ps%C3%A9g%C3%A1pol%C3%A1s-c-358/borotv%C3%A1lkoz%C3%A1s-c-358_116/borotvak%C3%A9sek-c-358_116_392/borotvak%C3%A9s-professzion%C3%A1lis-p-7601.html?zenid=017358ed83229ed1ff8bacf9dd599514

   Lehet vele borotválkozni, de kicsit húzza a szőrt, nem elég éles, és nem is dolgozik túl szépen. Nem megy át a hajszálteszten, és nem vágja a szőrt az alkaromról.
Van egy Cerax CR-3800-as fenőkövem  1000/3000 grit (JIS)-as finomságú. Az a kérdésem, hogy milyen követ (finomság, esetleg típus) vagy köveket ajánlanátok emellé, hogy teljes legyen a sor az élezéshez?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1287 Dátum: 2016. Április 15. - 10:52:59 »
Amennyiben gondolod nekem van egy Nortonom eladó ami jó lenne neked, írj rám ha gondolod, nem tudom mennyit szeretnél rákölteni.

Ahhoz hogy elérd a minimumot amivel már egy jót lehet borotválkozni, legalább egy jó minőségű 8 ezres kő kell, és esetleg pluszba valamilyen paszta balzafán/bőrön/hevederen, ami épp kéznél van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gubler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Norton
« Válasz #1288 Dátum: 2016. Április 15. - 11:42:21 »
Rendben, köszönöm :)
Írtam privátot...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Kövek
« Válasz #1289 Dátum: 2016. Április 15. - 11:51:43 »
Csisszpapíros verziónál egy síkolás elfogyaszt fél/egy papírt kb, nem? Utána kuka, mert elázik.
Legegyszerűbb szerintem az asszony távollétében a konyhapultra, vagy bármilyen sík felületre vízzel rácuppantani a papírt, aztán pár perc alatt kész a síkolás. Utána letörlöd valamivel a pultot, mintha nem is történt volna ott semmi.  ;D

:-D Trabant hengerfejet síkoltam így.
Apám a köveit a járdán síkolta. Bármilyen hülyén hangzik, működik csak kellően hosszú távon és sebességgel kell csinálni és az egyenetlenségek kiütik egymást. Gyalukéseket síkoltunk rajtuk amíg nem borotváltak egyenletesen alkaron. Konyhakéseket szigorúan tilos volt a közelükbe vinni :-DD

Na elvileg a héten megérkezik a
- Suehiro 1000/3000
- Taidea 8000
És ma megjött a Naniwa 12 K

Kíváncsi vagyok mit tudok kihozni ezekből.

Beszámolót plíz!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici