Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270115 alkalommal)

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #615 Dátum: 2012. Február 17. - 22:24:26 »
Erről a kőről nem tudok még semmit, a többi kövét már többen is tesztelgetik SRP-n, de még nincs sok infó. Én vakon biztos nem vennék, mert nem olyan olcsó, de aki kísérletezős kedvében van, azoknak valszeg jó buli ezeket kipróbálni.

Ez az eladó ezekkel a kövekkel még csak nemrég jelent meg, és nem igazán van róluk megbízható infó. Eddig rosszat nem hallottam egyik kövéről sem, szóval túl rosszak nem lehetnek.


Asszem beruházok egyre nekem ennyit megér+ a természetes kövek közelebb állnak hozzám

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kövek
« Válasz #617 Dátum: 2012. Február 17. - 22:25:28 »
Nem hoz, mindig van nála.  :fetreng:

Nekem nincs. De ha arra jársz, hozz lecci egy kődarabot!  ;D A többit megoldjuk. Tibi hoz majd fűrészt  :crazy:
Sanyi véleményét várjuk meg!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #618 Dátum: 2012. Február 17. - 23:38:20 »
Valaki nem akarna beszállni velem egy ilyenre?

http://www.ebay.co.uk/itm/VERY-LARGE-12k-NATURAL-PURPLE-SLATE-SHARPENING-STONE-AXE-MACHETE-HATCHET-KNIFE-/180817157010?pt=UK_Kitchen_Accessories&hash=item2a198adb92

Megkérdezem az eladót, lehet még ő is hosszában kettévágja ingyér, és akkor kicsit több mint egy tizesbe jönne ki egy 190x95x48mm-es kő. Még én sem döntöttem el hogy kell-e ez nekem, de ha valaki bevállalja a felét az szerintem sokat segítene a döntésemben  :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #619 Dátum: 2012. Február 18. - 09:20:32 »
http://straightrazorplace.com/advanced-honing-topics/78988-natural-duel-stone-llyn-melynllyn-dragons-tongue.html

Itt írnak róla sok mindent, majd végigolvasom a topicot hogy tényleg megéri-e, de eddig csak jót írtak róla emlékeim szerint.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kövek
« Válasz #620 Dátum: 2012. Február 18. - 09:30:09 »
...Annyire törékeny ez a kő, hogy kell a 46 mm-es vastagság? ...

Szvsz csak ehhez a felülethez kell ez a vastagság. Nekem elég kérdőjeles baltát 12K-n élezni ??? (ehhez ajánlja, nyilván a mérete miatt)

Nem hiszem, hogy ingyen kettévágja, de a vágás itthon sem lehet probléma. Én hosszában három felé vágatnám + egyszer lapján is, igy 6db cca. 190x60x20-as tisztességes méretű kő lenne az eredmény, kifejezetten barátságos áron. Kérdés mennyire alkalmas borotvához, de ennyi pénzért lehet megérne egy próbát.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #621 Dátum: 2012. Február 18. - 09:34:25 »
Szvsz csak ehhez a felülethez kell ez a vastagság. Nekem elég kérdőjeles baltát 12K-n élezni ??? (ehhez ajánlja, nyilván a mérete miatt)

Nem hiszem, hogy ingyen kettévágja, de a vágás itthon sem lehet probléma. Én hosszában három felé vágatnám + egyszer lapján is, igy 6db cca. 190x60x20-as tisztességes méretű kő lenne az eredmény, kifejezetten barátságos áron. Kérdés mennyire alkalmas borotvához, de ennyi pénzért lehet megérne egy próbát.

SZerintem is ez lenne az ideállis méret. Egy ilyenre én is beszállnék

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #622 Dátum: 2012. Február 18. - 10:09:05 »
Akkor legyen 4db 190x95x20-as, és már úgy is 6e forint körül van az ára. Megvesszük, feldaraboljuk, és mindenki örül. Rákérdezek majd ismerősnél, gránittal meg műkővel foglalkozik, hátha fel tudná darabolni.

A finomságáról nincsenek tuti adataim, csak azt tudom hogy eddig vagy 6-7 ember írt is róla, és eddig mindenki azt írta hogy egy sárga belgánál finomabb, és volt 1 ember aki a saját japán finiselő kövéhez hasonlóan jónak ítélte meg. Most hogy ez az újdonság ereje náluk, vagy tényleg jó, az már más kérdés, de az biztos hogy finomabb mint egy 8k szintetikus, és nagyon kellemes borotválkozásra alkalmas élt lehet vele elérni. Innentől fogva igazából lényegtelen milyen számot aggatunk rá, ha a célnak megfelel. És amúgy meg tök szép lila színű  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #623 Dátum: 2012. Február 18. - 10:44:11 »
Akkor dobjuk össze a listát. Én egyre vevő vagyok

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #624 Dátum: 2012. Február 18. - 11:16:11 »
A vastagságra rákérdeztem, azzal nem lesz gond ekkora méretben ha nem akarsz focizni vele :) A gránitos ismerősömre ráírtam, remélhetőleg szól nemsokára hogy le tudja-e rendezni. Keresünk akkor még1 embert aki vevő egy ilyen kőre, és akkor már szét is tudjuk osztani az egész tömböt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kövek
« Válasz #625 Dátum: 2012. Február 18. - 11:18:19 »
...Keresünk akkor még1 embert ...

Itt vagyok ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #626 Dátum: 2012. Február 18. - 11:20:43 »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #627 Dátum: 2012. Február 18. - 20:17:37 »
Nah, erről én is lemaradtam... Így jár, aki napközben autót szerel... :borosta:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #628 Dátum: 2012. Február 18. - 20:31:22 »
Valaki nem akarna beszállni velem egy ilyenre?

http://www.ebay.co.uk/itm/VERY-LARGE-12k-NATURAL-PURPLE-SLATE-SHARPENING-STONE-AXE-MACHETE-HATCHET-KNIFE-/180817157010?pt=UK_Kitchen_Accessories&hash=item2a198adb92

Megkérdezem az eladót, lehet még ő is hosszában kettévágja ingyér, és akkor kicsit több mint egy tizesbe jönne ki egy 190x95x48mm-es kő. Még én sem döntöttem el hogy kell-e ez nekem, de ha valaki bevállalja a felét az szerintem sokat segítene a döntésemben  :D

@FBP: Erről...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #629 Dátum: 2012. Február 18. - 21:29:18 »
Wales-i fenőkő a bay-ről.Elég nagy darab,hogy szétvágva is jusson mindenkinek 1 rendes darab.
Na erről maradtál le :P

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici