Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270082 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #105 Dátum: 2010. Március 30. - 20:19:48 »
Ok, alakul... Az ebayt azert hagytam ki elso korben, mert az SRP faq szerint igazan jo ko az ebayen nincs. Pont.  ;D

Egyelore a Norton tunik a befutonak, persze a 70 GBP-s ara tenyleg nem tul olcso. A Classic Shavingsen ugyanennyi dollarban, de onnan meg ugye a posta nem lesz tul olcso egy kore. Illetve azt olvastam rola, hogy elso hasznalat elott lapitani kell - valoban????

A belga ko szimpatikus lenne, csak a honlap zuros kicsit. Pl az osszes shopban talalhato ko kek, viszont a faq szekcio elejen rogton leirjak, hogy a sarga szinu belga ko finomabb. De az mintha nem lenne kaphato naluk. Raadasul a legszelesebb ko 6 cm-es, ami 7-8 centis kesekhez gondolom nem tul szerencses.


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #106 Dátum: 2010. Március 30. - 21:37:03 »
Nortont érdemes lapolni nem csak első használat előtt, de minden 3-5. alkalommal.
Lehet hozzá kapni lapoló követ, meg slurry stone-t (ez most /pill magyarul nem jut eszembe ::))

a belga kőről meg annyit, hogy most néztem a .com-os oldalukat (nagyjából u.a. mint a magyar, csak nagyobb a választék), ott vn sárga is! (150x50 mm-es belőle a legnagyobb, az valami 70-90 ajró)

A magyar oldalon szerintem mélben rá kellene kérdezni, biztos hoznak be ha kell...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #107 Dátum: 2010. Március 30. - 21:40:04 »
Mry, koszi a sok segitseget. Most hagyom egy kicsit ulepedni a dolgot, aztan meglatjuk.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #108 Dátum: 2010. Március 30. - 21:51:45 »
 ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #109 Dátum: 2010. Március 30. - 22:10:37 »
...A magyar oldalon szerintem mélben rá kellene kérdezni, biztos hoznak be ha kell...

Szerintem a "magyar oldal" az a német magyar nyelvűje. (A kapcsolatra sem jött elő semmi nekem. :( ) Az ott szereplő magyar link sem működik. A német viszont ingyen küld az EU-ba, ha jól láttam 250 EUR felett vásárolnak... Egyébként meg jópénzért biztos küldenek. És van ott egy teszt is ahol az én Stefan P. Wolf-om teszteli a nagy kéket - a 200x80-asat - az azzal a borotvával amit én vettem meg tegnap tőle.  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #110 Dátum: 2010. Március 31. - 06:45:10 »
itt: http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?rub=33&PHPSESSID=jq2q4qdt740j1qjq92poeo2gr4
belga kő: 60*250es 179 eur... nomeg: Korn: F 2000 (J 8000) (sehr fein)
 Akkor egy Norton 4000/8000 jobban megéri, nem? vagy egy ilyen: http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkt-details.php?artikel=013.10115
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #111 Dátum: 2010. Március 31. - 08:10:39 »
Azt hittem, hogy a magyar oldal valamilyen itthoni forgalmazó, de ezek szerint nem...
A német oldalt nézegettem én is, még régebben láttam a teszteket is. (A magánvéleményem az, hogy a kék is elég, de az SRP-n pl. a sárgát ajánlják finiselő kőnek...)

Ami a türingiait illeti, szerintem az nagyon megéri az árát!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #112 Dátum: 2010. Március 31. - 09:17:02 »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #113 Dátum: 2010. Március 31. - 11:34:38 »
Saját tapasztalatom nincs, de az SRP-n elég népszerű...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #114 Dátum: 2010. Március 31. - 13:43:25 »
Ha tudsz angolul, ez a cikk minden kérdésedre választ ad, nagyon jó cikksorozat, alapmű minden str8-esnek.  Én személy szerint Ch12k-ra szavaznék ha finisre kell. Nemsokára be is fogok szerezni egyet az előbb linkelt oldalról, szóval ha gondolod rendelhetünk együtt :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #115 Dátum: 2010. Március 31. - 19:53:35 »
itt: http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?rub=33&PHPSESSID=jq2q4qdt740j1qjq92poeo2gr4
belga kő: 60*250es 179 eur... nomeg: Korn: F 2000 (J 8000) (sehr fein)
 Akkor egy Norton 4000/8000 jobban megéri, nem? vagy egy ilyen: http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkt-details.php?artikel=013.10115

Hát, ez azért nem olyan, hogy kilóra kell összehasonlítani az árat... :)
Norton 8000-es nem igazán alkalmas finiselésre, (sárga) belga kő meg igen. A belga természetes kő, a Norton szintetikus.
Egyébként a sárga belga kő "hivatalosan" 8000-es, de általában azt írják, hogy inkább 12000-esnek felel meg. (Nyilván egy természetes kőnél nem lehet annyira pontosan megállapítani a finomságot.)

Én egy ideje erősen gondolkodom egy kék/sárga kombó belga kövön, esetleg egy közös beszerzés érdekel valakit?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #116 Dátum: 2010. Március 31. - 20:02:51 »
itt: http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkte.php?rub=33&PHPSESSID=jq2q4qdt740j1qjq92poeo2gr4
belga kő: 60*250es 179 eur... nomeg: Korn: F 2000 (J 8000) (sehr fein)
 Akkor egy Norton 4000/8000 jobban megéri, nem? vagy egy ilyen: http://www.wetzen-und-schleifen.de/produkt-details.php?artikel=013.10115

Hát, ez azért nem olyan, hogy kilóra kell összehasonlítani az árat... :)
Norton 8000-es nem igazán alkalmas finiselésre, (sárga) belga kő meg igen. A belga természetes kő, a Norton szintetikus.
Egyébként a sárga belga kő "hivatalosan" 8000-es, de általában azt írják, hogy inkább 12000-esnek felel meg. (Nyilván egy természetes kőnél nem lehet annyira pontosan megállapítani a finomságot.)

Én egy ideje erősen gondolkodom egy kék/sárga kombó belga kövön, esetleg egy közös beszerzés érdekel valakit?

Van olyan, h kék sárga kombi kő? Nem is tudtam. Ez nem úgy van, h van egy hordozó felület, amin aztán van a sárga réteg?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 31. - 20:12:02 írta bimbi »
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #117 Dátum: 2010. Március 31. - 20:09:05 »
Van olyan, h kék sárga kombi kő? Nem is tudtam. Ez nem úgy van, h van egy hordozó felület, amin asztán van a sárga réteg?

Van, pl.:
http://www.straightrazordesigns.com/index.php?main_page=product_info&cPath=37&products_id=1071

Csak elég ritka, mert ez ugye természetes kombó, azaz onnét származik, ahol a kék és a sárga réteg találkozik.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #118 Dátum: 2010. Március 31. - 20:19:33 »
aztaqrva :) ezt nem tudtam. csak olyat hallottam-olvastam vhol, h a sárga rétegek már régen kimerültek és nem bányásznak már ilyet.  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #119 Dátum: 2010. Március 31. - 20:25:20 »
De hülye vagyok, nem linkeltem be a cikket :D

Olvassátok hozzá az előző hozzászólásom :)

Finiselő kövek:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=29575

Úgy amblokk minden:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=28547
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici