Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 317543 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #90 Dátum: 2010. Március 22. - 07:03:06 »
Annyit tennék hozzá, hogy ha ismert a kő szemcsemérete, akkor érdemes annál 1-2 fokozattal durvább papírt használni, mert a finom papírból a részecskék "beépülhetnek" a kőbe, így megváltoztatva  a szemcseméretet. (Nekem a Norton 4000/8000-es kombi kövemhez a gyári síkoló kő 220-as!!!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #91 Dátum: 2010. Március 22. - 07:36:19 »
Régóta nézem longball kését is az eladó totyikban...hát nem tudom,a nyélben a karcolás nem tetszik,de ha a hét vége felé nem sikerül semmit sem találnom akkor majd dobok neki privátot és megbeszéljük.Amúgy a tegnapi lapolás projektet úgy nézem még folytatni fogom,mert a finomabbik oldalon maradt egy kis rész,amit este már nem láttam...
Unokatesóm elvileg talált náluk egy kést,elviszi nagymamiékhoz,1-2 hét és megyünk le sztem,kíváncsi vagyok milyen példány. ::)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #92 Dátum: 2010. Március 29. - 10:36:08 »
egyszer olvastam róla (talána portálon), de most nem találom.
40 és a 20 mikron az milyen finomságnak felel meg?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 29. - 10:57:38 írta bimbi »
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #93 Dátum: 2010. Március 29. - 10:59:09 »
A 40 micron az P360-as papírnak felel meg, ami nagy átlagban közepesen durvának mondható, borotvák szempontjából meg elég durvának.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #94 Dátum: 2010. Március 29. - 10:59:53 »
A 40 micron az P360-as papírnak felel meg, ami nagy átlagban közepesen durvának mondható, borotvák szempontjából meg elég durvának.
köszi, akkor felejtős...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #96 Dátum: 2010. Március 29. - 11:03:43 »
Csak úgy összehasonlításképpen, vannak akik csak gyémánt pasztákon éleznek gyári pengéket, amiken azért sok anyagot nem kell levenni. Ők 12-9 micronnal kezdenek, és egészen 0,25 micronig mennek fel. Hacsak nincs nagyon rossz állapotban egy borotva, P1000-es papírnál durvábbal nem nagyon szoktak nagyolni sem.

Hát igen, az a gyémántos az nagyolásra jó lenne ahogy nézem. DMT 325-ös kövét szokták használni páran amikor követ akarnak síkolni, és sok anyagot kell leszedni a borotváról. Repedés, vagy egyéb nagyobb hiba miatt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #97 Dátum: 2010. Március 29. - 11:25:20 »
Hát igen, az a gyémántos az nagyolásra jó lenne ahogy nézem. DMT 325-ös kövét szokták használni páran amikor követ akarnak síkolni, és sok anyagot kell leszedni a borotváról. Repedés, vagy egyéb nagyobb hiba miatt.

Biony! Én épp most várok egy ilyen kétoldalas DMT-t Ámerikából, majd beszámolok róla valahol. ;)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Kövek
« Válasz #98 Dátum: 2010. Március 29. - 11:27:11 »
Ed,

nem jó a link!

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #99 Dátum: 2010. Március 29. - 12:06:31 »
Javítottam egy másikra, köszi!
Illetve nem köszi, mert most nézem, hogy itt vagy 10 dollárral olcsóbb, mint ahol én vettem...  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #100 Dátum: 2010. Március 30. - 19:04:31 »
Azon gondolkodom, hogy idovel be kellene szereznem egy kovet, amin evi 1-2 alkalommal az egyebkent jo allapotu (nem csorba stb) borotvak elet fel tudnam frissiteni. Nem mostanaban lesz ra szuksegem, de szeretem ha felkeszulten ernek az ilyen dolgok :-)

Szoval az SRP szerint egy 'finishing stone'-ra van szuksegem, ez szerintuk a 10-12k. A ti tapasztalatok alapjan is ez lenne jo vagy inkabb egy 8k-s ko?

Milyen konkret kovet ajanlatok erre a celra?

Neztem az Ed altal is janlott Sypderco Ultra Fine-t, de ennek az erteket nem tudom, pontosabban a 302UF-et nem tudom elhelyezni…

Lehetseges jelolt meg a Norton 4000-8000 kombiko, de ez ugye az SRP szerint nem erre van szuksegem.

Es ugye vannak a lengyel fickonal 12k-s es 8k-s kinai kovek gyanusan olcson:

http://cgi.ebay.com/Schleifstein-Polierstein-Koernung-12000_W0QQitemZ360211935668QQcmdZViewItemQQptZAlte_Berufe?hash=item53de4df1b4

http://cgi.ebay.com/sharpening-stone-8000-Grit-ceramic-whetstone_W0QQitemZ130331357822QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1e585ab27e

Hogyan tovabb?


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #101 Dátum: 2010. Március 30. - 19:24:38 »
Cotag,

az  a 8000-es kerámia kő nem  is annyira olcsó (szerintem árában van - mivel szintetikus). A 12000-es meg tényleg olcsó, szerintem "nagyon kínai".  ;D
Ha tényleg csak polírozó követ akarsz, akkor érdemes a belga fenőköveket nézegetni, esetleg türingiait, vagy a nanivákat. Ha kisebb felújítási munkákat is akarsz csinálni  az élen, akkor ár/érték arányban szerintem a legjobb a 4000/8000-es Norton (ja, és könnyű kezelni is).  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #102 Dátum: 2010. Március 30. - 19:27:38 »
Ok, kinai cuccok kilove.

A Norton 8000-es fele eleg arra, amit en szeretnek vagy azert utana meg kell egy polirozo ko is?

Belga, turinigai, naniva - hol nezzem oket?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #103 Dátum: 2010. Március 30. - 19:41:33 »
Ok, kinai cuccok kilove.

A Norton 8000-es fele eleg arra, amit en szeretnek vagy azert utana meg kell egy polirozo ko is?

Belga, turinigai, naniva - hol nezzem oket?
Belga: http://www.belgischer-brocken.com/hun/index.php
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #104 Dátum: 2010. Március 30. - 19:41:44 »
Én eddig mindig csak a Nortont (nekem is 4000/8000-es van) használtam, meg utána a pasztás szíjat.

Azért nem szabad a kínai köveket leírni! van közte jó is, csak ami gyanúsan olcsó, mindig az a legdrágább! ;)

belga fenőkő
Thüringiai-t német online boltokban láttam régebben, mostanában nem nézegettem (Thüringer Schleifstein - így tudsz a gugliban rákeresni)

Naniwa szokott lenni SRP-n is.

Meg ugye íbéj... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici