Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270009 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #135 Dátum: 2010. Április 01. - 10:51:31 »
A német fórumon van erröl egy jó leírás, ami valahogy igy hangzik, nem teljesen szó szerinti fordításban: A pamacsok közötti különbséget kb. igy lehetne leírni: A sertés és egy egyszerübb kivitelü borz pamacs között óriási különbség van (én még csak ezt a lépcsöt jártam be, de ezt meg tudom erösíteni). Jelentös különbség vag a borz egyszerü kivitelü és a borz közepes minöségü között. Valamint észrevehetö különbség van a borz közepes minöség és az ezüstborz pamacs között... valamikor biztosan én is szerzek majd ezekböl tapasztalatot :).

Na, ezzel nagyon nem értek egyet. És itt vissza is kanyarodhatunk kicsit az általam előbb említett „mi a minőség?” kérdéshez.
Véleményem szerint a disznó-borz kérdés sokkal inkább ízlés, mint minőség kérdése.
A funkcionálisan minőségi pamacs ugye a következő: szép kivitelezésű, tartós, a szőre nem hullik. Márpedig ez nem állat kérdése, ezt egy jobb disznós márka hozza, vagy a nagy borzos márkák disznói, amelyek általában ugyanabban a nyélben, ugyanúgy készülnek.
Nekem például a borz egyszerűen túl puha. Én azt szeretem, ha a sörtekötegnek van jó tartása, ha rugalmasan erős, masszíroz. Ezt a borzok többsége egyszerűen nem tudja. (Lehet, hogy találnék olyat, ami igen, de ahhoz nagyonsok tízezer forintot kellene próbálkozásokba fektetni.)
Szerintem teljesen téves az az általánosan elterjedt nézet, hogy a borz az igazi, a „jó”, míg a disznó, az a „teszkógazdaságos”, s ezért kissé ciki. Jó, persze az állat PR-je is rosszabb (vö. a viccel: mi a különbség a patkány meg a mókus között...), illetve a borznak vannak tagadhatatlan előnyei, ezek az előnyök azonban csak részben objektívek (több vizet vesz föl), részben éppen, hogy hátrányok is lehetnek pl. a magamfajta számára (lágyság, puhaság).
Szóval ez az idézett német „különbségskála” nagyon, nagyon vitatható.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #136 Dátum: 2010. Április 01. - 10:53:16 »
...Ha megnézi az ember a marketingfilmet, rögtön feltünik, hogy (mivel csak róla láttam képet itt a fórumon) fontinak is elegánsabban áll a kezében a borotva, mint annak a "mesternek".

Köszi nemo!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #137 Dátum: 2010. Április 01. - 10:53:52 »
Annyit azért még leírnék a belgákról, hogy közel sem ők a legjobbak. A sárga belgát nem finiselőnek tartják, bár jó végső élt ad. A Spyderco UF, Ch12k, Escher, Thürinigiai, 10k+ szintetikus kövek, és még sok más sokkal jobb végső élt ad, és nagyrészük még olcsóbb is. Ide tartoznak a gyémántos paszták is, ami ugye a non-plus-ultra, ha nem ragaszkodik az ember a köves finishez, és a norton 8k oldala után már lehet is menni a pasztákra. Semmilyen kő nem közelíti meg egy 0.25-ös gyémántos pasztával elérhető élességet. Jelenleg a legfinomabb szintetikus kő ami van az a 30k-s Shapton pro, ami 0,49 micronos és aranyárban van :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #138 Dátum: 2010. Április 01. - 10:58:59 »
Off
A minôségi borz vitához:
Nekem az elsô Kent 4-esemet, miután hullott a szôre szó nélkül kicserélték. Ez is a minôség része, mármint a hozzá tartozó szolgáltatás...
On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #139 Dátum: 2010. Április 01. - 11:18:39 »
... ha nem ragaszkodik az ember a köves finishez, és a norton 8k oldala után már lehet is menni a pasztákra. ...

No, én is pont így csinálom a mai napig ;)

Ezért is osztom azt a véleményt, hogy ha az ember egy jó ár/érték arányú követ keres, amit mellesleg könnyű használni, akkor a 4000/8000-es Norton egy nagyon megfontolandó opció! (Ha meg már úgyis beruház az ember, akkor mellé egy síkoló kő, meg egy "prep stone", és gyakorlatilag évekig el van látva...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #140 Dátum: 2010. Április 01. - 11:20:33 »
Ed, Fonti:

A pamacsok milyen finomságú kőnek felelnek meg?  ;D ;D ;D

(Bocs, de ezt nem tudtam nem lecsapni)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #141 Dátum: 2010. Április 01. - 11:23:12 »
[...]
Szóval ez az idézett német „különbségskála” nagyon, nagyon vitatható.

Pont ezért én nem a disznósörtét írtam az aránypáromba...  ;D

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #142 Dátum: 2010. Április 01. - 11:33:01 »
Annyit azért még leírnék a belgákról, hogy közel sem ők a legjobbak.

Hát, azért én óvatosan bánnék azzal, hogy melyik kő a "legjobb", melyik "jobb" a másiknál stb... :)
Szerintem ez hasonlóan szubjektív dolog, mint a pamacs-kérdés: van, akinek a fenési stílusához az egyik jobban passzol, van aki a másikkal tud jobb eredményt elérni. Az sem mindegy szerintem, hogy pl. milyen a kés anyaga. Tehát sok paramétertől függ, hogy valakinek melyik kő válik be jobban, melyikkel tud jobban finiselni. Sokaknak jók a borbély kövek, én egyszerűen nem tudtam kitapasztalni, és jó eredményt elérni vele...
Lehet mérni a grit értéket, de azért az közel sem minden.

Valószínűleg ez is kísérletezés kérdése, hogy megtalálja az ember a neki legjobban megfelelő(ke)t. (Addig meg persze simán el lehet szórni pár tízezer forintot... :))

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #143 Dátum: 2010. Április 01. - 11:44:27 »
Félreérthetően fogalmaztam, ez igaz. A legjobbként az él élességére és polírozottságára gondoltam. Legjobb valóban nincs, kése válogatja minek mi a jobb, de finomság függő hogy mi a legjobb él amit el tudsz érni vele. Sokfajta éllel meg lehet borotválkozni, és embere válogatja kinek mi jön be. Van akinek elég a norton 8K plusz króm, van akinek meg csak az escher paszták nélkül.

Ui: több 10 ezerből kb. 1-et lehet kapni a menőbb kövek közül :) Nagyon el vannak szállva azok az árak. A shapton 30k pro asszem 300 dollár körül van, de egy Nakayama ami a mániákusok szemében a japán kövek szent grálja, 500-1000 dollár és fölötte mozog.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #144 Dátum: 2010. Április 01. - 11:50:28 »
Ui: több 10 ezerből kb. 1-et lehet kapni a menőbb kövek közül :)

Igen, amint elküldtem, rájöttem, hogy ezt "kicsit" alábecsültem... :)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #145 Dátum: 2010. Április 05. - 16:40:58 »
A portálon jamescooknak van egy kb 6000-es köve... hm... nem is rossz áron, a vaterán árul is 4250ért hm... gondolkodok...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #146 Dátum: 2010. Április 05. - 17:07:10 »
Megnéztem vaterán,van két féle színű...de ott valami P2000 van feltüntetve.Ez akkor hogy van? Nem igaz ,hogy nincs egy egységes rendszer ilyen téren :S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #147 Dátum: 2010. Április 05. - 17:09:07 »
Megnéztem vaterán,van két féle színű...de ott valami P2000 van feltüntetve.Ez akkor hogy van? Nem igaz ,hogy nincs egy egységes rendszer ilyen téren :S
2,2 állítólag a szemcsemérete.... :) és azt úgy váltották át h kb 6000 és P1500 vagy mi a fene.... de majd fontiék kijavítanak, h hüleséget irtam... :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #148 Dátum: 2010. Április 05. - 17:11:07 »
idézet a késportálról (http://kesportal.hu/forum/viewtopic.php?pid=165949#p165949):
Tehát a kb. 2,2 um nagyságú szemcséket így lehet átváltani (minden kb.-ra):
FEPA ~F1500
JIS ~6000
CAMI ~1600
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #149 Dátum: 2010. Április 05. - 19:56:07 »
Azt azért tegyük hozzá, hogy a

FEPA - az európai rendszer
JIS - japán rsz.
CAMI - amerikai rsz.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici