Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 313242 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #285 Dátum: 2010. December 18. - 12:43:55 »
Azért összességében - figyelembe véve a múltkori Escher vételedet - még mindig elég jó az egyenleged...  ;)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #286 Dátum: 2010. December 18. - 13:03:04 »
Nem tagadom...!  :crazy: Azért még azon kivül is volt jó vételem itt-ott. Pl dobozos arkansas-kő régiségvásárban...stb...nade: Aki nem füstölődik, az nem melegszik...!  :crazy: Amúgy az Escher kő az egyszerűen szuper...! Nade ezzel se fogok kutyát hajigálni... :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #287 Dátum: 2010. December 23. - 19:43:06 »
Hát egy pár napig megint nem alszok  ;D




150x40-es sárga belga, La Verte érből. Szürkés zöldes, nagyon kemény, lassan kopik. Szerencsém volt, állítólag ez az egyik legfinomabb a sárgák közül, aminek nagyon nagyon szép éleket kell adnia. 1-2 borotvám nem nyugodhat míg ki nem hozom belőle a maximumot :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #288 Dátum: 2011. Január 31. - 20:28:36 »
Sziasztok! Belga kék kő után mit javasoltok? Én gondoltam 1 8000 és 12000-es kőre.Még nem tudok dönteni hogy melyik gyártótól legyen. A naniwa és a king között vacillálok.Egyáltalán szükséges mindkettő vagy elég 8000-után a szij?Valakinek van tapasztalata ezekről a kövekről?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #289 Dátum: 2011. Január 31. - 21:27:54 »
Sziasztok! Belga kék kő után mit javasoltok? Én gondoltam 1 8000 és 12000-es kőre.Még nem tudok dönteni hogy melyik gyártótól legyen. A naniwa és a king között vacillálok.Egyáltalán szükséges mindkettő vagy elég 8000-után a szij?Valakinek van tapasztalata ezekről a kövekről?

Nekem 3k/8k  Naniwám van, istencsászár. A 8 ezres oldal bőven elég. Mivel JIS-ben 8 ezres, ezért 1.2 micronos, szóval olyan finom mint 1-2 finiselő kő.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #290 Dátum: 2011. Február 01. - 07:09:31 »
Üdv Kinca,

én a 4000/8000-es norton után még a 12K-s kínai követ szoktam használni, de régebben a 8K-s oldal után ment a krómoxidos szíj, aztán a sima szíj. Azzal is ki lehet alakítani a megfelelő élt.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #291 Dátum: 2011. Február 01. - 21:21:49 »
Koszi a gyors valaszt! Ma rendeltem szijat aminek az egyik oldala lenvaszon.A beavatasarol tudnatok valamit irni? A lenvaszonra kell kenni a pasztat vagy a borre? En a borre semmit nem tennek szivem szerint. Ja a kezdes 1 kek belga ko utana naniwa 8000. Utana hogyan tovabb? Koszonom.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #292 Dátum: 2011. Február 01. - 21:39:05 »
Koszi a gyors valaszt! Ma rendeltem szijat aminek az egyik oldala lenvaszon.A beavatasarol tudnatok valamit irni? A lenvaszonra kell kenni a pasztat vagy a borre? En a borre semmit nem tennek szivem szerint. Ja a kezdes 1 kek belga ko utana naniwa 8000. Utana hogyan tovabb? Koszonom.

Ne csinálj velük semmit. A bőrt minden használat előtt vagy egy fél egy percig dörzsöld a kezeddel, az bőven elég. Naniwa 8k után nem kell semmi kő már. Egy pasztás szíj esetleg, és kész.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #293 Dátum: 2011. Február 02. - 08:25:40 »
Köszönöm. Szóval 8000-es naniwa után már nem kell feljebb menni? Eddig amit találtam róla azt irják a 12000-es ad abszolút tökéletes élt.(mirror finis)Nem akadékoskodni akarok vagy kétségbe vonni a hozzáértésed hanem egyszerűen a legjobb élt szeretném elérni.Azt hiszem ebből a kőből létezik 12000-es is.Az már abszolút hülyeség lenne? Itt az oldalon olvastam 16000-es-ről is.(nem naniwa kő)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #294 Dátum: 2011. Február 02. - 09:32:34 »
Kinca- nem feltétlenül a max tükörsima élszalag fogja adni a tökéletes élt. Ez egyrészt az acél anyagán, edzésén múlik, hogy mennyi molekulát tud még erővel összefogni, illetve az élszalag felületének nagyságán. Ha már túl finom kővel van fenve az sem jó, mert csökken a felülete, illetve a fogak mérete, amely akár gyorsabb elhasználódást, illetve kisebb vágófelületet nyújt. Ezen a témán eléggé megoszlanak a vélemények, azonban egy jól kialakított él akár a 8K-n akár a 12K-n gyönyörűen fog dolgozni, bőrözés után. A 16K ( ez kb. a sima üveg ) ebből a szempontból értelmetlen, ahelyett a pasztás szíj használandó.   

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #295 Dátum: 2011. Február 02. - 09:43:55 »
Penge, de jól beszéltél!  :borz2:  ...tök igazad van!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #296 Dátum: 2011. Február 02. - 09:48:07 »


Sanyi, Penge !


Ne haragudjatok, de olyan dolgokat írtok le alapvetésként amik NÁLATOK jól működnek. Én, ha a 8000 DMT, és  egy kis króm-oxidos bőrőzés után akarnék megborotválkozni, akkor bizony nem lenne őszinte a mosoly az arcomon. Nem véletlenül jutottam el a finom gyémánt pasztákig, NEKEM - és a hangsúly ezen van, ez a kényelmes, komfortos, mégha ellentmond a  világ, és főleg az egyiptomi  élképzés jelenlegi tudományos téziseinek .......   :o

És most félre értés ne essék, nem a tapasztalataitokat, elméleti, gyakorlati tudásotokat, szeretném megkérdőjelezni, de ez annyira, de annyira egyéni, hogy nem lehet, nem szabad, egy-két oda vetett mondattal ökölszabályokat alkotni.......   ;)    :sör:


peace reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #297 Dátum: 2011. Február 02. - 09:48:15 »
Van értelme a 12k és 16k köveknek is, és jobb élt is adnak mint a 8k kövek. Az a kérdés hogy kell-e neked. Ha pasztázni akarsz, már pedig azzal lehet a leggyorsabban és legkönnyebben egy jó boorotválkozásra alkalmas élt elérni, akkor felesleges 8k Naniwánál finomabb kő. Nem fogod tudni megkülönböztetni hogy a krómoxid paszta előtt 8 vagy 12k Naniwával finiseltél-e. Az ennyire finom köveket azok szokták használni, akik nem szeretnek pasztázni valami ok miatt. De az az igazság, hogy amíg egy 8k kő után nem tudsz 100%-osan kifogástalan élt produkálni, addig teljesen felesleges finomabb követ venned. Miután ezt a szintet elérted, utána akár lehet is venni Spy UF, Nani 12k, Shapron GS 16k, 32k, japán természetes köveket, bármit. Attól függ hogy mennyit akarsz rá költeni. De ha megtanulsz rendesen élezni, akkor egy adag krómoxid pasztával és egy naniwa 8k-val életed végéig tükörpolír éleid lesznek, amik csont nélkül átmennek a legkomolyabb élességi teszteken is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #298 Dátum: 2011. Február 02. - 09:51:53 »


Sanyi, Penge !


Ne haragudjatok, de olyan dolgokat írtok le alapvetésként amik NÁLATOK jól működnek. Én, ha a 8000 DMT, és  egy kis króm-oxidos bőrőzés után akarnék megborotválkozni, akkor bizony nem lenne őszinte a mosoly az arcomon. Nem véletlenül jutottam el a finom gyémánt pasztákig, NEKEM - és a hangsúly ezen van, ez a kényelmes, komfortos, mégha ellentmond a  világ, és főleg az egyiptomi  élképzés jelenlegi tudományos téziseinek .......   :o

És most félre értés ne essék, nem a tapasztalataitokat, elméleti, gyakorlati tudásotokat, szeretném megkérdőjelezni, de ez annyira, de annyira egyéni, hogy nem lehet, nem szabad, egy-két oda vetett mondattal ökölszabályokat alkotni.......   ;)    :sör:


peace reofil

Akkor még gyakorolnod kell, sajnos nekem is :)
A DMT-vel még nem próbáltam, de azzal jóval nehezebb igazán jó élt elérni közvetlen pasztázás előtt. Azt vedd figyelembe, hogy a 3 micronos dmt nem túl arc barát élt hagy ami nem shave-ready. Ezzel szemben a naniwa 8k, és a norton 8k is mindkettő shave-ready kő önmagában is, mivel vizes kövek, sokkal lágyabban vágnak, és egyenletesebb és finomabb élt hagynak. A DMT után sok zöldpasztás fenés kell hogy jó legyen azok alapján amit hallottam, még én is csak tesztelek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #299 Dátum: 2011. Február 02. - 10:08:47 »
Uraim, Uraim,

nyugalom!

Sok mindenkinek sok minden "jön be" (értsd: működik jól), természetesen itt sosem ökölszabályokról van szó, hanem egyéni tapasztalatokról! Ezt mindig minden esetben figyelembe kell venni!!!

Én anno tökéletesen meg voltam elégedve a 8K-s norton+házi CroX paszta kombóval, sokáig azt használtam, aztán jött a 12K-s kínai, az is tökéletesen működik, kicsit más élt ad, de ez nem baj. Tervezem, hogy kipróbálom a gyémántpasztákat is, csak sajna még nem jutottam oda...

Az első és legfontosabb szabály: A kések is "válogatósak"!!! Sok esetben hallottam olyan emberektől, akik rengeteg borotvát adtak ki a kezük közül, hogy voltak bizonyos típusok, amiket a jól bevált módszereikkel, eszközeikkel egy istennek sem tudtak megélezni. Ilyenkor elővettek egy másik eszközt, és láss csodát, nagyszerű élt sikerült varázsolni a késre!
Vagy a másik példa: A legtöbben egyetértenek abban, hogy a borotvához vizes köveket kell használni, ehhez képest Flasi Mester tudtommal olajos köveket használ...

Szóval az él(et) nem egyszerű!

Mindenkinek kell egy kicsit próbálkozni, hozzátenni a saját tapasztalatait az élezés témakörében kialakult tudásanyaghoz, és természetesen mindig számítani kell rá, hogy ami az egyikünknél jól működik, az a másiknál nem...

Én például nem bírom a "túl" éles kést, mert a bőröm rosszul tolerálja. Ezért sok esetben nem is élezek olyan élesre, amit a kés még elbírna, mert nekem az az él egyszerűen nem ad komfortos borotválkozást... Nem vagyunk egyformák...

PEACE... ;)


Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici