Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270015 alkalommal)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Kövek
« Válasz #1290 Dátum: 2016. Április 16. - 06:04:34 »
Csisszpapíros verziónál egy síkolás elfogyaszt fél/egy papírt kb, nem? Utána kuka, mert elázik.
Legegyszerűbb szerintem az asszony távollétében a konyhapultra, vagy bármilyen sík felületre vízzel rácuppantani a papírt, aztán pár perc alatt kész a síkolás. Utána letörlöd valamivel a pultot, mintha nem is történt volna ott semmi.  ;D

:-D Trabant hengerfejet síkoltam így.
Apám a köveit a járdán síkolta. Bármilyen hülyén hangzik, működik csak kellően hosszú távon és sebességgel kell csinálni és az egyenetlenségek kiütik egymást. Gyalukéseket síkoltunk rajtuk amíg nem borotváltak egyenletesen alkaron. Konyhakéseket szigorúan tilos volt a közelükbe vinni :-DD

Na elvileg a héten megérkezik a
- Suehiro 1000/3000
- Taidea 8000
És ma megjött a Naniwa 12 K

Kíváncsi vagyok mit tudok kihozni ezekből.

Beszámolót plíz!
1000/3000 továbbra sincs... nem ért ide:/

Nem elérhető Szilar6d

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kövek
« Válasz #1291 Dátum: 2016. Május 11. - 14:47:33 »
Sziasztok!

Van nálunk egy öreg cigány köszörűs, már az apja is az volt. Van neki egy fenőköve azt mondta apjáé volt. Na kb 25*4*2cm és két oldalú, olyan mint a thüringiai  sötétzöldes fekete, a másik fele krémszínű nagyon finom. Állítása szerint ők ezzel fenték a borotvákat utána meg bőrrel ezt is meg mutatta /felakasztós egyik fele bőr a másik gurtni anyag/ Szerintetek milyen a kő? Meg ér 12000 ft a kettő gyakorlatilag hibátlanok, de látszik a kor?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kövek
« Válasz #1292 Dátum: 2016. Május 11. - 15:22:19 »
Sztem némileg kevesebb ér. Ha meg nem értesz hozzá hogy megállapítsd milyen állapotban van akkor végképp nem.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Kövek
« Válasz #1293 Dátum: 2016. Május 11. - 15:57:53 »
Még akár belga is lehet az a krémszínű, de látatlanban nehéz...
(szerintem)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kövek
« Válasz #1294 Dátum: 2016. Május 11. - 20:26:20 »
Ha egy régi belga coticule, és a világos rész nem 2 mm, hanem 0.5-1 cm vagy nagyobb, akkor megéri. Az újak ennek a pénznek legalább a duplájába kerülnek és nem jók. Az más kérdés, hogy neked bejön e a coticulen finishelt él.

Nem elérhető Szilar6d

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kövek
« Válasz #1295 Dátum: 2016. Május 11. - 20:45:45 »
Ha egy régi belga coticule, és a világos rész nem 2 mm, hanem 0.5-1 cm vagy nagyobb, akkor megéri. Az újak ennek a pénznek legalább a duplájába kerülnek és nem jók. Az más kérdés, hogy neked bejön e a coticulen finishelt él.
Holnap megpróbálok 1-2 fényképet lőni róla. Azt sajnos nem tudom milyen a coticulen finishelt él, ha körül írnád jó lenne!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kövek
« Válasz #1296 Dátum: 2016. Május 11. - 23:35:58 »
Ha egy régi belga coticule, és a világos rész nem 2 mm, hanem 0.5-1 cm vagy nagyobb, akkor megéri. Az újak ennek a pénznek legalább a duplájába kerülnek és nem jók. Az más kérdés, hogy neked bejön e a coticulen finishelt él.
Holnap megpróbálok 1-2 fényképet lőni róla. Azt sajnos nem tudom milyen a coticulen finishelt él, ha körül írnád jó lenne!

Ha nincs viszonyítási alapod, hiába írnám körül, mert félre is tudnád értelmezni.
Egy jó cticule-el jó élt lehet csinálni, legyen ennyi elég  :hat:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1297 Dátum: 2016. Május 12. - 18:15:36 »
Ki kell próbálni, kinek mi elég éles és megfelelő. Én annó vettem vagy tizet, egyik se tetszett, végül egy olyannak küldtem el egy borotvámat akinek állítólag nagy tapasztalata van velük, és nagyon jól élez. Amit visszaküldött ugyanolyan volt mint amilyeneket én is tudtam az enyéimmel, így azóta feladtam a jó belga utáni kutatást és eladtam mindet. Nekem nem elég, viszont az emberek döntő többségének igen ahogy észrevettem. Vagy csak sorozatos pech áldozata lettem, sosem lehet tudni  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kövek
« Válasz #1298 Dátum: 2016. Május 20. - 09:23:49 »
Ki kell próbálni, kinek mi elég éles és megfelelő. Én annó vettem vagy tizet, egyik se tetszett, végül egy olyannak küldtem el egy borotvámat akinek állítólag nagy tapasztalata van velük, és nagyon jól élez. Amit visszaküldött ugyanolyan volt mint amilyeneket én is tudtam az enyéimmel, így azóta feladtam a jó belga utáni kutatást és eladtam mindet. Nekem nem elég, viszont az emberek döntő többségének igen ahogy észrevettem. Vagy csak sorozatos pech áldozata lettem, sosem lehet tudni  :)

Én Forritól vettem egy belgát, ami a Tiéd is volt. Szeretem. :) Könnyen lehet hogy a belga ad egy használható, komfortosnak mondható élt, ami egy egyszerű felhasználónak elég, de akinek van mellette 30 másik köve, és érzi is ezek közti különbséget, annak már kevés.
+ azt vettem észre, ha kővel nyúlok az élhez, utána az első 2-3 borotválkozás nem olyan kényelmes, utána megint jó sokáig (csak bőrözéssel). Lehet ezen egy kő utáni pasztás bőr segítene, majd kipróbálom. Egyelőre nem zavar különösebben.

És egy kérdés is: Haidu kövekkel hozom használható szintre késeim (nem borotva, hanem konyhakés, mora, stb), azonban lassúnak találom, és kopik is rendesen. Ha meg rokon/ismerős kését kell használhatóra hozni nulláról, akkor végképp megöregszem míg készen lesz. Szerintetek egy coarse-fine oldalú DMT "kő" megoldás lehet? Mennyivel gyorsabban dolgozik? És csak Amerikából lehet rendelni (+vám...) vagy van jó áron EU-ban is?
/szerk: most látom van extra-coarse - fine is

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #1299 Dátum: 2016. Május 20. - 09:38:49 »

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Kövek
« Válasz #1300 Dátum: 2016. Május 20. - 10:05:20 »
Ezt már olvastad? http://borotvaforum.hu/index.php?topic=621.0


•••

Igen, emiatt az írás miatt lett szimpatikus a DMT. De ebből sajnos nem derül ki hogy kés esetén coarse/x-coarse a célravezetőbb pl élszalag kialakításához, egyáltalán az x-coarse meg sincs említve, mivel borotva vonatkozásában lett írva. Valamint nincs EU-s forrás, csak USA.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #1301 Dátum: 2016. Május 20. - 10:34:20 »
Akkor addig zaklasd Jenest, amíg még itthon van... :)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kövek
« Válasz #1302 Dátum: 2016. Május 20. - 12:38:15 »
Az extra coarse DMT szerintem nagyon durva, ha jól tudom, akkor 220-as, ami követ síkolni is durva, de konyhakést biztosan nem tennék rá.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #1303 Dátum: 2016. Május 20. - 13:16:32 »
DMT-ből én coarse alattit biztos nem vennék normál felhasználásra. Mondjuk én már DMT-t sem vennék, inkább 400-as Atoma, minden szempontból jobb és valszeg nem sokkal drágább, ha egyáltalán.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szilar6d

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kövek
« Válasz #1304 Dátum: 2016. Május 21. - 14:42:41 »


Ez az a kő? Belga? A világos fele sokkal simább mint a thüringiai.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici