Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270004 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #570 Dátum: 2011. Október 21. - 23:36:06 »
Én 180-as papírral nagyolnám ki, és 400-800-al fejezném be.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Kövek
« Válasz #571 Dátum: 2011. Október 22. - 09:40:46 »
Nekem Nortonnal van tapasztalatom. A prospektusa szerint 220-240-essel kell nagyolni és a 4000-es oldalt 400-al, a 8000-es oldalt 600-al kell befejezni. Ettől én annyiban tértem el hogy mindkét oldalt minden papiron végigvittem.
Szerintem jó lett de erről ZOZO többet tud mondani, mert én csak kipróbáltam, azóta pedig Ő használja.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Kövek
« Válasz #572 Dátum: 2011. Október 22. - 10:14:49 »
Újonnan vannak a kövek? Úgy emlékszem, mintha azt írta volna a lapon, hogy azokat lesíkolja mielőtt eladná őket...
Még a közös beszerzésből vannak. Főleg a kínain éreztem már többször  fenés közben, hogy az tuti nem sík.

jenessanyi - Köszi a tippet.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #573 Dátum: 2011. Október 22. - 11:03:44 »
Újonnan vannak a kövek? Úgy emlékszem, mintha azt írta volna a lapon, hogy azokat lesíkolja mielőtt eladná őket...
Még a közös beszerzésből vannak. Főleg a kínain éreztem már többször  fenés közben, hogy az tuti nem sík.

jenessanyi - Köszi a tippet.
ez így igaz: a kína tuti nem volt sík, ill ha nem viszed szépen végig 1enletesen akkor a fehérek meg kihasasodnak... (épphogy csak, de azért...)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #574 Dátum: 2011. Október 22. - 19:48:37 »
Nekem Nortonnal van tapasztalatom. A prospektusa szerint 220-240-essel kell nagyolni és a 4000-es oldalt 400-al, a 8000-es oldalt 600-al kell befejezni. Ettől én annyiban tértem el hogy mindkét oldalt minden papiron végigvittem.
Szerintem jó lett de erről ZOZO többet tud mondani, mert én csak kipróbáltam, azóta pedig Ő használja.

Jó lett  :borz2:
Mivel azóta elég sokat használtam azért kellett még sikoljam, 180-as, 400-as, majd 600-as papirral csináltam, teljesen jó lett.

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #575 Dátum: 2012. Február 10. - 15:58:57 »
A DMT melyik lapját használhatom sikolásra? A DMT 8C  12000-es Naniwára is? Ez nem túl durva?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #576 Dátum: 2012. Február 10. - 16:12:44 »
Van aki ezres papírig felsíkolja a finom köveit, de a Naniwákon szerintem felesleges, mert nagyon puha kövek, és egy coarse DMT-vel is nagyon szép sima karcmentesre lehet síkolni. Tapintásra is jó sima lesz, élezés közben is jó érzés, de nem árt neki az sem ha finomabbra síkolod. Mondjuk szerintem felesleges, csak az idő megy vele, de fájni nem fog neki az biztos :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #577 Dátum: 2012. Február 10. - 16:17:57 »
Ha karcos lesz, az iszapolókővel eltudom simitani?Vagy akkor megint kezdhetem sikolni?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #578 Dátum: 2012. Február 10. - 16:22:21 »
Karcos? Mitől lenne karcos? A DMT karcokat hagy benne?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #579 Dátum: 2012. Február 10. - 16:32:20 »
Igen igen ettől félek én is.Szóval azokat a karcokat az iszapolóval el lehet tüntetni vagy sikoljak valami finomabbal?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #580 Dátum: 2012. Február 10. - 16:43:54 »
Egy coarse, vagy EC DMT azé némi csíkot hagy benne  ;)

Az EC biztos, de nekem a C karcokat nem hagyott, legalábbis nem láthatóakat, vagy érezhetőeket. Ha a C nagyon karcol, akkor élezz meg rajta pár konyhakést, vagy egy gagyi késnek a lapjával dörzsölgesd vagy 10 percig, és akkor bejáratódik nagyjából. Gyártás után az új DMT-ken maradnak "bónusz" gyémántok, amik kiállnak belőle, és karcolnak. Ezek idővel letörnek, és a megmaradó felület utána már jó lesz, de ezek a puha vizes kövek nem nagyon hajlamosak leszedni ezeket a gyémántokat, inkább karcolódnak, és csak sok idő után állnak be. De mondom, 1 kés és 10 perc munkával orvosolható.

Csak természetes köveknél vettem észre hogy maradnak nagyon pici karcok a felületen, de ha sík a kő akkor az mindegy.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #581 Dátum: 2012. Február 10. - 16:51:51 »
OK! Köszi.
De mi az az atoma?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #582 Dátum: 2012. Február 10. - 17:00:14 »
http://www.toolsfromjapan.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=335_462_464&products_id=1198

Én ilyet használok, erre gondolt a kedves éltárs. Gyakorlatilag mindenféle DMT volt már a kezemben, de ahogy az ára is mutatja, ezek a kövek más kategóriába esnek. A kivitelezés sokkal igényesebb, minőségibb, könnyebb is, ennek megfelelően az ára is kb duplája.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #583 Dátum: 2012. Február 10. - 17:09:22 »
Köszönöm!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #584 Dátum: 2012. Február 12. - 01:34:26 »
Nekem kb. jók ( és semleges) a tapasztalatom, talán a legelső közös beszerzésből vettük Imi közreműködésével. Most már néha konyhakést is finiselek vele, mondjuk a uá??p?o ??sá?, ez az infó talán lehúzza. Lassú és kicsit "gyantás", tehát nem a kemény fajta. Igen mi anno kaptunk hozzá iszapkövet is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici