Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 317732 alkalommal)

Nem elérhető Gabesz

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #645 Dátum: 2012. Március 25. - 18:48:01 »
Több szempontból is megmosolyogtató lesz a következő írásom, de akkor is ide tartozik.

A Metróban 252 (kettőszázötvenkettő) Ft-ért vettem kétoldalú, szemmel láthatólag is kétféle színű, és érzésre is kétféle szemcsenagyságú fenőkövet. 150x50x25mm a mérete. Természetesen kínai. A párszázas bicskámon ki is próbáltam. Elég durva mindkét oldala, még a maradék kis élét is elvitte a tízóraizós bicskámnak. Nem értek a kövekhez, de úgy gondolom, hogy a létjogosultsága valahol a 15 éve megélezett késeknél lehet. Eddig egyetlen figyelemre méltó tulajdonsága az volt, hogy vízben történt áztatáskor olyan pezsgést csinált, amihez képest az albán szamárom Csomolungmát megjárt kóla felbontásakor elképzelhető hatás lófütty.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #646 Dátum: 2012. Március 25. - 19:16:56 »
Az jófajta kő, az egyik oldala kékesszürke, a másik meg világos szürke? Szerintem nekem is olyan van, az a papírnehezék kategória.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gabesz

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #647 Dátum: 2012. Március 25. - 19:25:20 »
Az lesz az. De nem félek tőle. Mármint a kidobott pénz miatt. Van olyan kés kategória is, hogy "kerti" szóval biztos, hogy fel tudom használni a követ.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #648 Dátum: 2012. Március 31. - 15:03:02 »
üdv mindenkinek!
mennyi az esély rá, h ez belga kék?


"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Kövek
« Válasz #649 Dátum: 2012. Március 31. - 17:43:45 »
A ko alatt meg HP 10 ezres?  ;D
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #650 Dátum: 2012. Március 31. - 17:45:41 »
A ko alatt meg HP 10 ezres?  ;D
mx52 asszem...
de a kőről érdekelne a véleményetek :D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #651 Dátum: 2012. Március 31. - 22:58:52 »
 ;D ha kék belga, akkor simán le tudod vele síkolni a HP képernyőjét... Ha kínai, akkor lehet kicsit karcos lesz... Na melyik? Kíváncsian várjuk a fejleményeket!  :sör:

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #652 Dátum: 2012. Április 01. - 06:32:08 »
eléggé leharcolt állapotban van....
karcos stb
ma beáztatom megcsiszatolom oszt meglátjuk.... a sárga szerintem csak a hordozó felület, eléggé szintetikus kinézete van  :nemtom:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #653 Dátum: 2012. Április 01. - 08:31:26 »
A belga köveket szerintem nem kell beáztatni, mert nem vesznek fel vizet.
(Elég simán megvizezni.)
Ha vizet vesz fel a köved (pezseg), akkor biztosan nem belga kék (sárga).

A sárga rész a képen coticule -belga sárga- is lehet.  :P
(A jó rétegekből szinte teljesen homogén szerkezetű kövek is vannak.)

Szemre a képen a köved simán lehet belga sárga-kék ragasztott combo.  :borz2:
:borosta: hát pezsget a "kék" rész (asszony mondta, h szürke, hiszek neki én szintévesztő vagyok  ::) ) áztatás közben...
a sárga meg olyan mint az én "gagyi vaterás" borbélyköveimnél...  :(
a kék sem nyerte el a tetszésemet a sikolás után (180-400-800). mindegy, 200 Ft.- ot adott érte haver... ez jobban megérte, mint a extrasol  :crazy: pedig mondtam, h kap kipróbálásra normálisat... de hát vásárolnia kellett....
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #654 Dátum: 2012. Április 01. - 15:18:16 »
Teljesen laikusként kérdezem a hozzáértőktől, hogy milyen az a barber's hone? Egy adott, közepes finomságú fenőkő, amit rendszeresen használt kések élfrissítésére használnak? Az él frissítésére alkalmas-e ez a fajta kő, illetve tartozik hozzá egy bizonyos finomsági érték, vagy van belőle ezer fajta és csupán egy hangzatos elnevezés, vagy.....eszik-e, vagy isszák?

Karbantartott él esetén, az időnkénti fenőköves beavatkozáshoz milyen kő szükségeltetik és, honnan érdemes beszerezni, vagy hol tudok ebben az irányban célirányosan kutakodni?

Ha minden kérdésemre az előző oldalakon ott a válasz, akkor el fogom olvasni az elejétől a végéig, csupán első körben így a legegyszerűbb kérdezni. Előre köszönöm az építő hozzászólásokat! :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #655 Dátum: 2012. Április 01. - 16:11:44 »
Én is most kezdem a visszaolvasást  :evil:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #656 Dátum: 2012. Április 01. - 23:56:36 »
üdv mindenkinek!
mennyi az esély rá, h ez belga kék?




Csinálj róla képet szemből is, vizesen, és szárazon is. Ránézésre gyanús, szerintem biztosan nem kék belga, de a másik oldala akár lehet sárga belga, csak profilból az sem tűnik az igazinak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #657 Dátum: 2012. Április 02. - 11:19:29 »
Teljesen laikusként kérdezem a hozzáértőktől, hogy milyen az a barber's hone? Egy adott, közepes finomságú fenőkő, amit rendszeresen használt kések élfrissítésére használnak? Az él frissítésére alkalmas-e ez a fajta kő, illetve tartozik hozzá egy bizonyos finomsági érték, vagy van belőle ezer fajta és csupán egy hangzatos elnevezés, vagy.....eszik-e, vagy isszák?

Karbantartott él esetén, az időnkénti fenőköves beavatkozáshoz milyen kő szükségeltetik és, honnan érdemes beszerezni, vagy hol tudok ebben az irányban célirányosan kutakodni?

Ha minden kérdésemre az előző oldalakon ott a válasz, akkor el fogom olvasni az elejétől a végéig, csupán első körben így a legegyszerűbb kérdezni. Előre köszönöm az építő hozzászólásokat! :sör:

Röviden: szintetikus fenőkő, amit régebben gyártottak ezrével leginkább az USA-ban. Kismillió fajta van, különböző finomsággal, elsősorban mindegyik időnkénti élfrissítésre való, átlagban 8k körüli kövek, a jobbak kicsit fölötte. Nálunk nehezen beszerezhető, de most a vaterán linkeltem egyet nemrég valami 3e forint környékén.

Élfrissítésre egyébként bármilyen finom kő alkalmas, vagy paszta is. Amit én eddig használtam és nagyon jó volt: sárga belgák, Naniwa 8-10-12k, Norton 8k, Shapton 12k, türingiaiak/escher, japán természetesek. Ezek mindegyikével el lehet érni egy kellemes borotválkozásra alkalmas élt, ami még picivel jobbá is válik paszták helyes használatával.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #658 Dátum: 2012. Április 02. - 16:36:49 »
Idézet
Röviden: szintetikus fenőkő, amit régebben gyártottak ezrével leginkább az USA-ban. Kismillió fajta van, különböző finomsággal, elsősorban mindegyik időnkénti élfrissítésre való, átlagban 8k körüli kövek, a jobbak kicsit fölötte. Nálunk nehezen beszerezhető, de most a vaterán linkeltem egyet nemrég valami 3e forint környékén.

Élfrissítésre egyébként bármilyen finom kő alkalmas, vagy paszta is. Amit én eddig használtam és nagyon jó volt: sárga belgák, Naniwa 8-10-12k, Norton 8k, Shapton 12k, türingiaiak/escher, japán természetesek. Ezek mindegyikével el lehet érni egy kellemes borotválkozásra alkalmas élt, ami még picivel jobbá is válik paszták helyes használatával.

Köszi Sanyi, segítettél, lassan kezd kiforrni milyen irányba keresgélek :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kövek
« Válasz #659 Dátum: 2012. Április 02. - 19:02:38 »
Peti: lehet, hogy már megvetted, csak még nem vagy elég gyakorlott.  :nemtom:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici