Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270017 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #180 Dátum: 2010. Április 11. - 20:05:52 »
az SFK-s készlettel érkező kőről mik a tapasztalatok? (Helikon feliratú cetli van mellette, ill. hogy 81.30HUFba fájt egy ilyen anno :) )


Asszem az valami égi magyar fenő (gondolom, azért ez leesett Neked is... ;D)

Én mindenesetre először kipróbálnám valami (NEM borotva)késen!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #181 Dátum: 2010. Április 12. - 12:26:34 »
Megpróbáltam kiokosodni a topicból, hogy ne kelljen kérdeznem, de vagy nem volt itt a válasz, vagy nagyon késön volt már éjjel 1-kor ehhez...

Szóval egy 3000/6000 kökömbináció után elég a zöld majd piros pasztás bör használata, vagy kell még egy 8000-es vagy 10-12000-es kö ezek után? Az utóbbi esetben szükség van még a pasztás börözésre, vagy egy 8000-12000-es után ez már elhagyható?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #182 Dátum: 2010. Április 12. - 12:30:33 »
Nemo, ha a finishelő, finomabb kő után  síma bőrt használsz az is elég tud lenni. A 8-10 ezres kő azért nem árt, ha jó eredményt szeretnél...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kövek
« Válasz #183 Dátum: 2010. Április 12. - 12:32:52 »
Szóval egy 3000/6000 kökömbináció után elég a zöld majd piros pasztás bör használata, vagy kell még egy 8000-es vagy 10-12000-es kö ezek után? Az utóbbi esetben szükség van még a pasztás börözésre, vagy egy 8000-12000-es után ez már elhagyható?

Nekem annyi tapasztalatom van, hogy pl. a 8000-es Norton után nem elég a sima bőr, nekem még közé kell iktatnom egy pasztás bőrös fenést.
De olvastam már olyat is az SRP-n, hogy valakinek viszont elég volt a 8000-es Norton a shave-ready élhez...

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #184 Dátum: 2010. Április 12. - 12:35:36 »
Nemo, ha a finishelő, finomabb kő után  síma bőrt használsz az is elég tud lenni. A 8-10 ezres kő azért nem árt, ha jó eredményt szeretnél...
Köszi fonti! Persze hogy jó eredményt szeretnék :) . Finischelö alatt érthetjük a 6000-est? Remélem jól értelmezem, hogy akkor ez után mér nem kell paszta, elég a bör, de még finomabb, ha 8-10000-el fejezem be. Akkor most minek is a paszták?  :-\

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #185 Dátum: 2010. Április 12. - 12:38:17 »
Nekem annyi tapasztalatom van, hogy pl. a 8000-es Norton után nem elég a sima bőr, nekem még közé kell iktatnom egy pasztás bőrös fenést.
De olvastam már olyat is az SRP-n, hogy valakinek viszont elég volt a 8000-es Norton a shave-ready élhez...
Na igen, ráadásul én nem is Nortont néztem, igy lehet hogy még ezekkel a számokkal is problémám lesz. Már megnéztem a két belinkelt táblázatot a kövek átváltásáról, de nem tudok rajtuk elmenni. Próbáltam a kesportálon ,de ott meg regisztrálni kell hogy olvasni tudjak, így nem volt szimpi, tehát onnét sem tudtam valami váltóméretet szerezni.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #186 Dátum: 2010. Április 12. - 12:44:15 »
Nemo,

milyen kombi kő ez a 3000/6000-es? (Mármint gyártmányra, összetételre)

Általában a 6000-es, vany 8000-es után illik még egy lépcsőt beiktatni, ez lehet e gy pasztás szíj, vagy egy finomabb kő. No és persze függ a késtől is! Van amelyik "megelégszik" egy kb. 8000-es kővel, van amelyiknek kell még egy finomabb lépcső.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #187 Dátum: 2010. Április 12. - 12:48:18 »
Miután 6-8 ezres kővel megvan az éled, vagy paszta, vagy egy finomabb kő kell hogy kényelmes legyen a borotválkozás. Én egy finom olajkővel fejezem be a köves fenést, és utána piros és fekete Dovo paszta, majd krómos paszta. A piros paszta 3-5 micron, a fekete 1-2 körül, a krómos 0,5. Magát a követ olyan 5-6 micronos magasságba helyezném saccra, ergo a Norton 4k oldalának felel meg. Én így tökéletes éleket érek el, teljesen irritációmentesen és jól lehet vele borotválkozni, persze érezhető hogy lenne hova fejlődni, de kb. mindig van jobb :) . Nemsokára beszerzek majd egy 8k körüli követ, és akkor kb meg is lesz mindenem ami kell. 8k után bőven elég a krómoxidos bőr a nagyon jó élhez. Olcsó alternatíva még a gyémántos paszta 3 micron és felette, nagyon sokan ajánlják finisre.

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=33719
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?p=348165#post348165

Ez a cikksorozat alapmű mindenkinek aki késsel szeretne borotválkozni, ajánlom mindenkinek figyelmébe.

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #188 Dátum: 2010. Április 12. - 12:53:44 »
Nemo,

milyen kombi kő ez a 3000/6000-es? (Mármint gyártmányra, összetételre)

Általában a 6000-es, vany 8000-es után illik még egy lépcsőt beiktatni, ez lehet e gy pasztás szíj, vagy egy finomabb kő. No és persze függ a késtől is! Van amelyik "megelégszik" egy kb. 8000-es kővel, van amelyiknek kell még egy finomabb lépcső.

Aha, lassan kialakul. Tahát akkor a 6000/8000-es kb. egy kalap alá lehet venni, ezek után ha kö, akkor 10000-el kezdödö, vagy paszta ...

Gyártmányra? Nem tudom már, néztem thüringiai-tól a japánig mindent. Jelenleg van az általad is ajánlott eladótól egy készlet 5000/8000/120000 kombinációban (jobban szeretném öket külön külön ha lehet), vagy az ebay-en láttam egy másikat a 3000/6000-est:

elöbbi
utóbbi

nemo

  • Vendég
Re:Kövek
« Válasz #189 Dátum: 2010. Április 12. - 12:58:35 »
Ez a cikksorozat alapmű mindenkinek aki késsel szeretne borotválkozni, ajánlom mindenkinek figyelmébe.
Köszi. Én egyelöre csak a képeket tudom elolvasni :-). Szerencsére van belölük böven.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #190 Dátum: 2010. Április 12. - 13:00:34 »
Az első amit belinkeltél valószínűleg tökéletes lesz, az eladó nagyon jó statisztikával bír, valszeg az 5 és 8 ezres köve is teljesen rendben van. A kínai 12k-ról nagyon jók a vélemények, az után a sima bőr bőven elég egy félelmetes élhez.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #191 Dátum: 2010. Április 30. - 20:37:26 »
Kipróbálta vki a késportálos követ? van vélemény róla?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #192 Dátum: 2010. Május 01. - 01:05:06 »
Remélem hogy holnap kapunk egy kis infót, mert engem is nagyon nagyon érdekel a dolog :) Mintha ed mondta volna hogy ő ki fogja próbálni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #193 Dátum: 2010. Május 01. - 08:32:35 »
Lehet, hogy nagyon hülyén hangzik ez a kérdés, de mire kell kő?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #194 Dátum: 2010. Május 01. - 08:39:52 »
Lehet, hogy nagyon hülyén hangzik ez a kérdés, de mire kell kő?


A hagyományos késes borotvákat köveken élezik, ugyanazon az elven mint hogy késeket meg kaszákat kaszakövekkel éleztek, csak ide sokkal finomabb szemcseméretű abrazív kövekre van szükség a lehető legfinomabb élhez. Hogy a borotválkozás is a lehető legkényelmesebb legyen :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici