Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270124 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #345 Dátum: 2011. Február 11. - 07:56:37 »
Valaki keresett nemrégen konverziós táblázatot: http://www.fine-tools.com/G10019.htm

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #346 Dátum: 2011. Február 11. - 14:14:38 »
Imi- az elmélettel köszi, tisztában vagyok. Azzal nem vagyok tisztában, hogy két nagyon hasonló kőből, az egyik tökéletes, míg a másik nem, ez így rendben van-e, vagy sem, volt e már hasonszőrű tapasztalata itt bárkinek is a 8K-s kővel kapcsolatban (vagy akármilyen kővel). Elméletileg minden "megviselős" használat után lesíkolom a köveket, úgyhogy nem nagyon izgat, hogy utána mit élezek vele, mert rendben vannak. Ha más magyarázata nincs, akkor csak az van, hogy ez a 8K-s kő erre a feladatra nem való.   


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #347 Dátum: 2011. Február 11. - 14:55:33 »
Oké, oké...

Nem akartam okoskodni...

Szerintem mindkét eshetőség benne van a pakliban...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #348 Dátum: 2011. Február 11. - 16:18:34 »
Imi- Köszi, köszi minden infót! valójában konkrétabb dologra számítottam válaszként, de ezek szerint senki nem polírozza borotvafenőkövön a konyhakéseit... Mint már írtam a borotvakésen tökéletesen dolgozik, nincs észlelhető anyagleválasztás a kerámiáról, mondjuk az is igaz, hogy a konyhakés lapját jobban rányomom. Mindenesetre akkor is furi, hogy az 5K-s, (illetve most már van még vagy 10) kövem ez a slurry jelenség nem lép fel, még jamescook félkerámia porhanyósabb kövénél sem.
Egyébként akartam már kérdezni tőled, hogy te melyik követ próbáltad tőle? A nagyon keményet, vagy a késekhez gyártott szellősebb kerámiát? Véleményed szerint milyen grit értékűnek felel meg az a kő amit próbáltál?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #349 Dátum: 2011. Február 11. - 18:26:41 »
Én 4 követ próbáltam Jamescook-tól. A két "késhez való" finom követ, amiből az egyik vöröses színű, a másik fehér, ez a két szellősebb.
A másik kettő közül az egyik porcelán, a másik félporcelán, mindkettő fehér, és késeken már próbálták, azokhoz túl keménynek bizonyultak. (Szerintem az a gond, hogy annyira kemények, hogy nagyon lassan dolgoznak a késekkel...)

A két első szériás kb. 6K-s, Jamescook szerint a porcelánok is akörül vannak. Én tapintás alapján valahova a Norton 8K köré helyezném, de ugye ez "nagyon erős becslés..." Illetve mivel kemények, nagyon lassan dolgoznak!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

PaT

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #350 Dátum: 2011. Február 13. - 23:11:55 »
Nemrég ezt szereztem:



Mit fogtam?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #351 Dátum: 2011. Február 13. - 23:18:50 »
Nemrég ezt szereztem:



Mit fogtam?

Semmi érdekes, szívesen megveszem tőled  ;D

Honnan sikerült meg mennyiért? Sárga belga, ahogy nézem természetes kombó, magyarán az alján kék belga van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #352 Dátum: 2011. Február 14. - 22:26:38 »
Megérkezett Belgiumból a sárga, Quality I (extra-extra) Coticule (112) kövem. 200x50 mm-es, egy sötét rögzítő kőre "kasírozva".

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #353 Dátum: 2011. Február 15. - 08:12:13 »
Fonti, akkor az alsó, rögzítő kővel nem is élezel? Tehát, nem kétoldalú kő?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #354 Dátum: 2011. Február 15. - 08:50:57 »
Azt modták, hogy az csak egy alap kő, valószínűleg azért nehogy elrepedjen a kb. 1 centis sárga. ...pedig nagyon szimpatikus ránézésre a fekete rész is.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kövek
« Válasz #355 Dátum: 2011. Február 15. - 09:20:30 »
Fazekas Pyraster Józsi elmondása szerint a nem kombó kövek alján található fekete/sötét réteg az egyszerű pala, a kő tartósságát biztosítja. Élezésre állítólag teljesen alkalmatlan.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #356 Dátum: 2011. Február 15. - 11:29:22 »
 :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #357 Dátum: 2011. Február 15. - 15:18:02 »
Igen, sajnos a pala tényleg nem jó ilyesmire. Mivel a kő nagyon sérülékeny, ezért ragasztják őket palára, így kevésbé reped, törik, és pattogzik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #358 Dátum: 2011. Február 16. - 14:45:14 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a TAIDEA kövekkel van-e valakinek tapasztalata?

Előre is köszönöm!
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #359 Dátum: 2011. Február 16. - 20:43:49 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a TAIDEA kövekkel van-e valakinek tapasztalata?

Előre is köszönöm!

Engem leginkább az érdekelne honnan tudsz szerezni :) 1-2 embernk van a portálon, hátha írnak kicsit róla. Én csak fóumon olvastam, tapasztalatom nincs velük. Állítólag szívják a vizet mint állat, könnyen törik, de gyorsak, és jól használhatóak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici