Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 305657 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #585 Dátum: 2012. Február 12. - 08:42:38 »
... mondjuk a uá??p?o ??sá?, ez az infó talán lehúzza. ...

A félkövérített részt nem tudom dekódolni, a többi kb.stimmel... (Én nem szoktam vele konyhakést élezni). Még egy adalék: SRP-n többen jelezték, hogy ingadozik a minősége, van aki kifogott olyat, hogy berosált tőle (konkrétan a belgákkal egy szintre emelte), van aki pedig többet próbált, mire egy használhatót ki tudott fogni...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #586 Dátum: 2012. Február 12. - 16:37:51 »
Mindenhol ugyanazt árulják, szóval csak amiatt ne vedd a kisebbet mert attól tartasz, hogy az nagyobb valószínűséggel lesz jó darab. Senki nem teszteli ezeket, puszta szerencse kérdése milyet kapsz. Baromi olcsó, szóval van lehetőséged kísérletezni is. Ha az ami neked van az az a darab ami tőlem van, akkor értem miért szereted annyira :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #587 Dátum: 2012. Február 12. - 23:59:28 »
Nem az! A tied volt tőlem  :crazy:

Jaj bocs, egy másikra gondoltam! Nálam is járt már egy pár, és pont egy 200x50-es volt a legutolsó amit használtam még. Amiken kicsi fekete vonalak vannak, azok állítólag a jobbak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #588 Dátum: 2012. Február 13. - 00:25:14 »
Az olvasatlanok kimaradtak nálam ebből a topicból, ez is érdekes. Ami még érdekesebb az ez: uá??p?o ??sá?  dekódolva azt akartam ( illetve írtam ), hogy a másik oldalán. Hm.
Betőrnek az oldalra és létrehoznak egy redirect index fájlt. Ez eddig rendben van. ( illetve ez sincs) De ki piszkált bele az írásomba és vajon miért???  ???

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #589 Dátum: 2012. Február 13. - 08:31:48 »
Jaj bocs, egy másikra gondoltam! Nálam is járt már egy pár, és pont egy 200x50-es volt a legutolsó amit használtam még. Amiken kicsi fekete vonalak vannak, azok állítólag a jobbak.

Ez a "jobbság" miben nyílvánul meg?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #590 Dátum: 2012. Február 13. - 11:48:44 »
Én a 4k/8k Norton után akarnám bevetni a kinait

Nem elérhető balu59

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Kövek
« Válasz #591 Dátum: 2012. Február 13. - 12:51:51 »
Most már értem, hogy az általad élezett késeket miért érzem "harapósabban" élesebbnek mint a többi shave ready-t. Nem dicsekedtem vele, de az SFK-n kívül a másik kettővel kicsit megvágtam magam először. Tényleg nagyon élesek lettek, teljes odafigyelést igényelnek. Viszont remekül viszik a szőrt, és nagyon alaposan meg lehet velük beretválkozni!  :borotva:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #592 Dátum: 2012. Február 13. - 12:58:46 »
Most már értem, hogy az általad élezett késeket miért érzem "harapósabban" élesebbnek mint a többi shave ready-t. Nem dicsekedtem vele, de az SFK-n kívül a másik kettővel kicsit megvágtam magam először. Tényleg nagyon élesek lettek, teljes odafigyelést igényelnek. Viszont remekül viszik a szőrt, és nagyon alaposan meg lehet velük beretválkozni!  :borotva:
Ez kinek szólt?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #593 Dátum: 2012. Február 13. - 14:58:05 »
Nekem általában csak az oda-vissza ugrálással volt gondom eddig a természetes-szintetikus viszonylatban, amúgy nem nagyon. Ha az elejét megcsinálod szintetikussal, és utána természetesen finiselsz, az a legkönnyebben megtanulható módszer. Erre a legjobb példa a mostanság divatos "kezdő" szett, 4k/8k Norton, és egy kínai mellé, meg finiselésre egy kis paszta valamin. Szinte minden jó kővel lehet kellemes éleket elérni, csak tudni kell használni. Az meg időbe telik, türelmesnek kell lenni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #594 Dátum: 2012. Február 13. - 15:44:26 »
Hát ez nagy igazság amit Sanyi mondott! Türelmesnek KELL lenni. Én kb 8-10 borotva élezés után mertem azt mondani, hogy ez már használható. Persze ez egy nagyon szubjektiv dolog ami nekem nem jó az másnak lehet, hogy már rég megfelel vagy forditva. De szerintem mindig van hova fejlődni.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kövek
« Válasz #595 Dátum: 2012. Február 13. - 16:01:17 »
Nekem általában csak az oda-vissza ugrálással volt gondom eddig a természetes-szintetikus viszonylatban, amúgy nem nagyon. Ha az elejét megcsinálod szintetikussal, és utána természetesen finiselsz, az a legkönnyebben megtanulható módszer. Erre a legjobb példa a mostanság divatos "kezdő" szett, 4k/8k Norton, és egy kínai mellé, meg finiselésre egy kis paszta valamin. Szinte minden jó kővel lehet kellemes éleket elérni, csak tudni kell használni. Az meg időbe telik, türelmesnek kell lenni :)

Eseteleg a Norton helyett DMT EF,EEF a kinai helyett sarga belga. Nekem ez eddig jo iranynak tunik. Bar berfenest meg nem mernek vallani  :crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #596 Dátum: 2012. Február 13. - 19:23:56 »
Zozo: Én szoktam használni Norton után kínait, teljesen használható! (Mondjuk én nem szoktam olyan brutál élesre fenni a késeimet, mert nem bírja a bőröm...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #597 Dátum: 2012. Február 14. - 23:19:23 »
Szerintem a kínaival brutálélesre nem lehet élezni  ;D ;) de egyik natúrral sem.

Norton+Kínai=nem brutál éles...
Norton+nem kínai (hanem mondjuk valami szintetikus)= brutál éles

Erre gondoltam én is... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #598 Dátum: 2012. Február 14. - 23:33:22 »
Szerintem a kínaival brutálélesre nem lehet élezni  ;D ;) de egyik natúrral sem.

Erről 1-2 helyen azért megoszlanak a vélemények  ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #599 Dátum: 2012. Február 15. - 08:22:31 »
Sziasztok!

A következő a dilemmám.

Nekem ez a kövem van finishre: http://www.ebay.com/itm/130566596655?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

A színe ilyen inkább: szín, de a fenti linken rendeltem.
Ti is erről beszéltek, amikor a lengyel sráctól beszerzett kínai kő kerül szóba?

Többször olvasom itt a fórumon, hogy a kínai egy puha kő. Ez a kő viszont nekem nagyon keménynek tűnik. Az eladó is azt írja, hogy nagyon kemény, olyan mint a kerámia, ha jól értem. Nekem is ez a véleményem.

Az is igaz, hogy a másik kövem ez: http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/711547/Combination-Stone-Cerax-without-base-Grit-10006000.htm
Róla azt írták, hogy közepesen kemény. Nekem azért ez a puha felé közelít inkább.

Egyébként nincs különösebb bajom a kövekkel, bár a "puhát" gyakran kell síkolni, hamar fogy és ha nem ügyelek bele tud szaladni a penge, de ennyiből ezt kaptam anno. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici