Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270036 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #495 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 09:27:00 »
http://haidu.hu/rakoczisteel.html

Igazán nem akarok kötözködni, a rákóczikat "személyesen" nem ismerem, de tudom, hogy vannak olyan kövek, amik olajjal jól dolgoznak, vízzel pedig gyakorlatilag használhatatlanok... Ezeket szokták kifejezetten olajos kőnek nevezni/árulni, pl. az Arkansas kövek ilyenek.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #496 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 09:39:45 »
Köszi a linket ez tényleg hasznos. Sikerült beazonositsam és egyébb hasznos infókat is kaptam. Egy 1000-es körüli követ kell még beszerezzek.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #497 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 11:38:57 »
http://haidu.hu/rakoczisteel.html

Igazán nem akarok kötözködni, a rákóczikat "személyesen" nem ismerem, de tudom, hogy vannak olyan kövek, amik olajjal jól dolgoznak, vízzel pedig gyakorlatilag használhatatlanok... Ezeket szokták kifejezetten olajos kőnek nevezni/árulni, pl. az Arkansas kövek ilyenek.

Pedig az arkansas kövek pont vizesen is igen jól működnek, borotvákhoz. Késekhez állítólag úgy használhatatlan, de sose próbáltam amikor még volt arkansasom. A Rákóczi nekem vízzel is használhatónak tűnt, de olajjal egyértelműen jobb volt. A fehér oldala nekem is 800-as feliratú volt, de annál szerintem jóval finomabb élt hagyott. Lazán lehetett utána 4-5 ezres kőre menni, eléggé kevés munkával.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #498 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 14:06:27 »
én is jobban örülnék, ha a másik fele 800-as lenne

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #499 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 15:57:44 »
Külföldi fórumokon igen jókat írtak a kínai Guangxi vizeskövekről, (pl. ez a tag árulja), van valakinek tapasztalata velük?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #500 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 17:11:04 »
Külföldi fórumokon igen jókat írtak a kínai Guangxi vizeskövekről, (pl. ez a tag árulja), van valakinek tapasztalata velük?


Itt a fórumon is elég sok embernek van, alapjáraton jó kő. Eddig 4 volt a kezemben, és eléggé változó a minősége, olyan 8-12k között volt mindegyik, szóval egyértelműen finiselő kő. Baromi lassú, de legalább olcsó, és szép arcbarát élt hagy, első finiselő kőnek szerintem tökéletes.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #501 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 18:05:07 »
Külföldi fórumokon igen jókat írtak a kínai Guangxi vizeskövekről, (pl. ez a tag árulja), van valakinek tapasztalata velük?


Itt a fórumon is elég sok embernek van, alapjáraton jó kő. Eddig 4 volt a kezemben, és eléggé változó a minősége, olyan 8-12k között volt mindegyik, szóval egyértelműen finiselő kő. Baromi lassú, de legalább olcsó, és szép arcbarát élt hagy, első finiselő kőnek szerintem tökéletes.

Szóval ha ez mellé még lesz egy 4K kövem meg egy bőr, az "kezdőcsomagnak" elég? Feltételezve, hogy nem kell 0-ról kezdenem az élezést egy késsel, csak egy "működő" kést karbantartani?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #502 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 18:11:30 »
Ha jó a kés, szerintem elég a bőr is(+paszta)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #503 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 18:18:46 »
Ha működő kést kell karbantartani, akkor én balzafával, és pasztával kezdenék. Ezzel nagyon nagyon sokáig karban lehet tartani egy jól élezett kés élét. Ha később meg akarsz tanulni élezni, akkor meg érdemes rászánni a pénzt a szükséges kövekre.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #504 Dátum: 2011. Szeptember 25. - 18:43:54 »
Aha, köszi! Utánajártam, találtam do-it-yourself balzafa fenő tutorialokat, amúgy is akartam venni balzafát, így legalább a pipáskomák is örülni fognak, mert legalább beindul a másik projekt is :D

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #505 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:02:10 »
Közben helyzetjelentés: megjött a Guangxi

Nem látszik annyira, de tök sima (rátettem egy üveglapra...) azaz sharpen-ready  :fetreng:

Egy gyors kérdés: ezen ugye még tolom a kést (az él felé), nem húzom, mint a bőrözésnél?

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #506 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:09:25 »
Egy gyors kérdés: ezen ugye még tolom a kést (az él felé), nem húzom, mint a bőrözésnél?
Tóóód neki!  :fetreng:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #507 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:09:55 »
Ki így, ki úgy...

Szerintem gyorsabb, ha tolod (éllel előre), így is elég lassú kő...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #508 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:46:23 »
Én is csak azt tudnám mondani mint az előttem szólók, kövön éllel szemben szokás. Egy kis iszapot is használj az elején, az kicsit gyorsít rajta, ami nem hátrány mert nagyon lassú :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #509 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 14:50:44 »
Iszapot meg a folyópartról tudsz szerezni  :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici