Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 313525 alkalommal)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #75 Dátum: 2010. Március 21. - 14:44:35 »
Nos Bauhausban voltam reggel, vettem : 80,180,400 vízpapírt (elég nagyok szval felfoghatjuk hogy 1lap felér 2-3al is,80asból így is kettőt vettem 150/db mind) ezek voltak csak ami használható...nézegetek videókat meg leírásokat aztán csak nekiállok megcsinálni. Viszont fent írtad,hogy olaj/víz...és ha nekem fingom sincs? Ez a kombi kő elvileg katonaságban szolgált...ennyit tudok róla. 120x46x22 (mm) a mérete.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #76 Dátum: 2010. Március 21. - 14:54:02 »
Egyszerűen meg tudod nézni, hogy olajkő vagy vizes: rácseppentesz egy kis finom olajat (Pl.gázolajat) -célszerű nem a munkafelületre, hanem az oldalára-ha perceken belül beszivja, akkor vizes kő, ha a felületen marad, akkor olajos.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #77 Dátum: 2010. Március 21. - 15:43:03 »
Gázolaj perpill csak a kocsimban van^^ abból most nem szívnám le...viszont apunak van ilyen hangszerolaja (trombitához) majd azzal kipróbálom ha kész leszek.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #78 Dátum: 2010. Március 21. - 16:01:57 »
Egyszerűbb vizet önteni rá. Ha olajkő, nem lesz tőle semmi baja, ha viszont vizes, és olajat öntesz rá, az nem tesz neki jót, még ha kis helyre öntöd akkor is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #79 Dátum: 2010. Március 21. - 16:29:37 »
Tehát vizet rakok rá és azt kell beszívnia?? 80as lapon csinálom már jó ideje...de alakul, mert az egyik karcot teljesen kivettem már belőle a másik már halovány de még látszik...43as karom most kb 45ös :D 8) jó kis kondi ez a körözgetés. A finomabbik oldalát a kőneksztem meghagyom jövőhétre...késem még úgysincs.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #80 Dátum: 2010. Március 21. - 16:59:20 »
Igen, ha vizet raksz rá akkor be kellene szívnia valamennyit. Ha a tetején megáll, és le lehet róla könnyen törölni akkor olajkő. Ja igen, ha jól megszenvedsz a szintezésével akkor látatlanban is olajkőre tippelnék, ott tényleg vastagszik az ember bicepsze :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #81 Dátum: 2010. Március 21. - 17:20:13 »
Uhh na végeztem...igaz nem folyamatosan csináltam mert ide-oda mászkálnom kellett a házban,de kész. Nagyon szép lett és itt jön ki tényleg, hogy ami "simának" tűnik az még sem az. A 80as papírral nagyon sokat leszedtem,és a papír még így is használható maradt.Jah és mind2 oldalát megcsináltam ha már belekezdtem...a 400as papír viszont "lekopott" teljesen,meg elég kezelhetetlen,gyűrődik nagyon.Szval kb 300 Ft-ból megúsztam ezt meg egy kis "kézimunkával" :D:D:D:D Most hagyom száradni,majd este megnézem h akkor ez olaj avagy vizes kő-e.(sztem amúgy vizes mert lapolás közben mikor ott hagytam,meg visszamentem ha nem is számottevően de tűnt el víz a papírról. Köszi a segítséget még egyszer. ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #82 Dátum: 2010. Március 21. - 17:39:31 »
Nincs mit!  ;)

Biztos hogy vizes lesz akkor. Viszont érdemes lesz venned majd még egy adag papírt, mondjuk egy 600-as a durvábbik oldalhoz, és egy 800-1000-est a finomabbikhoz, és akkor nagyon faja lesz a felülete! Sokkal jobban fog dolgozni a kő ha szép sima a felülete.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #83 Dátum: 2010. Március 21. - 17:47:07 »
Csak ennyire finom lapok már abszolút nem voltak...majd szétnézek erre-arra,esetleg bolt tipp?? Bauhaus kilőve, valami kis boltot fogok keresni...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #84 Dátum: 2010. Március 21. - 18:22:09 »
Csak ennyire finom lapok már abszolút nem voltak...majd szétnézek erre-arra,esetleg bolt tipp?? Bauhaus kilőve, valami kis boltot fogok keresni...
OBI ban 1200-ig, festékboltban (autósboltban) 3000ig  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #85 Dátum: 2010. Március 21. - 18:29:56 »
Az OBI-ban (Soroksári út) csak 1000-ig voltak...,  de a autós-festékes bolt jó tipp!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #86 Dátum: 2010. Március 21. - 18:58:19 »
Danke für alles. Már csak egy kést (vagy többet  :D ) kéne beszereznem...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #87 Dátum: 2010. Március 21. - 19:35:29 »
Az OBI-ban (Soroksári út) csak 1000-ig voltak...,  de a autós-festékes bolt jó tipp!  ;)
Nálunk a (soproni) OBIban van 400-800-1200-es. Ebből vettem én is multkor.
Mikor eldicsekedtem a egyik haveromnak (karosszériafényező) mondta, h majd menjek el a xy festékboltban, mert Ő is ott veszi a 2000-es meg 3000-es vizespapirokat...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #88 Dátum: 2010. Március 21. - 19:37:26 »
Danke für alles. Már csak egy kést (vagy többet  :D ) kéne beszereznem...
longballnak van egy eladó szép kése a adok-veszek részlegben :fejtor: :kalapemel:
off: affene, nem lehetne néhány mosolygot feltenni ide is? on
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #89 Dátum: 2010. Március 21. - 20:24:04 »
Hehe...van bizony!  ;D De azért én is vásárolok ilyen "szép" óccószágokat : http://www.teszvesz.hu/item967944829_antik_jelzett_borotva.html Ha a markolatpanel feljavitható, akkor tudom használni, ugyis van egy gagyi famarkolatos jó borotvám, a pengéből meg faragókés lesz. :D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici