Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270079 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #510 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 15:15:51 »
Iszapot meg a folyópartról tudsz szerezni  :fetreng:

Tán' szoktál venni pakolást, hogy így képben vagy?  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #511 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 15:17:06 »
Tán' szoktál venni pakolást, hogy így képben vagy?  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Pakolni szoktam...de pénzt nem adok érte!  :fetreng: ...jaj, ez má nagyon má'... ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #512 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 19:02:59 »
tritrek- nekem is van egy ugyanilyen kövem, a látszat ellenére gyárilag nem volt teljesen síkban, úgyhogy biztos ami biztos csekkold még egyszer más módszerrel (ceruzaháló és dolgoztasd meg azon az üveglapon+ finom csisz. vászon), hogy megkíméld magad a későbbi kellemetlenségtől, ha mégsem lenne teljesen síkban. Én mindenesetre kicsit pórul jártam, mert nem síkoltam le, és persze nem kaptam tökéletes élt, míg ez nem volt rendben.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #513 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 19:22:06 »
Köszi a válaszokat!

Ami az iszapot illeti, ez most valami szakzsargon, vagy komolyan sima dunai iszap?  :crazy:

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #514 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 19:34:46 »
Köszi a válaszokat!

Ami az iszapot illeti, ez most valami szakzsargon, vagy komolyan sima dunai iszap?  :crazy:
Nem, az csak poén akart lenni...csak nem jött be  :crazy:
Iszapot úgy készítesz, hogy egy másik ugyanolyan, vagy esetleg eltérő szemcseméretű (általában kisméretű) követ vizesen dörzsölsz a kövedhez. Ez általában gyorsítja az anyagleválasztást. Vannak kövek, amik csak így dolgoznak (vagy iszap nélkül is, csak nagyon lassan)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #515 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 19:59:37 »
Köszi a válaszokat!

Ami az iszapot illeti, ez most valami szakzsargon, vagy komolyan sima dunai iszap?  :crazy:
Nem, az csak poén akart lenni...csak nem jött be  :crazy:
Iszapot úgy készítesz, hogy egy másik ugyanolyan, vagy esetleg eltérő szemcseméretű (általában kisméretű) követ vizesen dörzsölsz a kövedhez. Ez általában gyorsítja az anyagleválasztást. Vannak kövek, amik csak így dolgoznak (vagy iszap nélkül is, csak nagyon lassan)

Ach zóóó! Szóval arra lehet az a kis kő, amit adtak hozzá, csak én nem tudtam mire van, ti meg titkoljátok?  ??? :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #516 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 20:06:11 »
Köszi a válaszokat!

Ami az iszapot illeti, ez most valami szakzsargon, vagy komolyan sima dunai iszap?  :crazy:
Nem, az csak poén akart lenni...csak nem jött be  :crazy:
Iszapot úgy készítesz, hogy egy másik ugyanolyan, vagy esetleg eltérő szemcseméretű (általában kisméretű) követ vizesen dörzsölsz a kövedhez. Ez általában gyorsítja az anyagleválasztást. Vannak kövek, amik csak így dolgoznak (vagy iszap nélkül is, csak nagyon lassan)

Ach zóóó! Szóval arra lehet az a kis kő, amit adtak hozzá, csak én nem tudtam mire van, ti meg titkoljátok?  ??? :fetreng:

Hát, aki nem keres rá hogyan szokás az ilyesmit használni... :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #517 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 20:42:07 »
Köszi a válaszokat!

Ami az iszapot illeti, ez most valami szakzsargon, vagy komolyan sima dunai iszap?  :crazy:
Nem, az csak poén akart lenni...csak nem jött be  :crazy:
Iszapot úgy készítesz, hogy egy másik ugyanolyan, vagy esetleg eltérő szemcseméretű (általában kisméretű) követ vizesen dörzsölsz a kövedhez. Ez általában gyorsítja az anyagleválasztást. Vannak kövek, amik csak így dolgoznak (vagy iszap nélkül is, csak nagyon lassan)

Ach zóóó! Szóval arra lehet az a kis kő, amit adtak hozzá, csak én nem tudtam mire van, ti meg titkoljátok?  ??? :fetreng:

Hát, aki nem keres rá hogyan szokás az ilyesmit használni... :)
..épphogy de, de annyi minden sz@rt találtam a neten, hogy a nemrég elhangzottak alapján (miszerint az internet tele van önjelölt szakikkal) inkább a helyileg és fórumilag bevált hazai mesterektől kérdem  :borz2:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #518 Dátum: 2011. Szeptember 28. - 21:25:49 »
Itt is le van írva valahol, én legalábbis már biztos írtam legalább 1-2 alkalommal. Ha mégse, akkor bocsi hogy itt lehordtalak  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #519 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 19:18:04 »
Na ez az! Szerintem rengetegszer le volt írva, pontosan annyiszor, ahányszor valaki vett egy követ és el akarta kezdeni az élezést.
Erre is kéne egy lakatolt topic-ot csinálni, ahol Sanyi (ahogy már megszoktuk) leírná az ügymenetet, hiszen még fel fog merülni a használatával kapcsolatos kérdés valószínűleg még jópárszor.
tritrek- kezdésnek spec. én nem ajánlanám, hogy a kis kővel iszapolj, ezzel mattabb élfelületet produkál a kő ( és nem sokkal gyorsabban), amit utána így is úgy is polírozni kell iszap nélkül ( ha így akarnál finiselni), ráadásul kellő tapasztalat hiányában könnyen meg tudod vele karcolni magát a követ és akkor lehet síkolni újra. Inkább menjen lassabban kezdésnek. A másik, ha kisebb-nagyobb csorbák vannak a késen akkor szintén nem szabad ezzel a kővel kezdeni, ahhoz túl puha, az is megkarcolhatja (vagy ez esetben nem éllel szemben indulsz, de sajnos erre is megvan a módszer az ügymenethez, leginkább egy durvább kővel a nagyolás, helyrehozás és utána a 12K).

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #520 Dátum: 2011. Szeptember 29. - 19:51:32 »
Ha segítetek egy picit hogy mi mindenről lenne érdemes írnom/videót csinálnom, akkor szívesen írok összefoglalót hogy meglegyen 1 helyen. Valami olyasmi stílusban pl. amit a kövekről írtam. Pár ötletem van nekem is, mert sok kérdést megkapok PÜ-ben is újra és újra, de jó lenne tudni mire van igény. Persze ez nem ilyen "én megmondom, mert nekem nagyon nagy tapasztalatom van" téma lenne, ugyanúgy olyasmit írnék le amiről vagy saját tapasztalatom van, külföldi háttérrel kiegészítve, vagy olyasmit amit ugyan láttam már, olvastam már, de még nem próbáltam saját magam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #521 Dátum: 2011. Október 04. - 00:14:07 »
http://haidu.hu/rakoczisteel.html

Igazán nem akarok kötözködni, a rákóczikat "személyesen" nem ismerem, de tudom, hogy vannak olyan kövek, amik olajjal jól dolgoznak, vízzel pedig gyakorlatilag használhatatlanok... Ezeket szokták kifejezetten olajos kőnek nevezni/árulni, pl. az Arkansas kövek ilyenek.

Sziasztok! Annyival egészíteném ki a fenti megállapítást, hogy igen, a Rákóczi kövek olajos kövek - tehát bármilyen olajjal használhatóak, legyen az gázolaj, műszerolaj, lenolaj, étolaj -, de vízzel is működnek. Annyi a különbség a két használati mód között, hogy a víznél hamarabb tömődik el a felület, hamarabb csökken a fenés hatékonysága, az olajos használathoz képest. De a vizes használathoz ajánlanám a figyelmetekbe a fenti weboldalon megtalálható HCCW kis kerámia követ, amellyel hatékonyan lehet síkolni és tisztítani, iszapolni szinte bármilyen fenőkő felületét. Legalábbis JIS6000-ig. A Rákóczi köveknél gyönyörű tisztán tartja a felületet fenés közben, én magam is így használom napi használatban egy KA240-es kőnél. De volt, hogy a kollegám 4000-es Naniwájának a felületét tettük ismét tisztává.   

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #522 Dátum: 2011. Október 04. - 07:03:20 »
Ez mondjuk biztos, az iszapolás nagyon jót tesz a Rákócziknak. Én minden kövemet úgy használom, kicsit gyorsabb úgy, és a felülete jóval később tömődik el, finiselésnél meg lemosom és sima vízzel használom csak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #523 Dátum: 2011. Október 04. - 20:22:55 »

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #524 Dátum: 2011. Október 04. - 20:26:08 »
Érdekes. Amúgy a normál méret(8"x3"x1") szerintem tökéletes. (Köszi fbp ;) )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici