Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270008 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #555 Dátum: 2011. Október 14. - 12:10:11 »
Az ok, hogy ázott, az nem is baj,mert megszíja magát vízzel, de iszapoláshoz épp nedves legyen a felület, esetleg pár csepp vizet cseppents rá.

Nem jó, ha telibe vizes a felület...
Ahham, itt a hiba... Ma este akkor ujra próbálom...  :sör:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Kövek
« Válasz #556 Dátum: 2011. Október 14. - 22:55:45 »
Ketten vagyunk ezzel a gonddal, bimbi  :borz2:

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #557 Dátum: 2011. Október 15. - 07:34:07 »
Ketten vagyunk ezzel a gonddal, bimbi  :borz2:
háááát, a beáztatott nagy kövön miután leitattam a felületét, létre tudtam hozni némi iszapot...  :borotva:
amit megfigyeltem, h ha "kifogy" a kés alól a iszap, akkor "ragadós" lesz a nagykő...  :-\
a hajszálteszten már átment, ma egy kis bőrözés után ki is próbálom élesben, oszt fertőtlenítés és megfertőzök a késes borotválkozással egy potenciális éltárskezdeményt  :fetreng:  :borotva:  :evil:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #558 Dátum: 2011. Október 15. - 08:11:09 »
a hajszálteszten már átment,
ez a hajszálteszt egy elég misztikus dolog...gyakorlatilag ezzel kb. annyit tudsz meg az élről, hogy a hajszálat elvágja  :evil:
hogy ezzel az éllel milyen lesz majd borotválkozni, annak megítélésére alkalmatlan. nekem általában - bár acéltól függően - ne sikerül a hajszálteszt a kőről, viszont borotválkozásra jó

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #559 Dátum: 2011. Október 15. - 09:18:40 »
Egyetértek. Ugyanakkor jó, ha van valami fogódzó, mert élezés közben nem lehet ötpercenként borotválkozni. Illetve azt azért ismerjük be, hogy azért ritkábban fordul elő, hogy egy hajszálteszten átment borotvával ne lehessen rendesen megborotválkozni, mint hogy egy hajszálteszten át nem menttel rendesen meg lehessen borotválkozni.  :)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #560 Dátum: 2011. Október 15. - 11:30:36 »
nyilván nálam is a hajszálteszt egy lépcsőfok csak, h most már ráengedhetem a pofázmányomra...
de azért engem némi büszkeséggel tölt el, amikor a én sörte hajam után a lányom vékony-gyenge haját is elpattintja a penge. Ekkor már rá merek menni a arcomra is vele...  :borotva:  :borotva:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

FBP

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #561 Dátum: 2011. Október 15. - 14:33:47 »
Egyetértek. Ugyanakkor jó, ha van valami fogódzó, mert élezés közben nem lehet ötpercenként borotválkozni. Illetve azt azért ismerjük be, hogy azért ritkábban fordul elő, hogy egy hajszálteszten átment borotvával ne lehessen rendesen megborotválkozni, mint hogy egy hajszálteszten át nem menttel rendesen meg lehessen borotválkozni.  :)
Nekem kővel soha nem sikerül a hajszálteszt (bár az én hajam szála(i) meglehetősen víkonykák), pedig a guangxi-nál finomabb kövem is van, de csak bőrözés után megy a hajszálteszt...de már nem nagyon foglalkozom vele.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 15. - 15:01:05 írta fbp »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #562 Dátum: 2011. Október 15. - 14:42:09 »
Az én hajammal az ha megy a hajszálteszt, az nem jelenti azt hogy olyan az éle mint szeretném, ha nem megy, az meg nem jelenti hogy nem olyan mint szeretném. Akinek igen, az szerencsés ember :) Nagyítás alatt szoktam nézni az éleket, meg néha alkarszőrrel, de ennyi.

Ja igen, nagyolásnál használom még a körömtesztet, azt mondanám számomra a legfontosabbnak. Amíg azon nem megy át a borotva, addig felesleges bármilyen kőre továbbmenni a nagyolásról.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #563 Dátum: 2011. Október 15. - 15:13:15 »
Sanyi, te hogy csinalod a koromtesztet?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #564 Dátum: 2011. Október 15. - 15:32:20 »
Vizes bal hüvelykujj, a penge tövét óvatosan ráhelyezem, és gyakorlatilag a penge súlyával végighúzom szépen lassan a hegyéig. A jobb kezemben 2 ujjal tartom a borotvát a pengetőnél fogva, hogy minél lazábban tudjam tartani. Ha így a penge elejétől végéig egyenletesen harap bele a körmödbe, semmi minimális fűrészelés érzet, megcsúszás, és más gond nélkül, akkor jó. Ha 1-2 ezres kővel nagyolsz, ott kicsit erősebben harap a körmödbe, és kicsit durvábbnak tűnik az éle, 4 ezer körül és fölötte már nagyon simán csúszik a körmödön, egy enyhébb tapadás érzettel. Én 2 ezer fölött már nem csinálom a tesztet, mert onnantól nem tesz jót az élnek, és nem is igazán jól értékelhető. Viszont ahhoz hogy eldöntsem mennyire jól van kinagyolva, arra nagyon jó szerintem.
Ha az élében van egy kis rozsda, minimális alig látható kitöredezés, sorja, vagy nem ér össze a 2 oldalon az él, akkor azt a körömteszten érezni lehet.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Kövek
« Válasz #565 Dátum: 2011. Október 15. - 21:58:09 »
A jakuzák a megmondhatói,hogy a japán kések mennyire élesek...mert náluk valahogy a körömteszt(akarom mondani ujjteszt :evil:) mindig balul sül el... :crazy:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #566 Dátum: 2011. Október 15. - 22:17:55 »
Igen, amatőr magyar asztalosoknál jellemző, de láttál már jakuzát 3 sört rendelni 2 ujjal?  ;D
vagy
ezek szerint mikor a jakuzák rossz fát tettek a tűzre, a bűnbánás jeleként a hiedelemmel ellentétben nem is a kisujjukat kellett lecsapni, hanem egyszerűen zavarukban körömteszteltek...!?

Ahogy jenes doktor leírta teljesen érthető volt, azonban én kezdek aggódni, ha valaki sok kést élez egyfolytában (és hát ő a NEM kivétel) egy fotót igazán feltehetne a bal hüvelykujjáról (vizesen vagy szárazon), csak, hogy megbizonyosodjunk, hogy megvan e még a körme (vagy az ujja)  ;D

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Kövek
« Válasz #567 Dátum: 2011. Október 21. - 19:04:39 »
Olyanoknak szóló kérdés következik, akik síkoltak már követ. A lengyel sráctól való köveket akarom síkolni (5k, 8k, kínai 12k). Milyen finomságú vízpapírokkal síkoljam őket?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #568 Dátum: 2011. Október 21. - 21:17:52 »
Újonnan vannak a kövek? Úgy emlékszem, mintha azt írta volna a lapon, hogy azokat lesíkolja mielőtt eladná őket...

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #569 Dátum: 2011. Október 21. - 21:41:00 »
Igen, amatőr magyar asztalosoknál jellemző, de láttál már jakuzát 3 sört rendelni 2 ujjal?  ;D
vagy
ezek szerint mikor a jakuzák rossz fát tettek a tűzre, a bűnbánás jeleként a hiedelemmel ellentétben nem is a kisujjukat kellett lecsapni, hanem egyszerűen zavarukban körömteszteltek...!?

Ahogy jenes doktor leírta teljesen érthető volt, azonban én kezdek aggódni, ha valaki sok kést élez egyfolytában (és hát ő a NEM kivétel) egy fotót igazán feltehetne a bal hüvelykujjáról (vizesen vagy szárazon), csak, hogy megbizonyosodjunk, hogy megvan e még a körme (vagy az ujja)  ;D


Mostmár értem miért huzogatja a körmén a borotvákat Kelemen, amikor élezni viszem őket.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici