Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270062 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #405 Dátum: 2011. Április 05. - 08:47:01 »
Valaki hallot Panama kőről? Hozzámkerült egy, hogy tudom megállapitani a finomságát?

Az, hogy panama kő magán a kövön szerepel, vagy esetleg a csomagolásán? Más utalás van-e rajta? Mekkora a mérete? Azért kérdezem, mert a Lapport cégnek (német mesterséges kő gyártó) volt szokása természetes kövekről elnevezni a termékeit.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #406 Dátum: 2011. Április 05. - 09:22:43 »
Kipróbáláson kívül nemigen van más módszer arra hogy megállapítsd milyen finom. Mikroszkóp alatt tudod nézni a karcok mélységét amit hagy, vagy egy finiselt borotvával pár kört tenni rajta, és kipróbálni hogyan borotvál. Ezeken kívül nemigen van biztos módszer.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #407 Dátum: 2011. Április 05. - 09:28:59 »
Valaki hallot Panama kőről? Hozzámkerült egy, hogy tudom megállapitani a finomságát?

Az, hogy panama kő magán a kövön szerepel, vagy esetleg a csomagolásán? Más utalás van-e rajta? Mekkora a mérete? Azért kérdezem, mert a Lapport cégnek (német mesterséges kő gyártó) volt szokása természetes kövekről elnevezni a termékeit.

A kövön szerepel
Este ha ráérek, csinálok képet és felteszem.
Méretre kb. 5x10x2 cm

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #408 Dátum: 2011. Április 05. - 09:50:06 »
Ha ilyen a panama köved, akkor szerencséd van:

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #409 Dátum: 2011. Április 05. - 11:01:22 »
igy néz ki
mit lehet tudni rólla, miért is van szerencsém?

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #410 Dátum: 2011. Április 05. - 11:07:40 »
3$!? A dupláját is megadom érte!  :fetreng:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #411 Dátum: 2011. Április 05. - 11:16:27 »
Az enyémen nincs ár. Vajon azért nem eladó? ;D

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #412 Dátum: 2011. Április 05. - 11:26:43 »
Az enyémen nincs ár. Vajon azért nem eladó? ;D
akkor az nem is így néz ki!!!  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #413 Dátum: 2011. Április 05. - 11:37:00 »
Na jó, majdnem igy néz ki.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #414 Dátum: 2011. Április 05. - 11:38:13 »
Ha ilyen a panama köved, akkor szerencséd van:



Sanyi, esetleg finomságát nem tudod?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #415 Dátum: 2011. Április 05. - 15:18:17 »
Azt írják róla hogy az egyik legfinomabb borbély fenőkő, elméletileg a másik oldala meg világosabb, ugye? Az a durvábbik fele. Finomabb a fekete oldal mint 8k, nagyon jó lesz finiselni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #416 Dátum: 2011. Április 05. - 15:42:19 »
Köszi az infót  :sör:
Igen a másik oldala világos barna(egy erősebb tejeskávé szinü).
Akkor ezzel gyakorlatilag helyettesitkető a 4k/8k norton?
Mit takar az, hogy "borbély fenőkő"?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #417 Dátum: 2011. Április 05. - 16:11:43 »
Szinte biztos hogy nem helyettesíthető. Ezeket a köveket azért hívják így, mert régen a borbélyok tartottak maguknál ilyeneket munka közben az élt felfrissíteni. Azért ekkorák, hogy kézben elférjenek, és könnyen zsebre tudják tenni. Általában szárazon, vagy borotva habbal lekenve húztak 5-7-et a borotván, ha nem volt tökéletes. A másik világosabb oldala picit durvább, az jó eséllyel a Norton 8k oldala körül lehet, ezt használták ha már kicsit többet tompult a kés a kelleténél. Ki kell majd próbálnod hogy mire elég, meg hogy neked tetszik-e, de jó kőnek kellene lennie. Bár finiselésen kívül másra valószínűleg túl finom és lassú lesz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #418 Dátum: 2011. Április 05. - 19:00:37 »
Naszóval tegnap meggyüttek a köveim. Természetesen kikértem mindenki véleményét és minden józan tanács, javaslat és érvelés ellenére nem a jól bevált Norton sort rendeltem, hanem valami hasonlót természetes kövekből (bocs jenessanyi).  :)
A kérdések:
1, mivel olvastam mindenfélét, kezdés előtti síkolásnál milyen érdességű papírt lenne célszerű használnom? Az adott kőnél durvábbat, nagyjából hasonlót vagy finomabbat, esetleg ebben a sorrendben mindhármat?
2, ha kirongyolok az építkezésre, és jól megkurtítom a készletet, akkor vajh a 300x600x20-as márvány burkolólap tekinthető jó alapnak a síkoláshoz?
3, ha a fenti kérdésre a válasz igen, akkor érdemes-e a papírt valamilyen ragasztóanyaggal (ragasztószalag) rögzítenem a márványra, avagy a víz megfogja annyira a papírt, hogy ne csúszkáljon össze-vissza?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #419 Dátum: 2011. Április 05. - 19:31:52 »
1, mivel olvastam mindenfélét, kezdés előtti síkolásnál milyen érdességű papírt lenne célszerű használnom? Az adott kőnél durvábbat, nagyjából hasonlót vagy finomabbat, esetleg ebben a sorrendben mindhármat?

Én eddig 600-ast használtam, 4000-es és 8000-es kövekre egyaránt. És a papírral szemben inkább a csiszolóvászont preferálom, mert tapasztalatom szerint arról kevésbé "ragadnak át" a szemcsék a kőre. Persze lehet, hogy a jobb minőségű papírok is ugyanolyan jók. De a legolcsóbb, pl. Tescos csiszolópapírokat nem javaslom, mert azokról igencsak belekerültek a szemcsék a kő felületére, ami nem túl előnyös...


2, ha kirongyolok az építkezésre, és jól megkurtítom a készletet, akkor vajh a 300x600x20-as márvány burkolólap tekinthető jó alapnak a síkoláshoz?

Én egyszerűen a konyhapulton csináltam, az is tökéletes volt.


3, ha a fenti kérdésre a válasz igen, akkor érdemes-e a papírt valamilyen ragasztóanyaggal (ragasztószalag) rögzítenem a márványra, avagy a víz megfogja annyira a papírt, hogy ne csúszkáljon össze-vissza?

Szerintem elég, ha a kezeddel szorítod le a papír/vászon sarkait. A víztől a papír hajlamos összepöndörödni, ezért minél jobban próbáld kifeszíteni a kezeddel, hogy a síkolás valóban síkolás legyen. :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici