Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270073 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #120 Dátum: 2010. Március 31. - 21:30:12 »
Ha tudsz angolul, ez a cikk minden kérdésedre választ ad, nagyon jó cikksorozat, alapmű minden str8-esnek.  Én személy szerint Ch12k-ra szavaznék ha finisre kell. Nemsokára be is fogok szerezni egyet az előbb linkelt oldalról, szóval ha gondolod rendelhetünk együtt :)

Ok, a cikket idokozben belinkelted, de a tobbi dolog amirol irsz?  ;D Nem talalom sem a SRD oldalon, se a linkelt cikkek kozott a Ch12k-t... Melyik oldalrol beszelunk...?  :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #121 Dátum: 2010. Március 31. - 22:10:14 »
Chinese 12k, az amit belinkeltél ebayről 10 dolcsiért. Az nem kamu, azok tényleg annyira olcsóak :) Ráadásul jobb végső élt ad mint a híres neves sárga belgák, és töredékébe kerülnek. A Badger and blade honlapon a Dovo borotvák összehasonlításánál is ír róla hogy milyen élt ad. Utána később amikor külön-külön taglalja a finiselő köveket, ott is kifejti hosszú véleményét a kőről, és hogy mekkorát csalódott benne, pozitívan.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 31. - 22:17:44 írta jenessanyi »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #122 Dátum: 2010. Március 31. - 22:24:52 »
Ok, kepben vagyok  ;) Hat ennyit igazabol megerne nekem, annyi gond van, ha esetleg megrendeled, annak meg valahogy el kell juznia hozzam Gyorbe... Esetleg maganban megdumalhatjuk majd.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #123 Dátum: 2010. Április 01. - 07:27:41 »
Fiuk,

igazán nem akarok kötekedni (a tapasztalatlanságom miatt nem is lenne rá módom ;)) DE! azt vegyétek számításba, hogy mind a Nortont, mind a belga köveket slurry (még mindig nem tudok erre magyar megfelelő szemléletes szót... :() NÉLKÜL!!! használta az éltárs. Elég sokat tájékozódtam anno a témakörben (gyak. az SRP összes ide vágó topikját elolvastam, illetve rengeteg videót néztem meg), amikor kő vételén gondolkodtam. Mindenhol azt írják, hogy akár a Norton, akár a belga kövek slurry nélkül kb. közepesen teljesítenek (ez a teszt is ezt támasztja alá...).

Ja, és pl. szerintem is túl vannak árazva a belga kövek (főleg a sárga). Ha valaki jutányos áron hozzá tud jutni, nem érdemes kihagyni, de 30-40 ezer forintot én biztosan nem költené egy kőre... (ha csak 3000 forinttal számolok, az 10-13 db borotva!!! :D)

Ami azt a kínai 12K-s követ illeti, arra azt mondom, árban egész jó (a cikkben 30 dodót említ az író), ami a 10 dolcsis kínai követ illeti, itt osztom Cotag véleményét, ebayről nem szívesen rendelnék ilyen követ (pláne ilyen gyanúsan olcsón!!!), hacsak nem egy jól ismert eladóról van szó! (Ott vannak pl. a Zeepk fenőkövek, szíjak, kések, stb. SRP-n többen belefutottak, úgy hajították el, hogy csak úgy zörgött!!!).

Ezért is írtam amit írtam. Persze lebeszélni nem akarok senkit, aki pl. belga kombó kőre vágyik... ;) Legalább meg tudom majd sasolni élőben is!!!  ::)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #124 Dátum: 2010. Április 01. - 08:01:49 »
Nem csoda hogy slurry nélkül használta az éltárs finiselésre a belgát, mert úgy is kell :) Slurryvel agresszívan vág, és egy nagyon durva felületet hagy hátra. Ezért istenítik mindenhol, mert ha nagyon akarod akkor nagyolni is tudsz vele, vízzel viszont isteni élt ad befejezésképpen. A norton is gyorsabban dolgozik slurryvel, és hamarabb eljutsz odáig hogy már csak pár finomat kell húzni csak tiszta vízzel. Én eddig legalábbis mindenhol azt olvastam, hogy az escher kivételével minden kő gyorsabba és durvábban dolgozik, ezért vannak hozzájuk slurry kövek, de javítsatok ki ha tévedek.


ui: az eladót mindenhol dicsérik a neten, nem hinném hogy gond lenne vele, maga a kő meg kb. mindenhol ennyi, a változó méretek miatt változik az ár. Itt pl. ugyanúgy 20 dolcsi a 8x2x1"-os verzió, és ez egy nagyon menő bolt tudtommal:

http://www.woodcraft.com/Family/2004920/Natural-Polishing-Water-Stone.aspx
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #125 Dátum: 2010. Április 01. - 08:53:00 »
A belgával kapcsolatban igazad van (rég olvastam már ezeket, kicsit összekavartam a dolgokat). Ami a Nortont illeti, az SRP-n még vitáznak rajta, hogy melyik irányba megy el a kő ha slurry-vel használod (most olvastam erről egy topikot, ahol kétféle vélemény alakult ki). (Alapvetően ugye a kötőanyag határozza meg, hogy a finomabb/durvább szemcsék "be tudnak-e épülni" a kő felületébe...)

Ettől függetlenül  én még mindig drágállom a belgát. ;)

A kínai kőről: Amit linkeltél ott 20 dolcsi a kisebb kő, ami még midig duplája, mit az e-bayes 10 dolcsis kő... (Ezért írtam, hogy az e-bayes eladót kellene csekkolni.)
Én is vettem kínai fenőkövet, ami gyakorlatilag kés élezéskor nagyoláshoz használható csak, és úgy mállik, hogy 3-4 élezés után egy szép kráter lett a kő közepén...
Szóval még mindig azt mondom, hogy a kínaiakkal vigyázni...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #126 Dátum: 2010. Április 01. - 09:00:17 »
Elnézted az árat, ami be lett linkelve az a 150x50x17-es, 10 dollárért, de ugyanazon a honlapon van 200x50x20-as, ami ugyanaz mint ami a woodcrafton van, kicsit még vékonyabb is, mert a woodcrafttos az 25 mili vastag. Szóval ebayen még kicsit drágább is :)

Nekem is van kínai kétoldalú hulladékom, de ezek természetes kövek elvileg. Mivel mindenki azt írta hogy ennél ez eladónál ugyanaz a  kő van mint mindenhol máshol, ezért nem nagyon hiszem hogy lenne vele baj.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #127 Dátum: 2010. Április 01. - 09:43:15 »
Ettől függetlenül  én még mindig drágállom a belgát. ;)

Hát, ezt nem vitatom, hogy túl vannak árazva a belga kövek... Ezt még tápláljak azok az évek óta felröppenő pletykák, hogy kifogyóban van a készlet, ezért hirtelen fel fog menni az ára. Nem kizárt, hogy ezek a pletykák esetleg nem véletlenül élnek, és egy jó marketingfogás...  ;)

De ez sajnos minden témában így van, hogy a csúcskategóriában már egy minimális minőségjavulás exponenciális árnövekedéssel jár együtt... Pláne, ha az adott termék még elég ritka, egyedi is. Pl. nem hiszem, hogy mondjuk egy Mastro Livi kés annyival jobb, mint mondjuk egy Dovo,  amennyivel többe kerül... Vagy mondjuk egy ezüstborz pamacs annyival jobban dolgozna a sima borznál.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #128 Dátum: 2010. Április 01. - 10:00:54 »
Vagy mondjuk egy ezüstborz pamacs annyival jobban dolgozna a sima borznál.

Háááááát  ;) ;) ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #129 Dátum: 2010. Április 01. - 10:08:13 »
Elnézted az árat, ami be lett linkelve az a 150x50x17-es, 10 dollárért, de ugyanazon a honlapon van 200x50x20-as, ami ugyanaz mint ami a woodcrafton van, kicsit még vékonyabb is, mert a woodcrafttos az 25 mili vastag. Szóval ebayen még kicsit drágább is :)


Asszem megyek "aludni", ez ma nem az én napom...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #130 Dátum: 2010. Április 01. - 10:10:10 »
Vagy mondjuk egy ezüstborz pamacs annyival jobban dolgozna a sima borznál.

Háááááát  ;) ;) ;)

Na jó, lehet, hogy pongyolán fogalmaztam... :)
Szóval arra céloztam, hogy sokkal nagyobb különbség van egy olcsó műanyag pamacs és egy sima borz pamacs között, mint egy sima borz és egy ezüstborz pamacs között, pedig árban kb. félúton van a kettő között. Szóval a minőséggel nem egyenes arányban van az ár... :)

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #131 Dátum: 2010. Április 01. - 10:28:33 »
OFF
...nem hiszem, hogy mondjuk egy Mastro Livi kés annyival jobb, mint mondjuk egy Dovo,  amennyivel többe kerül...
söt!! Ha megnézi az ember a marketingfilmet, rögtön feltünik, hogy (mivel csak róla láttam képet itt a fórumon) fontinak is elegánsabban áll a kezében a borotva, mint annak a "mesternek".

Vagy mondjuk egy ezüstborz pamacs annyival jobban dolgozna a sima borznál.
A német fórumon van erröl egy jó leírás, ami valahogy igy hangzik, nem teljesen szó szerinti fordításban: A pamacsok közötti különbséget kb. igy lehetne leírni: A sertés és egy egyszerübb kivitelü borz pamacs között óriási különbség van (én még csak ezt a lépcsöt jártam be, de ezt meg tudom erösíteni). Jelentös különbség vag a borz egyszerü kivitelü és a borz közepes minöségü között. Valamint észrevehetö különbség van a borz közepes minöség és az ezüstborz pamacs között... valamikor biztosan én is szerzek majd ezekböl tapasztalatot :).

Ha illetékes jobbnak látja, át lehet nyugodtan mozgatni az offot a helyére :-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #132 Dátum: 2010. Április 01. - 10:35:48 »
Szóval a minőséggel nem egyenes arányban van az ár... :)

Egy bizonyos szint fölött (amely jelen esetben nem is olyan magas) az ár egyáltalán nem a minőséggel van arányban.
Illetve: nem mindegy, mit értünk minőség alatt? A hibátlan működést és a tartósságot, vagy az exkluzív anyagokat? Ez is, az is lehet, nézőpont, ízlés és pénztárca kérdése.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #133 Dátum: 2010. Április 01. - 10:46:08 »
Egy bizonyos szint fölött (amely jelen esetben nem is olyan magas) az ár egyáltalán nem a minőséggel van arányban.
Illetve: nem mindegy, mit értünk minőség alatt? A hibátlan működést és a tartósságot, vagy az exkluzív anyagokat? Ez is, az is lehet, nézőpont, ízlés és pénztárca kérdése.

Egyetértek!
Félreértés ne essék, én sem azt mondom, hogy adott esetben nem veszem meg a csúcskategóriás terméket valamiből, mert "aránytalanul" drága. Ezért is szemezek pl. a belga kövekkel...  ;D Pedig tudom, hogy nem "annyival" jobb, mint esetleg egy akár fele annyiba kerülő kő. Csak az ember a pénztárcájától függően esetleg úgy dönt, hogy az a kis minőség többlet is megér neki annyi pénzt.

Na, de most már tényleg befejezem az offolást... :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #134 Dátum: 2010. Április 01. - 10:48:03 »
Ok, kepben vagyok  ;) Hat ennyit igazabol megerne nekem, annyi gond van, ha esetleg megrendeled, annak meg valahogy el kell juznia hozzam Gyorbe... Esetleg maganban megdumalhatjuk majd.

Ennyiért én is beszállok, mármint ha a kínai 12K-s ról van szó...(persze függ a postaköltségtől)...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici