Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270016 alkalommal)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Kövek
« Válasz #480 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 21:27:11 »
A Régi borotvák topikban már beszámoltam felfedezésemről, ott a készletben szerepel egy kő is. Meg tudja esetleg valaki mondani, hogy milyen kő lehet ez?
Két különböző színű oldala van, valószínűleg különböző durvaságúak, de hogy melyik milyen, tapintásra lehetetlen megmondani.

A képen egyenetlennek tűnhet, de tapintásra tök sima a felület.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #481 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 21:34:18 »
Az egy sárga belga, kék belgához ragasztva, vagy akár az is lehet hogy természetes kombinációs kő. Ha nagyon egyenletes a kettő között a vonal akkor valószínűleg ragasztott.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #482 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 22:36:31 »
Foglalom!!! :crazy:
...ja...bocs, ez nem az a topik  ;D
Mázlista vagy, gratulálok! Ez egy igen jófajta kő! Nagyon más nem is kell (egyelőre :evil:)!

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #483 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:53:59 »
Lenne egy alapkérdésem: van valami olyan kő, vagy kombinált kő, ami mondhatni univerálisan használható borotvák fenéséhez? Vagy milyen durvaságú kő felel meg fenéshez?

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #484 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:55:32 »
Lenne egy alapkérdésem: van valami olyan kő, vagy kombinált kő, ami mondhatni univerálisan használható borotvák fenéséhez? Vagy milyen durvaságú kő felel meg fenéshez?

Ez most egy darabig elég lesz neked  :crazy:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=621.msg21422#msg21422
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 09. - 14:28:18 írta fbp »

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #485 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 14:21:17 »
Lenne egy alapkérdésem: van valami olyan kő, vagy kombinált kő, ami mondhatni univerálisan használható borotvák fenéséhez? Vagy milyen durvaságú kő felel meg fenéshez?

Ez most egy darabik elég lesz neked  :crazy:
http://borotvafórum.hu/index.php?topic=621.msg21422#msg21422
Kösz!

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #486 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 12:38:52 »
Jé, ilyenem van nekem is (nagyapai örökség), csak épp az enyém jó állapotban van...
http://straightrazorplace.com/classifieds/showproduct.php?product=12253&title=thruingian-type-hone&cat=13

nem gondoltam, hogy ez ennyi pénzt megér...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #487 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 20:23:18 »
Van egy régebbi kövem, annakidején kések élezéséhez vettem. Kb. 20x5x2cm, egyik oldala szürke, másik fehér, az oldalán RÁKÓCZI felirattal, a szürke oldalán SIC320 a fehér oldalán KA240 felirattal. Valaki tud valamit erről a kőről?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #488 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 21:21:23 »
Van egy régebbi kövem, annakidején kések élezéséhez vettem. Kb. 20x5x2cm, egyik oldala szürke, másik fehér, az oldalán RÁKÓCZI felirattal, a szürke oldalán SIC320 a fehér oldalán KA240 felirattal. Valaki tud valamit erről a kőről?
Hát, erről talán longball tudna a legtöbbet írni...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #489 Dátum: 2011. Szeptember 22. - 20:29:16 »
Van egy régebbi kövem, annakidején kések élezéséhez vettem. Kb. 20x5x2cm, egyik oldala szürke, másik fehér, az oldalán RÁKÓCZI felirattal, a szürke oldalán SIC320 a fehér oldalán KA240 felirattal. Valaki tud valamit erről a kőről?




képekben

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #490 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 07:41:23 »
Na, ha már igy felkérnek... Szóval, én is használok ilyen követ. Valami valahogy nem stimmel a feliratával. A szürke oldala szliciumkarbid és 320-as az enyémnek is. Ez a keményebb csiszolóanyag. Az enyém másik oldala viszont 800-as finomságu. Szintén ilyen fehéres szinű, felületű és szintén korund.(karborundum) Ez a puhább oldal, gyakorlatilag a 320-as oldalon elkövetett élezés sorjamentesitésére való. Kenésére gázolajat javasolnék. Legjobb lenne a régifajta petróleum, de az nem beszerezhető, pedig sok fogy belőle Magyarországon. (főleg Jet-A néven Ferihegyen) A műszerolajat pedig a zsirositása miatt nem javasolom. Késélezésre, vésők élezésére kiválóan használható...borotvára csak durva igazitásra lenne jó, de arra meg a vizes kövek hatékonyabbak.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #491 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 08:53:19 »
Köszi a választ.
Akkor ez vizzel gyakorlatilag nem is működik?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #492 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 08:59:57 »
Az attól függ! Ha olajosként volt használva, akkor kár próbálkozni vízzel! Ha új (ugye jól emlékszem, hogy nem az?), akkor lehet egy próbát tenni vízzel, de ezek alapvetően olajos kövek, amiket vízzel csak korlátozottan lehet használni.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #493 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 09:15:26 »
Annó én vettem újonnan, szárazon, illetve vizzel használtam.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kövek
« Válasz #494 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 09:17:03 »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici