Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 307687 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #150 Dátum: 2010. Április 06. - 06:59:27 »
Azt azért tegyük hozzá, hogy a

FEPA - az európai rendszer
JIS - japán rsz.
CAMI - amerikai rsz.
Na jó, da ha jól értelmeztem Somi írását, akkor a Eu-i rendszerben nincs is 6000, hanem ez a japánban van. Tehát a Norton 4000/8000-ese közé esik ez a F1500 (kb 6000) nem?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #151 Dátum: 2010. Április 06. - 07:37:01 »
Így van.

Itt nincs is gond, csak néha szokott pl. olyan lenni, hogy valahol azt írják, hogy 220-as, esetleg 1000-es, vagy valami hasonlót, akkor jó, ha az ember tudja, hogy milyen "opciók" közül választhat... ;)

Illetve ez akkor lehet még hasznos, ha valaki itthon akar valamilyen csiszolástechnikai boltban venni fenőkövet. Na ott nem biztos, hogy ha azt mondja, hogy 6000-es követ szeretne, akkor tudni fogják, hogy miről beszél.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #152 Dátum: 2010. Április 06. - 18:32:24 »
morphin!

Na nekem is megjött a kövem...
Neked is világos szürke-sötét szürke a vaterás köved? Hogy vetted észre, melyik a "durvább" oldal? amúgy tuti,h vizes kö... Nekem hála'Istennek nem vészes a felülete, uhogy egy kis csiszatolás után majd én is nekiesek a egyik késnek... :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #153 Dátum: 2010. Április 06. - 18:45:22 »
Ha a "katonás" embertől vetted akkor ugyanilyen...én megcsináltam szépen.A fekete oldala a finomabb ez biztos.Késen még nem tudtam tesztelni,mert ami késem van az egy SFK felújításra vár.Mivel NOS szerintem elég neki a bőr,ahogy néztem így is nagyon éles. Szval a kő-teszt még messze van,de remélem te kellemesen fogsz csalódni benne.
Üdv.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #154 Dátum: 2010. Április 06. - 18:58:28 »
Ha a "katonás" embertől vetted akkor ugyanilyen...én megcsináltam szépen.A fekete oldala a finomabb ez biztos.Késen még nem tudtam tesztelni,mert ami késem van az egy SFK felújításra vár.Mivel NOS szerintem elég neki a bőr,ahogy néztem így is nagyon éles. Szval a kő-teszt még messze van,de remélem te kellemesen fogsz csalódni benne.
Üdv.
Igen a "katonástól" vettem :) Én is úgy néztem, h a fekete a finomabb... remélem a 7végén már ki tudom próbálni :) nekiesek a 400-800-1200papírsorral és meglátom, h mi lesz  ::)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #155 Dátum: 2010. Április 06. - 19:52:15 »
Birtokomban van egy ilyen Henckels ko:

http://www.zwilling.com/en-IN/Product%20Range--sortiment/Knives--knives/Series-overview--serien/Knife-sharpener--2649/32506-000-0--Sharpening-stone-TWIN-Stone--860.html

http://www.bottegadelcoltello.it/en/products/20017001425d.htm

Ket oldalas, a rairt ertekek 280 es 400. Azt irja a 400-as hasznalando az el felfrissitesehez. Ket kerdes: a 280 es a 400, az valojaban 2800 es 4000, ahogy a Norton ko 4000/8000 vagy ez egesz mas szamozas? A masik kerdes, hogy vajon ezt hasznalhatom-e borotvahoz, vagy inkabb csak a Zwilling konyhai keseimhez? Vizes ko, az ujjal tapintva nagyon finom a felulet, de gyakrolatilag semmilyen tapasztalatom nincs fenokovekkel.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #156 Dátum: 2010. Április 06. - 20:07:16 »
Szia Cotag!
Hol vetted ezt a követ? Nekem egy Zwilling Five Star séf késem van...én a munkámhoz használom (szakácspalánta volnék) és lehet vennék egy követ neki.Bár gondolkoztam a lapos fenőacélon is,arról azt tudtam meg hogy felújítható nem úgy mint az ovális és kerek alakúak.
Üdv.  ::)

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #157 Dátum: 2010. Április 06. - 20:13:28 »
OFF
...(szakácspalánta volnék) ...
Ohh, nincs véletlenül pék közöttünk? Valami offtopicban vagy priviben kérdeznék, mert egyáltalán nem passzol a portálhoz amit akarok, de a türelmem már a végét járja  :D  :D
ON

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #158 Dátum: 2010. Április 06. - 20:21:44 »
Birtokomban van egy ilyen Henckels ko:

http://www.zwilling.com/en-IN/Product%20Range--sortiment/Knives--knives/Series-overview--serien/Knife-sharpener--2649/32506-000-0--Sharpening-stone-TWIN-Stone--860.html

http://www.bottegadelcoltello.it/en/products/20017001425d.htm

Ket oldalas, a rairt ertekek 280 es 400. Azt irja a 400-as hasznalando az el felfrissitesehez. Ket kerdes: a 280 es a 400, az valojaban 2800 es 4000, ahogy a Norton ko 4000/8000 vagy ez egesz mas szamozas? A masik kerdes, hogy vajon ezt hasznalhatom-e borotvahoz, vagy inkabb csak a Zwilling konyhai keseimhez? Vizes ko, az ujjal tapintva nagyon finom a felulet, de gyakrolatilag semmilyen tapasztalatom nincs fenokovekkel.

Kicsit alább tárgyaltuk itt, ez a számozás az amerikai rendszerre utal.
Itt érdemes nézelődni a rendszerek közötti átváltás illetően. (pdf fájl)
Ez alapján a táblázat alapján (meg másik táblázatok alapján is) az említett kő túl durva borotvához.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #159 Dátum: 2010. Április 06. - 20:31:08 »
Cotag, én sem javasolnám azt a Zwilling követ borotvához...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #160 Dátum: 2010. Április 06. - 20:49:42 »
Szia Cotag!
Hol vetted ezt a követ? Nekem egy Zwilling Five Star séf késem van...én a munkámhoz használom (szakácspalánta volnék) és lehet vennék egy követ neki.Bár gondolkoztam a lapos fenőacélon is,arról azt tudtam meg hogy felújítható nem úgy mint az ovális és kerek alakúak.
Üdv.  ::)

Morphin, a becsi Metroban vettem,  Zwilling kesek mellett talalhato. Mivel nekem is Five Star kesek vannak a konyhaban, gondoltam elhozom, ha borotvakhoz nem is, a kesekhez jo lesz. 25 Euro volt azt hiszem. A Zwillingekre mar raferne egy kis fenes, bar nemregiben ovalis fenoacelon megdolgoztam az egyiket es jo lett a vegeredmeny. Nem tudom mennyivel jobb, ha kovet hasznalok ugyanerre a celra  ??? Egyebkent, ha tenyleg erdekel esetleg irj privatot, csak a kerdes, hogy Gyorbol hogyan jut el hozzad. Nem tul konnyu, nem tudom ajanlottkent mennyibe kerulne posta stb.

Tobbieknek koszi az infokat, nem esek neki a borotvakesimnek ezzel a kovel  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #161 Dátum: 2010. Április 07. - 00:32:57 »
A 4000/8000-as Norton az 6/3 micronos, és kötve hiszem hogy a házilag fabrikált kő 2,2 micronos lenne. Bár ha az, akkor én vevő lennék egyre annyiért :)

SRP-n vagy badgeren csináltak 1,8 micronos bóroxidból és 0,5 micronos krómoxidból fenőköveket, amikről tudok hogy sok próbadarab után használhatóak lettek. Egy 2,2 micronos kő az már egy nagyon fasza finiser kő lenne önmagában is, szóval ha valaki kipróbálja számoljon be majd róla.

Amúgy P2000-et ír vaterán, ami kb 10 micronnak felel meg, ami meg kb. a nagyoló kategóriába esik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #162 Dátum: 2010. Április 07. - 06:57:31 »
Cotag!

Mmint te veszel nekem egyet és hogyan jut el? Posta...de egyelőre ez csak terv...lehet a nyárra marad,most elég sok dolog van tervben borotva téren :D szval ez is viszi a pénzt rendesen.
Én vettem eBay-en egy Wüsthof fenőacélt az étteremnek, Amerikából szállítással volt 4500.- nagyon megérte,van Zwilling is csak azt mindig elvitték az orrom elől.Amúgy én kitaláltam egy érdekes sorjátlanítási módszert...mint mondtam szakácskodom,kötény(elég érdes felületű) is van rajtam egész nap,ha melózom.Megfenem szép lassan a kést az acélon (ez már begyakoroltan,szépen megy) és ezután a kötényemen, mintha a borotvafenő bőrön fenném párszor végigtolom a lábamon, átlósan húzva...az eredmény teljes sorjamentesség,és hihetetlen él.Igaz bent az étteremben van hogy naponta 1-2szer is átkell fenni 1-1 kést,mert annyi a meló (hálistennek),de pl ha nem érdekelnének és nem léptem volna bele ebbe a borotválkozós világba  :D akkor ilyeneket sem tudnék...na jó kicsit OFF volt így reggelre.
Mellesleg nagy késeket hogy kell kövön fenni? Ugye nem tudod pengehátra fektetni...(nem tudom írtad-e de mennyibe kerül a kő odakint?)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #163 Dátum: 2010. Április 07. - 07:13:39 »
...
Mellesleg nagy késeket hogy kell kövön fenni? Ugye nem tudod pengehátra fektetni...
...

Ebben a témakörben ajánlom a késportált.
Ott a portál főoldalán találsz leírást a kések élezéséről, illetve a fórumban rengeteg infó van...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kövek
« Válasz #164 Dátum: 2010. Április 07. - 08:10:14 »
OFF

Morphin, igen, ha ugy alakul szivesen hozok majd neked koved. Posta jatszhat persze, csak a sulya miatt az plusz egy ezres biztos lesz szerintem. 25 Euro volt.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici