Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270024 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #300 Dátum: 2011. Február 02. - 10:12:53 »
"Just to be sure I am clear. If I had the "DMT Set - 3 (CFE) 8 in. Plates & Holder" (as pictured at the Craftman Studio) and the "DMT Dia-Sharp D8EE 8x3x3/8 in. Diamond Plate - E-Extra Fine (EE) - 3 Micron", I would be able to hone my straight razor?

Then follow it up on a newspaper?

Yes - however that's a lot of stones. If you're just honing new razors (or like new razors) all you need is a D8EE and a cheapie ($35) green chrome .5 micron pasted paddle strop. I own at least 70 hones - and hands down I get the most face friendly edge finishing on green chrome (over ANY hone) and the DMT's are super flat, super easy to use, and cut mighty fast - so the combo of the two makes for a brilliant shaving edge. If you're honing razors that need more work, or removing small nicks, a DMT D8E is more than sufficient - as keep in mind it is a 9 micron stone - so it's about equivalent to a 1500 grit shapton hone - and since it's diamond it cuts a lot faster than a ceramic/artificial or natural hone of the same grit - so the DMT D8E has a lot of firepower. Basically at most a DMT D8E, D8EE and chrome pasted paddle will give you the finest results you can get (that I have experienced) at ANY cost.

I have hones that are way over $1K, and a lowly DMT D8EE and a green chrome paddle lay them to shame. Spending money on costly hones (unless you're a collector, or just plumb silly) is wholly pointless as they'll merely take longer, be more effort and provide you with inferior results.

FWIW - if you're on a budget, you don't need a stone holder with the DMT's either when you're using them for honing. When you're using them for flattening hones, it's needed, but if you're using it for honing, the little rubber feet stickers they come with are more than sufficient, and if you need greater elevation, you can put the plate on a book, or anything somewhat flat/stable.

If you're looking for the cheapest and most efficacious combo, and you're only honing a few of your personal razors - i'd snatch up the DMT D8EE (if you have a razor that requires a lot of work, it'll do the job, it'll just take longer) and make a pasted paddle out of balsa mounted to a flat/stable piece of wood and put some green chrome on it (could be done for about $10-15, with only sandpaper, wood glue, and a $3 flat granite tile) and for under $100, you'll have a setup that cannot be bested, at least as far as getting the most comfortable, and enjoyable shaving edge.

Hope this helps! If you have any other questions, don't hesitate to ask :smile:"

Itt van az a hozzászólás amiben eléggé össze vannak szedve a dolgok. Ha jól elékszem joel írta, a B@B megfelelője Lynn Abramsnek :) Mivel én még kispiskóta vagyok hozzá képest, én hiszek neki.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #301 Dátum: 2011. Február 02. - 10:40:14 »
Sanyi, lehet, hogy kispiskóta vagy, de légyszi akkor se idézz be ide angol szöveget! Ennek a fórumnak a nyelve magyar, csak az idegen nyelvű barátainknak engedélyezett az angol nyelv, az is leginkább a saját topikjában.
Tehát, ha te megérted azt amit beidéztél, akkor vedd a fáradságot és magyarul írd le, esetleg kivonatosan, ha másképpen nem megy.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #302 Dátum: 2011. Február 02. - 10:48:57 »

más.....

green chrome .5 micron pasted paddle strop.

No ez a másik amin felakad a szemem....   :o  :o  A 0.5 mikronos króm-oxid paszta.

Van ebben a szakmában egy nagyon jó nevű svájci gyártó cég, akitől igen nagy mennyiségben vásárlunk színező pasztát.
Érdeklődtem az ottani feljesztő vegyésznél, hogy az egyes pasztáik milyen szemcseméretűek. Az átlag 3-7 mikron között van, de 2 alatt semmi nincs, mert a paszta ( bármelyik, színtől független! ) színező ereje nem nő tovább a finomabbra őrléssel, viszont drasztikusan nő az előállítás költsége.

Szerintem ezen az usában sem tudnak erőszakot tenni, illetve azt meg kétlem, hogy direkt borotválkozási célnak gyártana bármelyik gyártó kórm-oxidot.



salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #303 Dátum: 2011. Február 02. - 10:50:21 »
Sanyi, lehet, hogy kispiskóta vagy, de légyszi akkor se idézz be ide angol szöveget! Ennek a fórumnak a nyelve magyar, csak az idegen nyelvű barátainknak engedélyezett az angol nyelv, az is leginkább a saját topikjában.
Tehát, ha te megérted azt amit beidéztél, akkor vedd a fáradságot és magyarul írd le, esetleg kivonatosan, ha másképpen nem megy.  ;)

Rendben fonti, elnézést kérek érte! Máskor ilyen nem lesz!  :sör:

Ui: Kremer Pigments gyárt 0.3 micronos krómoxid port is, szóval létezik

http://www.whippeddog.com/-----$19---Poor-Man-Strop-Kit-with-Leather-Strop/

Jobb alul közvetlen a vasoxid mellett van kép is róla.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #304 Dátum: 2011. Február 02. - 10:51:08 »
 :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #305 Dátum: 2011. Február 02. - 14:28:44 »


Sanyi, Penge !


Ne haragudjatok, de olyan dolgokat írtok le alapvetésként amik NÁLATOK jól működnek. Én, ha a 8000 DMT, és  egy kis króm-oxidos bőrőzés után akarnék megborotválkozni, akkor bizony nem lenne őszinte a mosoly az arcomon. Nem véletlenül jutottam el a finom gyémánt pasztákig, NEKEM - és a hangsúly ezen van, ez a kényelmes, komfortos, mégha ellentmond a  világ, és főleg az egyiptomi  élképzés jelenlegi tudományos téziseinek .......   :o

És most félre értés ne essék, nem a tapasztalataitokat, elméleti, gyakorlati tudásotokat, szeretném megkérdőjelezni, de ez annyira, de annyira egyéni, hogy nem lehet, nem szabad, egy-két oda vetett mondattal ökölszabályokat alkotni.......   ;)    :sör:


peace reofil

Salmo- Semmi extrát nem írtam le, általánosságban próbáltam a Kinca kérdését megfogalmazni.  Azonban Te leírtál valamit, amiért engedd meg, hogy megkérdezem. "Valami ellentmond főleg az egyiptomi élképzés jelenlegi tudományos téziseinek." Ezekről a tézisekről nem ártana valamit nekem is tudnom, mert én nem tudom, hogy mire gondolsz.

Amikor életemben először jártam egy borotvagyárban, olyan korongokkal éleztek, ami max 1-2K-s volt. Úgy emlékszem a vége 4K-s! Igazából mégsem ez adta az élét, hanem egy bevonat, amit ráfújtak, majd ráégettek, illetve leégettek róla. Legalább is, amennyire vissza tudok emlékezni, ez adta a "tükörpolírt" az élnek. Lehet ez is egyfajta költségkímélő eljárás volt kb 15 évvel ezelött, de nem hiszem.

Szóval oda akartam kilyukadni, hogy általánosságban, hogy te 12K kő után ,1 micronos pasztával éppen számodra megfelelő eredményt tudsz produkálni otthoni módszerekkel, nagy általánosságban ez még önmagában még nem jelent semmit, csak azt, hogy Kinca kérdését nem válaszoltuk meg elég alaposan! 








 

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #306 Dátum: 2011. Február 02. - 14:39:09 »
... A 16K ( ez kb. a sima üveg ) ...

Penge, lehet elsiklottam felette, (bár úgy emlékszem, erről volt már valahol szó, de nem emlékszem hol) de esetleg egy erre vonatkozó forrást tudnál nekem hozni?
Most nézegettem a netet, és sehol nem találtam erre vonatkozó infót.

Illetve annyit, hogy a Shapton Glass "köve" az kb. 16000 gritnek felel meg a JIS szerint, de hogy a sima üveg annyi-e, arra vonatkozóan nem találtam forrást.

thx.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #307 Dátum: 2011. Február 03. - 11:24:01 »
Ebben a másodpercben jött a szállitó és hozta a belga kék kövemet. Azt szeretném megtudni,hogy kezdésnek kell e valamilyen beavatást csinálnom vele?Már egy tál langyos vizben úszik :)

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #308 Dátum: 2011. Február 03. - 11:25:37 »
egy táltossal azé' egyeztess előtte!  :fetreng:
vagy egyszerűbb megoldás az EZO TV emelt díjas szolgáltatása  :crazy:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kövek
« Válasz #309 Dátum: 2011. Február 03. - 11:28:28 »
Ebben a másodpercben jött a szállitó és hozta a belga kék kövemet. Azt szeretném megtudni,hogy kezdésnek kell e valamilyen beavatást csinálnom vele?Már egy tál langyos vizben úszik :)

Pedig a táltos már járt arra, ha a kő úszik, nem pedig süllyed. :evil: :crazy: :evil:
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Kövek
« Válasz #310 Dátum: 2011. Február 03. - 11:30:21 »
Ebben a másodpercben jött a szállitó és hozta a belga kék kövemet. Azt szeretném megtudni,hogy kezdésnek kell e valamilyen beavatást csinálnom vele?Már egy tál langyos vizben úszik :)

Pedig a táltos már járt arra, ha a kő úszik, nem pedig süllyed. :evil: :crazy: :evil:
:fetreng:
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #311 Dátum: 2011. Február 03. - 11:32:40 »
Ebben a másodpercben jött a szállitó és hozta a belga kék kövemet. Azt szeretném megtudni,hogy kezdésnek kell e valamilyen beavatást csinálnom vele?Már egy tál langyos vizben úszik :)

Érdemes megnézni, hogy mennyire sík a kő, ha sík, akkor küldheted neki a kést... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #312 Dátum: 2011. Február 03. - 11:39:44 »
Teljesen sik küldöm neki a kést.Köszi mry!

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #313 Dátum: 2011. Február 03. - 12:45:09 »
Ebben a másodpercben jött a szállitó és hozta a belga kék kövemet. Azt szeretném megtudni,hogy kezdésnek kell e valamilyen beavatást csinálnom vele?Már egy tál langyos vizben úszik :)

Pedig a táltos már járt arra, ha a kő úszik, nem pedig süllyed. :evil: :crazy: :evil:

Habkővel próbálkozott már valaki???    :sör:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kövek
« Válasz #314 Dátum: 2011. Február 03. - 12:48:32 »
Habkővel próbálkozott már valaki???    :sör:

Szerintem inkább ne próbálj meg azon borotvát élezni, de egyebet sem... Viszont, ha tajték, akkor pipa még lehet belőle!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici