Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270086 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #360 Dátum: 2011. Február 16. - 21:27:08 »
Több helyen is láttam, de egészen konkrétan ebay-en is van... ;D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Kövek
« Válasz #361 Dátum: 2011. Február 19. - 07:16:51 »
  Kaptam a minap egy szép nagy kétoldalas követ, amin a KA350 és a KA 800 jelzések vannak. Érzetre (tapintás) finomabbnak tűnik még a KA350 is mint a 2000-es vizes papír. Nem találta erről a (KA) jelzésrendszerről semmi használható információt. Tud esetleg valaki valamit róla? ???

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #362 Dátum: 2011. Február 19. - 09:47:34 »
Ha jól sejtem az Rákóczy olajkő, a finomabbik oldala fehér vagy vörös, a másik meg szürke. Állítólag az európai FEPA rendszerben van jelölve, ami alapján 46 és 22 micron a két oldala. Miután egyszer kipróbálhattam almar ilyen kövét, én finomabbnak éreztem mint aminek állítólag lennie kéne. A 800-as oldal után egész szép polír volt rajta, és szépen vitte a szőrt az alkaromról. Régen volt ugyan, de ennyi rémlik belőle. Kemény kő, és eléggé lassú, de szerintem teljesen használható.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Kövek
« Válasz #363 Dátum: 2011. Február 19. - 17:12:08 »
Köszönöm!  :sör:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #364 Dátum: 2011. Február 26. - 15:12:41 »
Kipróbáltam az open_razor-féle 12k-s követ. Első kövezésem, a solingeni Tennist húzkodtam meg rajta, úgy kb. 100x. Azt hiszem ezt még gyakorolnom kell, mert bár nem lett rossz éle, annyira elképesztően jó sem. (és mondjuk előtte is lehetett vele borotválkozni)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #365 Dátum: 2011. Február 26. - 15:14:02 »
ja, és egy kérdés: miben/hogyan érdemes tárolni ezeket a köveket??

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #366 Dátum: 2011. Február 26. - 15:15:12 »
Semmi extra, nem lesz bajuk. Ahol épp elférnek, ott teljesen jó nekik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #367 Dátum: 2011. Február 26. - 16:32:08 »
Tehát nem kell vigyázni arra, hogy ne hulljon rá porszem/ne kerüljön a tetejére semmi/be legyen csomagolva használaton kívül leopárdbőrbe/selyembe/tünde mithrilpáncélba?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #368 Dátum: 2011. Február 26. - 16:51:12 »
Használat előtt leöblíted a tetejét, hogy ne legyen rajta semmi por, és nem kellene hogy gondod legyen vele. Egyébként is be kell vizezni használat előtt, így ez is meg lesz oldva ezzel együtt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #369 Dátum: 2011. Február 26. - 16:58:44 »
Vidak!
Bár ez személyes tapasztalat, de én pl. a 12k-s kínai kő mellé még beszereztem egy 8k-s követ is. De a helyedben, ha élfrissítésre van szükség én a 12k-s kő mellett gyémánt-pasztát használnék még (pl. 1 és 0,5 micronos) balzafán. Én kb. ugyanennyiszer húzom meg a kést a 12k-s kövön, majd utána jönnek a pasztás balzafák (Salmo tanácsára) és bizony ez az, ami után, nekem személy szerint, kellemes a borotválkozás. Pasztából nem kell 30 gr-t egyszerre megvenni. Veszel ebay-en 5 gr kiszerelésben, és legalább meg tudsz győzödni arról, hogy hasznos-e.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #370 Dátum: 2011. Február 27. - 20:47:34 »
tünde mithrilpáncélba?
mithrilt nem a törpök gyártották?  :evil:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #371 Dátum: 2011. Február 27. - 21:03:57 »
Én csak ezt a Myrtillt ismerem...   :crazy:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #372 Dátum: 2011. Február 27. - 23:05:59 »
tünde mithrilpáncélba?
mithrilt nem a törpök gyártották?  :evil:

"Zsákos Bilbónak is volt egy mithril Inge, amit 2941-ben az egyik kalandján szerzett Szmóg kincsei közül, a Magányos Hegynél. Az inget minden bizonnyal egy tünde hercegnek készítették még régen." (wiki)

Ez tényleg nem zárja ki hogy igazad van :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #373 Dátum: 2011. Február 28. - 07:44:44 »
Hát én úgy emlékszem, hogy Mória bányáiban bányászták a törpök. Aztán lehet h a tündék kovácsolták össze :)

Nem elérhető Aaron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kövek
« Válasz #374 Dátum: 2011. Március 02. - 16:35:03 »
Üdv .lehet  nem a megfelelő helyen teszem föl a kérdést, de itthon lehet egyáltalán olyan finom követ kapni ami alkalmas borotvakés élezésére?( akármennyit kutakodok mindíg oda lyukadok ki, hogy külföldről kell rendeljek..) Amennyiben  igen, szívesen fogadnék tippeket , linkeket viszont ha nem  akkor a külföldi rendelésről pár tapasztalatot esetleg konkrét alternatívát jó ár/érték arányú és nem horribilis szállítás költséggel járő kőre.
A válasz(okat) előre is köszönöm.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici