Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270014 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #165 Dátum: 2010. Április 07. - 08:41:54 »
A 4000/8000-as Norton az 6/3 micronos, és kötve hiszem hogy a házilag fabrikált kő 2,2 micronos lenne. Bár ha az, akkor én vevő lennék egyre annyiért :)

SRP-n vagy badgeren csináltak 1,8 micronos bóroxidból és 0,5 micronos krómoxidból fenőköveket, amikről tudok hogy sok próbadarab után használhatóak lettek. Egy 2,2 micronos kő az már egy nagyon fasza finiser kő lenne önmagában is, szóval ha valaki kipróbálja számoljon be majd róla.

Amúgy P2000-et ír vaterán, ami kb 10 micronnak felel meg, ami meg kb. a nagyoló kategóriába esik.
Fölajánlotta a csávó, h visz késtalira egy-két követ kipróbálni... Én szeretnék megkérni olyan borotvatársat, aki el tud menni, az nézze meg és mondjon véleményt! (én szeretnék már 1X eljutni egy talira, de eddig még nem sikerült...)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #166 Dátum: 2010. Április 09. - 12:53:00 »
Késportálon kiderült mi az igazság, nem P2000 az, hanem F2000, ami egy teljesen más dimenzió! Késtalin minél több ember próbálja ki hogy mire képes az a kő, mert elmondás alapján 2,2 micronos szemcsenagysággal, és kb 4e forintos vételárral eléggé best-buy szaga van a dolognak :)

Összehasonlításképpen a 6000-es Shapton kerámia kő 2,45 micron, és 70 dollár körül kapható, a Norton 8000-es oldala meg 3 micronos, és kb hasonló árban van az is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #167 Dátum: 2010. Április 09. - 13:00:56 »
Késportálon kiderült mi az igazság, nem P2000 az, hanem F2000, ami egy teljesen más dimenzió! Késtalin minél több ember próbálja ki hogy mire képes az a kő, mert elmondás alapján 2,2 micronos szemcsenagysággal, és kb 4e forintos vételárral eléggé best-buy szaga van a dolognak :)

Összehasonlításképpen a 6000-es Shapton kerámia kő 2,45 micron, és 70 dollár körül kapható, a Norton 8000-es oldala meg 3 micronos, és kb hasonló árban van az is.
:taps:
Nincs itt véletlenül valaki, aki késportálos is és megy talira és bevállalja, h borotvás szemmel-kézzel megnézi kipróbálja a követ?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #168 Dátum: 2010. Április 09. - 13:07:21 »
Minimum hárman is vagyunk ilyenek... ;D

De miről van szó? Ki hozna mit?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #169 Dátum: 2010. Április 09. - 13:12:53 »
Minimum hárman is vagyunk ilyenek... ;D

De miről van szó? Ki hozna mit?
http://kesportal.hu/forum/viewtopic.php?id=120&p=74 1836-os hozzászólás :) :) :) :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #170 Dátum: 2010. Április 09. - 13:29:49 »
Aha... Mindjárt kikeresem. Mert te a 26-os hozzászólást linkelted be...  ::)

;D

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #171 Dátum: 2010. Április 09. - 13:33:11 »
Aha... Mindjárt kikeresem. Mert te a 26-os hozzászólást linkelted be...  ::)

;D

 :-\ tudd be informatikai tudatlanságomnek: csak a oldalt linkeltem be amin a említett hozzászólás van :)  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #172 Dátum: 2010. Április 09. - 13:34:46 »
;D

Nem. Te a topik 75 oldalából valami miatt pont a 74-est linkelted be... A hsz az 1-esen van...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #173 Dátum: 2010. Április 09. - 13:35:36 »
;D

Nem. Te a topik 75 oldalából valami miatt pont a 74-est linkelted be... A hsz az 1-esen van...
mindegy, megtaláltad! és szavadon foghatlak?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #174 Dátum: 2010. Április 09. - 13:37:30 »
Naná, kipróbálom, engem is érdekel.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #175 Dátum: 2010. Április 09. - 13:40:12 »
Naná, kipróbálom, engem is érdekel.
küldtem pü-t
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #176 Dátum: 2010. Április 10. - 19:17:37 »
na megcsiszatoltam a Vaterás követ  ;D

400-800-1200 vizespapír volt a eszköz, bicepszre és tricepszre gyúrtam kb 1,5 órát...
Első ránézésre jó lett a felülete  ::) , de amit észrevettem, h vannak benne vmi csillogó kis (0,5mm) szemcsék...  ???

meg akartam fenni a Dovo-t és természetesen egyilyen kis szemcsét sikerült "kifordítanom" és beleb@szott egy csorbát a késbe...  >:(
Morphin! ha neked is van benne ilyen kis szemcse, úgy dobd a kukába, h csak csettenjen! A régebbi kövemmel kb 1 óra csiszatolás után tüntettem el a csorbát, de mondanom sem kell, h most nem ezzel fogok borotválkozni!

szóval ennyi.
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek
« Válasz #177 Dátum: 2010. Április 10. - 21:54:14 »
bimbi

Én még "szerencsére" nem fentem rajta semmit...a szürke oldal nekem is "csillog",de nem tűnnek nagynak ezek a valamik.Hát ezek után lehet akkor én is hanyagolni fogom akkor...és helyette mit használsz?
(pedig mire rendbe raktam a követ,nekem is teniszkönyököm lett...én azért nem dobom ki,van egy pillangóm megpróbálok rá valami élszerű képződményt csinálni)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #178 Dátum: 2010. Április 11. - 07:25:20 »
bimbi

Én még "szerencsére" nem fentem rajta semmit...a szürke oldal nekem is "csillog",de nem tűnnek nagynak ezek a valamik.Hát ezek után lehet akkor én is hanyagolni fogom akkor...és helyette mit használsz?
(pedig mire rendbe raktam a követ,nekem is teniszkönyököm lett...én azért nem dobom ki,van egy pillangóm megpróbálok rá valami élszerű képződményt csinálni)
hááát késre jó lesz. Helyette egy korábbi vételből származó régi kétoldalas követ használok, vhol van is itt fenn kép róla (csak ez kicsi, 3*10cm kb)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kövek
« Válasz #179 Dátum: 2010. Április 11. - 12:42:24 »
az SFK-s készlettel érkező kőről mik a tapasztalatok? (Helikon feliratú cetli van mellette, ill. hogy 81.30HUFba fájt egy ilyen anno :) )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici