Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 307186 alkalommal)

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #630 Dátum: 2012. Február 18. - 21:56:48 »
Jaj  persze elfelejtettem,hogy nálad egész hegy volt már kövekből ;D

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #631 Dátum: 2012. Február 18. - 22:14:10 »
Utána felrakjuk mindenhova,hogy mennyire überfasza kő és neked már csak aranyáron lesz ;D ;D ;D

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #632 Dátum: 2012. Február 19. - 13:35:42 »
akkor kössétek fel a gatyátokat, mert nekem van itthon egy-két überfasza kövem  :fenek: ;D
Ja....és az Audit még nem is tudják!  :fetreng:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kövek
« Válasz #633 Dátum: 2012. Február 19. - 14:29:01 »
Az mar reg az enyem! :-D
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kövek
« Válasz #634 Dátum: 2012. Február 22. - 21:52:50 »
A vastagságra rákérdeztem, azzal nem lesz gond ekkora méretben ha nem akarsz focizni vele :) A gránitos ismerősömre ráírtam, remélhetőleg szól nemsokára hogy le tudja-e rendezni. Keresünk akkor még1 embert aki vevő egy ilyen kőre, és akkor már szét is tudjuk osztani az egész tömböt.

Sándor, ez milyen stádiumban van? Nem kell még fizetnem?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #635 Dátum: 2012. Február 22. - 22:28:36 »
Még olvasgatok, meg az illetékes nem válaszolt aki vágna :) Nem kell fizetni előre, majd csak ha már itt van, és fel van szeletelve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Kövek
« Válasz #636 Dátum: 2012. Február 22. - 22:31:57 »
OK, köszi!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #637 Dátum: 2012. Február 26. - 21:08:23 »
Valaki nem akarna beszállni velem egy ilyenre?

http://www.ebay.co.uk/itm/VERY-LARGE-12k-NATURAL-PURPLE-SLATE-SHARPENING-STONE-AXE-MACHETE-HATCHET-KNIFE-/180817157010?pt=UK_Kitchen_Accessories&hash=item2a198adb92

Megkérdezem az eladót, lehet még ő is hosszában kettévágja ingyér, és akkor kicsit több mint egy tizesbe jönne ki egy 190x95x48mm-es kő. Még én sem döntöttem el hogy kell-e ez nekem, de ha valaki bevállalja a felét az szerintem sokat segítene a döntésemben  :D

Update ezzel kapcsolatban: Az ismerősömet megkérdeztem, és azt mondta, hogy neki nem igazán van hozzá felszerelése hogy biztonságosan és szépen fel tudja nekem vágni a követ. Ez még nem is lett volna olyan nagy gond, mert max kerestem volna rá valakit aki felvágja pénzért, de olyan 60%-os áron sikerült megcsípnem egy 5k Naniwa Chosera követ, így a családi béke megőrzése érdekében jobb is ha nem veszek más követ mostanság :) Úgyhogy az érdeklődők közül ha valaki bevállalja a megrendelést és a felvágatást, akkor az én helyemre valaki még be tud szállni, vagy akár 6 felé is vágathatjátok, úgyis én panaszkodtam leginkább hogy jó széles legyen.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #638 Dátum: 2012. Február 26. - 21:16:39 »
Sanyi!

A chosera és a superstone naniwák között mi a különbség? Jól rémlik,hogy neked is van naniwa köved?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #639 Dátum: 2012. Február 27. - 15:39:29 »
Régebben volt egy teljesen sorom a Superstone vonalból, 1k-tól 12k-ig, ami jelenleg is megvan az egy félbevágott 3k/8k, meg egy 10k, a többi már más fórumtársakhoz vándorolt. A Chosera vonalból eddig az 1k van meg, és egy 5k-t szerettem volna nagyon egy jó ideje, amit most sikerült is beszerezni olcsóbban (85$ postával együtt). A Chosera vonal sokkal drágább, 2 és félszer olyan vastag, jóval lassabban kopik, nem tömődik el, és jóval gyorsabban vág mint az SS, cserébe az 5k és 10k kevésbé polírozott élt hagy mint mások.
Meglátjuk hogy milyen lesz az 5k, de az 1k kövük mindent lesöpört a színpadról amit eddig használtam, mondjuk a legdrágább is az összes közül, ez igaz. Előre félek tőle egyébként, mert ha nagyon bejön, akkor biztos akarok majd egy 10k Choserát is, de a kb. 250$-os árát nem igazán akarom kiköhögni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Kinca71

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kövek
« Válasz #640 Dátum: 2012. Február 27. - 16:45:48 »
Jó árak vannak az biztos de ha nem próbálja ki a polgár sose tudja meg az igazságot.Egy escher kőhöz képest nem is olyan drága legalábbis a méretét tekintve ;D
És akkor még nem is beszéltünk a japó kövekről

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kövek
« Válasz #641 Dátum: 2012. Február 28. - 21:00:45 »
Akkor kérdeznék Sanyi:
A Rákóczi-kőről mi a véleményed?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #642 Dátum: 2012. Február 28. - 21:30:41 »
Ugyan már rég volt, de a 800-as Sic és 800 AlOx amit eddig próbáltam 200x50x25-ös méretben, és nem rosszak. Egész tűrhető a sebessége, nem hagy túl mély karcokat, és nagyon lassan kopik. Eredetileg olajkövek, de vízzel is jól működnek, késekhez is jók. 1k kő helyett lehet használni őket, a durvább köveik szerintem túl lassúak ha nem nyomja nekik az ember izomból. Már nem használom egyiket sem, valamikor majd feldobom őket eladni, hátha valaki más hasznukat tudja venni.  

Ui: Majd az illetékes átpakolhatná a kövekhez, talán oda jobban illik így utólag belegondolva :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kövek
« Válasz #643 Dátum: 2012. Március 02. - 08:42:51 »
Akkor kérdeznék Sanyi:
A Rákóczi-kőről mi a véleményed?
Nekem két db. kombó kövem van tőle, késélezésre. 120-320 600-1200 kb. Lassúak picit, tömődnek, vízzel használom, de összességében meg vagyok elégedve velük. Hozzak talira?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kövek
« Válasz #644 Dátum: 2012. Március 02. - 09:21:17 »
Nekem két db. kombó kövem van tőle, késélezésre. 120-320 600-1200 kb. Lassúak picit, tömődnek, vízzel használom, de összességében meg vagyok elégedve velük. Hozzak talira?
Köszi, nem szükséges.
Nekem van egy kicsi KA320-KA800 és egy maxi páros SiC600-KA1200.
A nagyot órák óta síkolom vizes papírokkal, nehezen megy...
...az áruk viszont verhetetlen.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici