Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 308436 alkalommal)

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #450 Dátum: 2011. Április 14. - 15:30:06 »
Csap mellett lesz muszáj síkolnod, sok pacsmagolással jár a dolog. Ha nem mosod le a követ rendszeresen, akkor a ceruzával rárajzolt négyzetrácsot a sűrű iszap szépen ledörzsöli, és azt hiszed készen vagy, miközben még nem. Arról nem is beszélve hogy nagyon gyorsan belassul a dolog ahogy egyre sűrűbb lesz a trutyi. De erre magadtól is rá fogsz jönni ha az íróasztalon próbálkozol meg a művelettel :)

Erre a részre azt tapasztaltam, hogy ha filccel húzom a vonalakat, akkor azok kellően tartósak ahhoz, hogy ne tudjam átverni magam, ugyanakkor ha a már nedves felületre húzom alkoholossal, akkor nem ivódik be olyan mélyen a kőbe a tinta, hogy csak nehezen lehessen eltüntetni.
Ezen felül amikor úgy érzem, hogy készen van, akkor csináltam egy utolsó próbát, pont az önámítás elkerülése végett.
Természetes kőnél eddig úgy néz ki, hogy bevált a módszer.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #451 Dátum: 2011. Április 14. - 16:05:32 »
Állítólag alkoholos filccel tilos kőre rajzolni ( én vitába szállnék ezzel is, számít ám, hogy milyen az az alkoholos filc, illetve a kő..) azonban az tény, hogy ezekben pigmentek vannak, amik megváltoztatják a kő tulajdonságait és még ronthatnak is rajta. A grafitceruza minden esetben a nyerő. Pacsmagolni meg lehet az asztalon is, pl. egy kisebb nagyobb lavor mellett, nem kell ehhez lemenni a pincébe, kivéve, ha a csajokat ott tartod..., de akkor hívjál meg minket jenessanyival együtt, szerintem felsíkoljuk azt a követ Neked bármikor nagyon szívesen!  ;D

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #452 Dátum: 2011. Április 14. - 16:27:13 »
Állítólag alkoholos filccel tilos kőre rajzolni ( én vitába szállnék ezzel is, számít ám, hogy milyen az az alkoholos filc, illetve a kő..) azonban az tény, hogy ezekben pigmentek vannak, amik megváltoztatják a kő tulajdonságait és még ronthatnak is rajta. A grafitceruza minden esetben a nyerő. Pacsmagolni meg lehet az asztalon is, pl. egy kisebb nagyobb lavor mellett, nem kell ehhez lemenni a pincébe, kivéve, ha a csajokat ott tartod..., de akkor hívjál meg minket jenessanyival együtt, szerintem felsíkoljuk azt a követ Neked bármikor nagyon szívesen!  ;D

Ezen megközelítésről még nem hallottam, mindenesetre megfontolandó. Eddig természetes kövekre húztam vonalat és vizes felületre. Úgy gondolom, hogy a vizes felületen kevésbé tapad mint a szárazon, ugyanakkor tovább megmarad mint a grafit ceruza és mikor tényleg sík lett a kavics, seperc alatt eltűnt róla.
Amennyiben a pigment nem valami kémiai hókuszpókusz során bántja mondjuk a szintetikus kő kötőanyagát, akkor én nem látok problémát, hiszen szemcseméretét tekintve nagyságrenddel kisebb mint a kő szemcséi, tehát nem hinném, hogy beleszól a játékba. Ez persze nem jelent semmit, hiszen a kémiai műveltségem a kovalens kötés demarkációs vonaláig terjed...  :)
Apropó, a nem alkoholos filcben nincs pigment?
Amúgy nőket nem tartok a pincében, igaz néha meglátogat a vizslám, aki ivarát tekintve szuka, de úgy vélem faj tekintetében azonos szexuális preferenciákat vallunk sajátunknak, ezért nem javasolnám szegény párát...
Borom viszont van, meg pálinkám is...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #453 Dátum: 2011. Április 14. - 16:38:42 »
Állítólag alkoholos filccel tilos kőre rajzolni ( én vitába szállnék ezzel is, számít ám, hogy milyen az az alkoholos filc, illetve a kő..) azonban az tény, hogy ezekben pigmentek vannak, amik megváltoztatják a kő tulajdonságait és még ronthatnak is rajta. A grafitceruza minden esetben a nyerő. Pacsmagolni meg lehet az asztalon is, pl. egy kisebb nagyobb lavor mellett, nem kell ehhez lemenni a pincébe, kivéve, ha a csajokat ott tartod..., de akkor hívjál meg minket jenessanyival együtt, szerintem felsíkoljuk azt a követ Neked bármikor nagyon szívesen!  ;D

Ezen megközelítésről még nem hallottam, mindenesetre megfontolandó. Eddig természetes kövekre húztam vonalat és vizes felületre. Úgy gondolom, hogy a vizes felületen kevésbé tapad mint a szárazon, ugyanakkor tovább megmarad mint a grafit ceruza és mikor tényleg sík lett a kavics, seperc alatt eltűnt róla.
Amennyiben a pigment nem valami kémiai hókuszpókusz során bántja mondjuk a szintetikus kő kötőanyagát, akkor én nem látok problémát, hiszen szemcseméretét tekintve nagyságrenddel kisebb mint a kő szemcséi, tehát nem hinném, hogy beleszól a játékba. Ez persze nem jelent semmit, hiszen a kémiai műveltségem a kovalens kötés demarkációs vonaláig terjed...  :)
Apropó, a nem alkoholos filcben nincs pigment?
Amúgy nőket nem tartok a pincében, igaz néha meglátogat a vizslám, aki ivarát tekintve szuka, de úgy vélem faj tekintetében azonos szexuális preferenciákat vallunk sajátunknak, ezért nem javasolnám szegény párát...
Borom viszont van, meg pálinkám is...

Úgy se rossz...  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #454 Dátum: 2011. Április 14. - 18:26:41 »
 ;D

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Kövek
« Válasz #455 Dátum: 2011. Április 14. - 18:42:33 »
OFF

Következő találkozóra viszek csak, hogy ne kelljen lesétálni a pincébe...

ON

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kövek
« Válasz #456 Dátum: 2011. Július 02. - 20:30:38 »
Urak!
Tud valaki valamit erről a kőröl?


szerk;hö-hö sikerült képet tennnnniiiiiiiiiiiii
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 02. - 20:49:43 írta arszab »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #457 Dátum: 2011. Július 02. - 20:34:37 »
Amint linkelsz valamit... :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kövek
« Válasz #458 Dátum: 2011. Július 02. - 20:45:37 »
Bocs kicsit ügyetlen vagyok ilyen téren(a tűzcsiholáshoz jobban értek  :crazy:)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #459 Dátum: 2011. Július 02. - 20:55:20 »
Ebből a képből nekem szintetikusnak tűnik, ilyen feliratot durvább szintetikus vizes köveken lehet látni. Milyen finom a felülete ha a körmöddel megkarcolod? Mekkora? Ha nagyon finomnak tűnik akkor síkold le a nem feliratos oldalát, és fényképezd le azt is, úgy könnyebb választ adni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kövek
« Válasz #460 Dátum: 2011. Július 02. - 21:08:59 »
Az biztos hogy szintetikus, méretei 17x4x1 cm.
Egész finom a felülete a tapintása pedig érdekes, nekem grafitosnak tűnik.Az Utro borotvával volt,állitólag ezen fenték

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #461 Dátum: 2011. Július 02. - 21:10:20 »
Véletlenül nem könnyű a súlyához képest?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kövek
« Válasz #462 Dátum: 2011. Július 02. - 21:15:34 »
De, nagyon is.
A hasonló méretű,kékesszürke természetes kövem kétszer olyan nehéznek tűnik.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #463 Dátum: 2011. Július 02. - 21:18:15 »
Akkor az grafit szigetelés. Én is beszoptam egy ilyennel, 2 ezrem bánta. Ezért van rajta hogy Siemens, biztos nekik volt valami géphez.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kövek
« Válasz #464 Dátum: 2011. Július 02. - 21:38:12 »
Köszi Sanyi a segitséget  :sör: Sajnálom hogy megjártad.
Nekem ez igy kerűlt 20 lejembe:


Nagyot nem buktam azt hiszem mert az Utro magában többet ér( 20lej= kb 1250 Ft)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici