Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270020 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #375 Dátum: 2011. Március 02. - 16:43:22 »
Üdv .lehet  nem a megfelelő helyen teszem föl a kérdést, de itthon lehet egyáltalán olyan finom követ kapni ami alkalmas borotvakés élezésére?( akármennyit kutakodok mindíg oda lyukadok ki, hogy külföldről kell rendeljek..) Amennyiben  igen, szívesen fogadnék tippeket , linkeket viszont ha nem  akkor a külföldi rendelésről pár tapasztalatot esetleg konkrét alternatívát jó ár/érték arányú és nem horribilis szállítás költséggel járő kőre.
A válasz(okat) előre is köszönöm.
Szia!

Norton kombi 4000/8000 (valaki nemrég linkelte be ezt az oldalt) szállítással együtt 88$:
http://thesuperiorshave.com/Hones.html

Kínai kövek ebay-en jó áron beszerezhetőek. Illetve ebay-en nézegettem a Taidea-t (http://cgi.ebay.com/TAIDEA-white-corundum-sharpening-stone-3000-8000Grit-/260605435300?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cad4b5da4), de nincs akkora különbség a Norton és e között, ezért én a Norton mellett döntöttem.

Ez olcsó, viszont személyes tapasztalatom alapján nem ajánlanám:
http://cgi.ebay.com/Straight-Razor-Sharpening-Stone-/380218651296?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5886cc32a0
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 02. - 16:53:13 írta jrabi »
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #376 Dátum: 2011. Március 02. - 16:45:20 »
Sajnos a külföld marad ha olyan követ szeretnél használni, ami kipróbált és vannak róla leírások. A többivel az a baj, hogy nem lehet biztosra tudni a finomságát, és így még a tapasztaltabbaknak is meggyűlik vele a bajuk, nem hogy a kezdőknek. Azzal jársz a legjobban ha külhonból vásárolsz. Vagy Pyrasertől lehet kapni sárga és kék belgát, azok jók és használhatóak, nekem is van és meg vagyok vele elégedve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kövek
« Válasz #377 Dátum: 2011. Március 02. - 18:22:57 »
Sziasztok,

Nem feltétlenül ide tartozik, de készített már valaki valami jóféle kőtartót? Szeretnék csinálni egyet, de nem találok leírást vagy olyan rajzot, ami alapján könnyen el tudnám készteni.
üdv,

mad_a

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #378 Dátum: 2011. Március 02. - 18:35:02 »
Sziasztok,

Nem feltétlenül ide tartozik, de készített már valaki valami jóféle kőtartót? Szeretnék csinálni egyet, de nem találok leírást vagy olyan rajzot, ami alapján könnyen el tudnám készteni.

dobozra gondolsz? vagy olyasmire ami tartja a követ fenés közben?

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Kövek
« Válasz #379 Dátum: 2011. Március 02. - 18:39:33 »

[/quote]

dobozra gondolsz? vagy olyasmire ami tartja a követ fenés közben?
[/quote]

utóbbira.. ami tartja a követ..
üdv,

mad_a

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #380 Dátum: 2011. Március 02. - 18:42:21 »
Sziasztok,

Nem feltétlenül ide tartozik, de készített már valaki valami jóféle kőtartót? Szeretnék csinálni egyet, de nem találok leírást vagy olyan rajzot, ami alapján könnyen el tudnám készteni.

Milyen tartóra gondoltál? Amin használat közben "megáll" a kő, vagy tároláshoz?

Én speciel használathoz egy sima csúszásmentesítő alátétet használok, tároláshoz pedig ilyet (kivéve a Norotnnál, mert annak van saját műanyag tokja):Ikeás doboz
Ebből van többféle méret, követ áztatni is lehet benne, teteje is van, akár több egymás tetejére pakolható... (és nem is drága;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #381 Dátum: 2011. Március 02. - 21:48:16 »


dobozra gondolsz? vagy olyasmire ami tartja a követ fenés közben?
[/quote]

utóbbira.. ami tartja a követ..
[/quote]

Hai Mada !

Esetleg egy ilyen  ?

Nekem ez van, ebay-es beszerzés, de két 25 cm-es 8-as menetes szár, némi metamid,bonobit esztergálás, vagy fém+gumi betét a tartókon, és házilag is összerakható ( ha kell leméretezem neked....mondjuk nem holnap  ;) )

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #382 Dátum: 2011. Március 02. - 21:51:57 »
utóbbira.. ami tartja a követ..

A lengyel srácnál kb. 2500+szállítás, lehet házilag se jön ki sokkal olcsóbban...

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #383 Dátum: 2011. Március 20. - 21:26:00 »
A türingiai kövekről van valakinek gyakorlati tapasztalata, esetleg megbízható forrásból származó híre? Illetve lehet-e alternatívája a belga sárgának?

http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?Natur-Wasserabziehsteine&rub=37

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #384 Dátum: 2011. Március 20. - 22:04:22 »
A türingiai kövekről van valakinek gyakorlati tapasztalata, esetleg megbízható forrásból származó híre? Illetve lehet-e alternatívája a belga sárgának?

http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?Natur-Wasserabziehsteine&rub=37

Mindháromra igen a válasz. Minden borotvás fórumon istenítik a régi türingiai köveket, de az újak is nagyon jók. A régieket egyértelműen jobbnak tartják a sárga belgáknál. Az új türingiaiaknál nagyobb a szórás, de átlagban kb annyira jók, vagy még jobbak is. És azonos méretben olcsóbbak  mint a sárga belgák.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #385 Dátum: 2011. Március 20. - 22:16:30 »
A türingiai kövekről van valakinek gyakorlati tapasztalata, esetleg megbízható forrásból származó híre? Illetve lehet-e alternatívája a belga sárgának?

http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?Natur-Wasserabziehsteine&rub=37

Mindháromra igen a válasz. Minden borotvás fórumon istenítik a régi türingiai köveket, de az újak is nagyon jók. A régieket egyértelműen jobbnak tartják a sárga belgáknál. Az új türingiaiaknál nagyobb a szórás, de átlagban kb annyira jók, vagy még jobbak is. És azonos méretben olcsóbbak  mint a sárga belgák.

Köszönöm a gyors választ, az alábbi sor megfelelhet-e egy "kezdő gyilkos szárnypróbálgatásaihoz"?

egy korund/korund kombikő:
http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?Schleifsteine-Kombisteine&rub=32
Belga kék
Türingiai

Ezzel nagyjából kialakukna a topcban általánosságban elfogadott J 220-240; 800-1200; 5000 környéke 8000 környéke sor.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #386 Dátum: 2011. Március 21. - 00:48:26 »
Az attól függ, elméletben működne a dolog. Több gond is van a felvázolt készlettel:
1. a durva követ valószínűleg nem lesz egy álom borotvákon használni, és elég mély karcokat fog hagyni, ezek az átlag korund/sic kövek nem a legjobbak borotvákhoz
2. a kék belgát iszappal kellene használnod, hogy a mély karcokat ki tudd szedni, vízzel semmire nem fogsz haladni vele, és így is lassú lesz
3. a türingiainak csak nagyon későn fogod már hasznát venni, mert csak akkor fog javítani az eredményen ha már eleve jó volt az éled, jobban jársz ha a lentebbi kövekre költesz többet

A legnagyobb probléma igazából az, hogy nem illenek össze a kövek, egyiket se egyszerű használni, és valszeg hamarabb fogod feladni mint hogy eljutnál a borotválkozásra alkalmas élig. Tudom, mert én is így kezdtem, és végigszenvedtem ezt az utat :) Sokkal több sikerélménnyel jár ha elsőnek ráköltöd a pénzt egy jó kőre. 4k/8k Norton, 3k/8k Naniwa, 8k DMT, vagy akár egy 1k/6k King. Ezekkel gyorsan és jó eredményeket fogsz elérni, sokan próbálták/használják, és mindegyik után shave-ready éled lesz. Az elején raksz mellé egy pasztás szíjat, az sokat fog segíteni amíg a kövekről nem lesz elég éles. Az első 3 opcióval életed végéig vígan elélezgeted a borotváidat, sima és irritációmentes arcbőrrel.

Ha ma újra kellene kezdenem, akkor vagy nem vennék követ, vagy rákölteném a pénzt egy jóra. A másik megoldás az az, hogy valahogy lesz egy shave-ready késed, csinálsz egy pasztás balsafát, és azzal elvagy hónapokig. Annyi idő alatt eldöntöd hogy egyáltalán tetszik-e a dolog, és lelkileg rá tudod magad szánni egy nagyobb vásárlásra.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #387 Dátum: 2011. Március 21. - 01:04:30 »
Az attól függ, elméletben működne a dolog. Több gond is van a felvázolt készlettel:
1. a durva követ valószínűleg nem lesz egy álom borotvákon használni, és elég mély karcokat fog hagyni, ezek az átlag korund/sic kövek nem a legjobbak borotvákhoz
2. a kék belgát iszappal kellene használnod, hogy a mély karcokat ki tudd szedni, vízzel semmire nem fogsz haladni vele, és így is lassú lesz
3. a türingiainak csak nagyon későn fogod már hasznát venni, mert csak akkor fog javítani az eredményen ha már eleve jó volt az éled, jobban jársz ha a lentebbi kövekre költesz többet

A legnagyobb probléma igazából az, hogy nem illenek össze a kövek, egyiket se egyszerű használni, és valszeg hamarabb fogod feladni mint hogy eljutnál a borotválkozásra alkalmas élig. Tudom, mert én is így kezdtem, és végigszenvedtem ezt az utat :) Sokkal több sikerélménnyel jár ha elsőnek ráköltöd a pénzt egy jó kőre. 4k/8k Norton, 3k/8k Naniwa, 8k DMT, vagy akár egy 1k/6k King. Ezekkel gyorsan és jó eredményeket fogsz elérni, sokan próbálták/használják, és mindegyik után shave-ready éled lesz. Az elején raksz mellé egy pasztás szíjat, az sokat fog segíteni amíg a kövekről nem lesz elég éles. Az első 3 opcióval életed végéig vígan elélezgeted a borotváidat, sima és irritációmentes arcbőrrel.

Ha ma újra kellene kezdenem, akkor vagy nem vennék követ, vagy rákölteném a pénzt egy jóra. A másik megoldás az az, hogy valahogy lesz egy shave-ready késed, csinálsz egy pasztás balsafát, és azzal elvagy hónapokig. Annyi idő alatt eldöntöd hogy egyáltalán tetszik-e a dolog, és lelkileg rá tudod magad szánni egy nagyobb vásárlásra.

Köszönöm a tippeket!

A másik verzió a 220/1000 és 4000/8000 norton lenne, csak húz a szívem a természetes kövek felé. Ne kérdezd miért, biztosan amolyan perverzió.  :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #388 Dátum: 2011. Március 21. - 09:35:32 »
Az attól függ, elméletben működne a dolog. Több gond is van a felvázolt készlettel:
1. a durva követ valószínűleg nem lesz egy álom borotvákon használni, és elég mély karcokat fog hagyni, ezek az átlag korund/sic kövek nem a legjobbak borotvákhoz
2. a kék belgát iszappal kellene használnod, hogy a mély karcokat ki tudd szedni, vízzel semmire nem fogsz haladni vele, és így is lassú lesz
3. a türingiainak csak nagyon későn fogod már hasznát venni, mert csak akkor fog javítani az eredményen ha már eleve jó volt az éled, jobban jársz ha a lentebbi kövekre költesz többet

A legnagyobb probléma igazából az, hogy nem illenek össze a kövek, egyiket se egyszerű használni, és valszeg hamarabb fogod feladni mint hogy eljutnál a borotválkozásra alkalmas élig. Tudom, mert én is így kezdtem, és végigszenvedtem ezt az utat :) Sokkal több sikerélménnyel jár ha elsőnek ráköltöd a pénzt egy jó kőre. 4k/8k Norton, 3k/8k Naniwa, 8k DMT, vagy akár egy 1k/6k King. Ezekkel gyorsan és jó eredményeket fogsz elérni, sokan próbálták/használják, és mindegyik után shave-ready éled lesz. Az elején raksz mellé egy pasztás szíjat, az sokat fog segíteni amíg a kövekről nem lesz elég éles. Az első 3 opcióval életed végéig vígan elélezgeted a borotváidat, sima és irritációmentes arcbőrrel.

Ha ma újra kellene kezdenem, akkor vagy nem vennék követ, vagy rákölteném a pénzt egy jóra. A másik megoldás az az, hogy valahogy lesz egy shave-ready késed, csinálsz egy pasztás balsafát, és azzal elvagy hónapokig. Annyi idő alatt eldöntöd hogy egyáltalán tetszik-e a dolog, és lelkileg rá tudod magad szánni egy nagyobb vásárlásra.

Köszönöm a tippeket!

A másik verzió a 220/1000 és 4000/8000 norton lenne, csak húz a szívem a természetes kövek felé. Ne kérdezd miért, biztosan amolyan perverzió.  :)

Ismerős, én is így voltam vele mindig is. Én azt mondanám, hogy miután megtanultál szintetikussal, utána már nyugodtan használhatsz természeteseket. De tanulni nagyon nem célszerű, mert mivel természetes, mindegyik más valamennyire, és nagyon nem állandó a teljesítményük borotváról borotvára. Ezzel a norton készlettel gyorsan, és nagyon jó eredményeket fogsz elérni, és 10-ből 9 külhoni hozzáértő ezt ajánlaná neked. Én is ezt javasolnám :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #389 Dátum: 2011. Március 21. - 23:44:01 »
Az attól függ, elméletben működne a dolog. Több gond is van a felvázolt készlettel:
1. a durva követ valószínűleg nem lesz egy álom borotvákon használni, és elég mély karcokat fog hagyni, ezek az átlag korund/sic kövek nem a legjobbak borotvákhoz
2. a kék belgát iszappal kellene használnod, hogy a mély karcokat ki tudd szedni, vízzel semmire nem fogsz haladni vele, és így is lassú lesz
3. a türingiainak csak nagyon későn fogod már hasznát venni, mert csak akkor fog javítani az eredményen ha már eleve jó volt az éled, jobban jársz ha a lentebbi kövekre költesz többet

A legnagyobb probléma igazából az, hogy nem illenek össze a kövek, egyiket se egyszerű használni, és valszeg hamarabb fogod feladni mint hogy eljutnál a borotválkozásra alkalmas élig. Tudom, mert én is így kezdtem, és végigszenvedtem ezt az utat :) Sokkal több sikerélménnyel jár ha elsőnek ráköltöd a pénzt egy jó kőre. 4k/8k Norton, 3k/8k Naniwa, 8k DMT, vagy akár egy 1k/6k King. Ezekkel gyorsan és jó eredményeket fogsz elérni, sokan próbálták/használják, és mindegyik után shave-ready éled lesz. Az elején raksz mellé egy pasztás szíjat, az sokat fog segíteni amíg a kövekről nem lesz elég éles. Az első 3 opcióval életed végéig vígan elélezgeted a borotváidat, sima és irritációmentes arcbőrrel.

Ha ma újra kellene kezdenem, akkor vagy nem vennék követ, vagy rákölteném a pénzt egy jóra. A másik megoldás az az, hogy valahogy lesz egy shave-ready késed, csinálsz egy pasztás balsafát, és azzal elvagy hónapokig. Annyi idő alatt eldöntöd hogy egyáltalán tetszik-e a dolog, és lelkileg rá tudod magad szánni egy nagyobb vásárlásra.

Köszönöm a tippeket!

A másik verzió a 220/1000 és 4000/8000 norton lenne, csak húz a szívem a természetes kövek felé. Ne kérdezd miért, biztosan amolyan perverzió.  :)

Ismerős, én is így voltam vele mindig is. Én azt mondanám, hogy miután megtanultál szintetikussal, utána már nyugodtan használhatsz természeteseket. De tanulni nagyon nem célszerű, mert mivel természetes, mindegyik más valamennyire, és nagyon nem állandó a teljesítményük borotváról borotvára. Ezzel a norton készlettel gyorsan, és nagyon jó eredményeket fogsz elérni, és 10-ből 9 külhoni hozzáértő ezt ajánlaná neked. Én is ezt javasolnám :)

Kösz még egyszer a tippeket, igyekszem mérnökhöz méltó racionális döntést hozni és nem pedig emocionálisat.

Ámbár megesküdni most még nem tudnék rá...
 :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici