Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 308335 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #525 Dátum: 2011. Október 04. - 20:40:42 »
Érdekes. Amúgy a normál méret(8"x3"x1") szerintem tökéletes. (Köszi fbp ;) )
Amúgy meg igaza van a fazonnak...mert ez a méret is elegendő.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #526 Dátum: 2011. Október 04. - 20:44:03 »
Nekem félbevágott 3k/8k Naniwám van, az bőven jól működik. Ugyan ha választanom kellene, akkor nem gondolkoznék a nagyobbon, sokkal jobb. Ez is csak azért van nekem mert jó áron jutottam hozzá :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kövek
« Válasz #527 Dátum: 2011. Október 04. - 20:57:04 »
Akkor egy whippeddog fele felezett set zsakutca nagyon?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #528 Dátum: 2011. Október 05. - 06:27:17 »
Akkor egy whippeddog fele felezett set zsakutca nagyon?
Szerintem nem mindegy, hogy melyik irányban van megfelezve (de az is lehet, hogy mindkettő jó  :crazy:)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #529 Dátum: 2011. Október 05. - 08:12:01 »
Nem, csak kínlódás használni. Ha az ember nagyon ritkán élez és hajlandó kompromisszumot kötni akkor jó lehet, mert a végeredmény ugyanaz mint a full mérettel. Én majdnem minden nap élezek valamit, szóval én semmi pénzért nem használnék ilyet kizárólagosan  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Kövek
« Válasz #530 Dátum: 2011. Október 09. - 10:53:36 »
Sziasztok!

Ma a bolhapiaccon sikerült vennem két követ, amik ígéretesnek tűnnek, de sajnos nem ismerem fajtájukat. Esetleg valaki tud-valami hasznosat mondani? Képet később teszek fel, addig is az "adataik":

1.  Homogén sötétszürke, lágyabb anyagú (karcolható), 18x5x1.9 cm méretű, érdekes szaga van, porózusnak tűnik, szemcsézettsége látható. A "konyhai" fenőkövektől sokkal finomabb. Tömege: 280g

2. Kicsit kevésbé egyszínű (de lehet, hogy csak kosz, bár igyekeztem letakarítani rendesen, de ez maradt rajta) , világosabb szürkés színű, sokkal keményebb anyagú. Mérete 20x5x2.4 cm, a szélei körben világoskékek (nem tudom, hogy gyári, de annak tűnik). Nagyon finom, szemcsézettség nem figyelhető meg rajta, tömege 490g.

Gondoltam megveszem őket, hátha jók lesznek, de nem értek hozzájuk, így ide írok. Összességében egész jó volt a mai fogás, sikerült egy dobozos Slim Twistet is venni, 100 forintért...

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #531 Dátum: 2011. Október 09. - 11:01:56 »
Lajos! Néhány kép sokat segítene!  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #532 Dátum: 2011. Október 09. - 11:13:19 »
Kép nélkül gyakorlatilag esélytelen beazonosítani. Fényképezés előtt síkolj is rajtuk, hogy az eredeti színük látszódjon, a kosz nagyon félre tudja az embert vezetni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Kövek
« Válasz #533 Dátum: 2011. Október 09. - 11:40:35 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #534 Dátum: 2011. Október 09. - 11:47:44 »
Szintetikusak, borotvához leginkbb nagyolni jók, inkább késekhez használhatóak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #535 Dátum: 2011. Október 09. - 11:52:58 »
Csak azért, mert egy kő szintetikus, még jó lehetne borotvához, nem?  ???
Vagy nem így értetted?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #536 Dátum: 2011. Október 09. - 11:58:38 »
Igazából úgy értettem, hogy úgy nagy átlagban jobbak késekhez, mert azoknak a végső finiséhez is jók lehetnek, borotvához csak az élezés megkezdéséhez. Azért írtam így, mert a durvább kövek beszerzése amúgy sem problémás, és a különböző vásárokon a finomabb kövek után kell vadászni, mert azok a drágábbak és a nehezebben beszerezhetőek. A leggyakrabban Türingiaiakat lehet találni, vagy különböző finomabb természeteseket, néha napján belgát is látni, ezekre érdemes lecsapni ha találunk ilyet.

Ui: jó, nekem van 75$-ba kerülő 1000-es kövem, míg a 12000-es Naniwám "csak" 60$ volt, de én a kattant kategória vagyok  :crazy:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Kövek
« Válasz #537 Dátum: 2011. Október 09. - 12:00:32 »
Van nekik valami nevük, vagy típusuk? Bármi infó, ötlet? A kettő 1500 ft volt, annyi talán érdemes volt kiadni értük, nem ?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #538 Dátum: 2011. Október 09. - 12:09:02 »
Annyit szerintem bőven megértek, boltban 1db-ot nem kaptál volna meg annyiért. Az első egyébként valami porózusabb olajkőnek tűnik, a második meg vizesnek, de semmi különlegeset nem lehet beazonosítani róluk. Legalábbis én nem tudok :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Kövek
« Válasz #539 Dátum: 2011. Október 09. - 12:12:55 »
Köszi a segítséget!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici