Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270117 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #435 Dátum: 2011. Április 06. - 20:29:28 »


Erről a kőről beszéltünk tegnap.
Mérete 5"x2"x1/2" (12,5cm x 5cm x 1,25cm)

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #436 Dátum: 2011. Április 06. - 20:58:58 »
Elméletben nincs olyan, hogy túlfenés, csak "szakszerűtlen" fenés, illetve túl láhy acél, de maga a jelenség létezik, mivel az acél az élpontokban már elég képlékeny anyag ahhoz, hogy ne legyen konzisztens és letörjön a nem abszolut egyenletes és sík kövön ( és ugyebár emberi léptékben abszolut értékben ilyen nincs). longball és jenessanyi is jól leírta azonban, de hogy még jobban átlásd képzeld el, hogy mindkét oldala az élnek addig van fenve, míg csak egy sor acélmolekula marad az élpontokon. Ez elvileg sem lehetséges, ezért edzik az acélt, hogy több molekula még erősebben illeszkedjen egymáshoz.. a gyakorlatban több száz fémmolekula van még az élpontokban a teljesen kifogástalan élen is. De mivel ez annyira sérülékeny még, ha nem konzisztens az a felület amit és amivel élezünk, akkor akár több ezer vagy millió acélmolekula is könnyen elválhat ( pedig megvolt már az optimális élünk), és akkor jön az a jelenség, amit longball írt, hogy az optimális él után jön a leváló "sorja". jenessanyinak nagyon jó kései és kövei vannak és nincs remegő keze még :-), szerintem azért sem tapasztalta. longballal egyetemben én is tudom produkálni a jelenséget...     

Köszönöm, Neked is:
 :sör:

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #437 Dátum: 2011. Április 14. - 14:02:03 »
Jön az újabb kérdés az öreg rókákhoz:

A szintetikus köveket első használat előtt kell-e síkolni, avagy elegendő néhány használat után?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #438 Dátum: 2011. Április 14. - 14:10:15 »
Megpróbálok segíteni. Az alapszabály, hogy ha egy kő síkban van, csak akkor nem kell síkolni... De ha nincs!?  ;D : akkor nem szabad, hogy találkozzon egy késsel sem!
Tehát ellenőrizd le a már korábban leírt módszerek valamelyikével, hogy rendben van-e a kő, ha nincs, akkor fel kell síkolnod, mielött gyeplőbe fogod. 

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #439 Dátum: 2011. Április 14. - 14:20:25 »
Megpróbálok segíteni. Az alapszabály, hogy ha egy kő síkban van, csak akkor nem kell síkolni... De ha nincs!?  ;D : akkor nem szabad, hogy találkozzon egy késsel sem!
Tehát ellenőrizd le a már korábban leírt módszerek valamelyikével, hogy rendben van-e a kő, ha nincs, akkor fel kell síkolnod, mielött gyeplőbe fogod. 

Na pont az ellenőrzős lépést akartam megspórolni, a vele járó kupival együtt, ezért próbáltam érdeklődni a tapasztalatokról.

A szarkasztikus kezdést különösen értékelem.  ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #440 Dátum: 2011. Április 14. - 14:31:54 »
Síkolni kell minden új követ. Eddig 1-el se találkoztam ami gyárilag eléggé sík lett volna. A nortonról inkább nem is beszélek, az egy 1-2 órás kaland volt míg sík lett  :D A Naniwa kicsit jobb volt, az talán egy 10-15 perc alatt megvolt a DMT8C-n.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #441 Dátum: 2011. Április 14. - 14:38:12 »
Síkolni kell minden új követ. Eddig 1-el se találkoztam ami gyárilag eléggé sík lett volna. A nortonról inkább nem is beszélek, az egy 1-2 órás kaland volt míg sík lett  :D A Naniwa kicsit jobb volt, az talán egy 10-15 perc alatt megvolt a DMT8C-n.

Thanx az info-t.

Ezek szerint nem úszom meg...

Üröm az örömben, hogy Naniwa-ról vagyon szó, ergo lesz időm aludni ma éjjel...  :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #442 Dátum: 2011. Április 14. - 14:46:49 »
Megpróbálok segíteni. Az alapszabály, hogy ha egy kő síkban van, csak akkor nem kell síkolni... De ha nincs!?  ;D : akkor nem szabad, hogy találkozzon egy késsel sem!
Tehát ellenőrizd le a már korábban leírt módszerek valamelyikével, hogy rendben van-e a kő, ha nincs, akkor fel kell síkolnod, mielött gyeplőbe fogod. 

Na pont az ellenőrzős lépést akartam megspórolni, a vele járó kupival együtt, ezért próbáltam érdeklődni a tapasztalatokról.

A szarkasztikus kezdést különösen értékelem.  ;D

Annak szántam!  ;D

Azonban akkor sem úszod meg az ellenőrzést, ha Neked kell felsíkolnod, úgyhogy ebből a szempontból mindegy...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #443 Dátum: 2011. Április 14. - 14:49:02 »
Azok eléggé gyorsan mennek, a 12k tartott a legtovább. A 8k az nagyon gyorsan megy, a 3k se túl rossz, de ahogy hallottam egyik naniwát se vészes síkolni, csak sűrűn mossad lefele róla vízzel a "törmeléket" :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető almar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Kövek
« Válasz #444 Dátum: 2011. Április 14. - 14:54:03 »
Vajon A DMT-t mivel síkoltad?

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #445 Dátum: 2011. Április 14. - 14:57:31 »
Vajon A DMT-t mivel síkoltad?
azt nem kő, mer' az nem kő  :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #446 Dátum: 2011. Április 14. - 15:09:22 »
A DMT gyémántos kövei gyárilag tökéletesen síkok egy bizonyos határon belül, és soha nem kell őket síkolni. Ha nem lenne sík, akkor a gyártó kicseréli ingyen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #447 Dátum: 2011. Április 14. - 15:17:04 »
Megpróbálok segíteni. Az alapszabály, hogy ha egy kő síkban van, csak akkor nem kell síkolni... De ha nincs!?  ;D : akkor nem szabad, hogy találkozzon egy késsel sem!
Tehát ellenőrizd le a már korábban leírt módszerek valamelyikével, hogy rendben van-e a kő, ha nincs, akkor fel kell síkolnod, mielött gyeplőbe fogod. 

Na pont az ellenőrzős lépést akartam megspórolni, a vele járó kupival együtt, ezért próbáltam érdeklődni a tapasztalatokról.

A szarkasztikus kezdést különösen értékelem.  ;D

Annak szántam!  ;D

Azonban akkor sem úszod meg az ellenőrzést, ha Neked kell felsíkolnod, úgyhogy ebből a szempontból mindegy...

Ez tény ellenben ha az egészre nincs szükség, akkor nem költözök le a pincébe síkolni és ellenőrizni, hanem kirakom az íróasztalra a motyót, tőle bal hátra a pohár bort, jobb előre a hamutartót és orcámon földöntúli örömmel nekiállok britvát gyaszatolni.
Amúgy ez merőbem teoretikus jellegű vita, mely önnön lustaságom és türelmetlenségem fundamentumán nyugszik, szóval kár több szót vesztegetni rá.
 :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #448 Dátum: 2011. Április 14. - 15:23:12 »
Csap mellett lesz muszáj síkolnod, sok pacsmagolással jár a dolog. Ha nem mosod le a követ rendszeresen, akkor a ceruzával rárajzolt négyzetrácsot a sűrű iszap szépen ledörzsöli, és azt hiszed készen vagy, miközben még nem. Arról nem is beszélve hogy nagyon gyorsan belassul a dolog ahogy egyre sűrűbb lesz a trutyi. De erre magadtól is rá fogsz jönni ha az íróasztalon próbálkozol meg a művelettel :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #449 Dátum: 2011. Április 14. - 15:24:36 »
Azok eléggé gyorsan mennek, a 12k tartott a legtovább. A 8k az nagyon gyorsan megy, a 3k se túl rossz, de ahogy hallottam egyik naniwát se vészes síkolni, csak sűrűn mossad lefele róla vízzel a "törmeléket" :)

Már látom, hogy nem úszom meg a pincét...
Mindenesetre az idő rövidségére utaló kijelentések azért bíztatóak.  :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici