Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270031 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Kövek
« Válasz #660 Dátum: 2012. Április 02. - 19:23:01 »
Dejó neked!  :crazy: :fetreng:
Én már több mint egy éve veszegetem (néha el is adok persze) a köveket...de még nem mernék ilyeneket kijelenteni. És az egy dolog, hogy én nem...de szerintem Sanyi sem  ;D

Most szállt el, amit írtam...a lényeg, hogy van már kialakult véleményem, ami nem azt jelenti, hogy nincs változtatás. Az irány, amerre keresgélek, meg van.

Ha gondolod adok tanácsokat :crazy: :sör:

...mert már láttak fenőkőről több, mint 100 fotót :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #661 Dátum: 2012. Április 02. - 19:43:18 »
Dejó neked!  :crazy: :fetreng:
Én már több mint egy éve veszegetem (néha el is adok persze) a köveket...de még nem mernék ilyeneket kijelenteni. És az egy dolog, hogy én nem...de szerintem Sanyi sem  ;D

Amire már rájöttem az az, hogy a legjobb kő az mindig az amim még nincs, és sosem lesz annyira jó a technikám mint szeretném  :)

Ez amolyan jó pap holtig tanul dolog. Akinek van esze, az vesz magának 1 adag követ, azt megtanulja használni, és kalap. Én sajnos sosem tartoztam ebbe a kategóriába  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #662 Dátum: 2012. Április 11. - 22:58:58 »
Sziasztok!

Erősen gondolkodom rajta, hogy a szerény kőkínálatomat bővíteném egy Norton 4k/8k kombinált kővel.
Ezen felül már picit macerásnak érzem a csiszolóvásznakon történő síkba hozást, így ilyen eszköz/eszközök beszerzését is fontolgatom.
Nem tudom, milyen típusú, hány db. "síkoló" kőre lenne szükségem akkor, ha a köveim: 1k/6k, 4k/8k, 12k (kínai)? Erre nem szeretnék sokat költeni, így a minimális szükséglet érdekelne. Barkácsáruházakban szoktam látni három színű gyémántnak nevezett csiszoló lapokat néhány ezer forintért. Alkalmasak ezek ilyesmire?

Honnan érdemes mostanában rendelni, vásárolni ebben a témában?

Köszi a segítséget!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #663 Dátum: 2012. Április 11. - 23:02:16 »

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #664 Dátum: 2012. Április 11. - 23:12:30 »
Köszi, ezt ismerem. :)

Viszont a köveim függvényében hátha kaphatok konkrétabb ajánlást.
Továbbá a beszerzési források is szoktak változni.

Azért átolvasom még egyszer...

Sanyi bejegyzését olvasva, ha jól értem, akkor egy db. DMT coarse-al síkolhatnám az összes kövemet nagy megelégedéssel?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #665 Dátum: 2012. Április 11. - 23:20:20 »
Nekem a The Perfect Edge-től jön...bár már egy hónapja nem tudni, hogy hol lehet... :(

Köszi az infót. Az oldaluk tetszik, a több, mint egy hónap már kevésbé. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #666 Dátum: 2012. Április 11. - 23:22:24 »
A 3db-os 150x50-es gyémántos lap készlet eléggé lutri. Ha van benne olyan ami sík, akkor kezdetektől fogva jó vagy, ha nincs, akkor szórakozni kell vele picit. Nekem a sárga (a "legfinomabb") szép sík volt, így én azt használtam nagyon sokáig, és teljesen adekvát volt. Én mondjuk eBayről venném, sokkal olcsóbb mint itthon, és kb. ugyanazt kapod. Ha nem lenne benne sík, akkor a fém lapot leszeded róla, és valami sík tárgyra felragasztod, és úgy használod.

A Norton nehéz eset. Nem nagyon van már olyan eladó aki értelmes áron el is küldené kicsi hazánkba, olyan 70-80$ plusz posta szokott lenni az ára. Erre olyan 20-30$ postával kell számolni, és peches esetben áfa a vámon. Mostanság nem vásároltam ilyesmit kintről, szóval végig kell kérdezgetni hogy ki mennyiért küldené el hozzánk, de én Howard-nál kezdenék: www.theperfectedge.com Ő nekem vagy 1 éve 26$-t mondott a postára, most 72$-ért adja a 4/8-ast, olyan 100$ körül hazajönne tőle kb-ra.

Ui: úgy látom Peti megelőzött :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #667 Dátum: 2012. Április 11. - 23:24:21 »
Köszi, ezt ismerem. :)

Viszont a köveim függvényében hátha kaphatok konkrétabb ajánlást.
Továbbá a beszerzési források is szoktak változni.

Azért átolvasom még egyszer...

Sanyi bejegyzését olvasva, ha jól értem, akkor egy db. DMT coarse-al síkolhatnám az összes kövemet nagy megelégedéssel?

Elég nagy megelégedéssel. Ha nem lennék olyan amilyen, akkor még ma is DMT-vel síkolnék, az ára sokkal kevésbé fájdalmas  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #668 Dátum: 2012. Április 11. - 23:27:15 »
Elég nagy megelégedéssel. Ha nem lennék olyan amilyen, akkor még ma is DMT-vel síkolnék, az ára sokkal kevésbé fájdalmas  :)

Miért, milyen vagy?  :nemtom:  :)

Mennyibe kerül ez a DMT? FBP linkjén annyi gyémánt van, hogy azt sem tudom, mit kell nézni...?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #669 Dátum: 2012. Április 11. - 23:30:04 »
Köszi, Sanyi!
A Norton-ra a $100-at még rászánnám. Utána nézek.
A síkolást kell még kitalálnom.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #670 Dátum: 2012. Április 11. - 23:31:48 »
Miért, milyen vagy?  :nemtom:  :)

Mennyibe kerül ez a DMT? FBP linkjén annyi gyémánt van, hogy azt sem tudom, mit kell nézni...?

D8C 45$-ért.

Leginkább hülye hogy ennyi mindent megveszek  ;D

Abban az időben elég sokat síkoltam mert Naniwa SS köveket használtam nagyrészt, és azokhoz úgy tapadt a DMT mint valami pióca. Megvettem a DMT-ből a sajtreszelős lyukas verziót, az is tapadt még, de már nem annyira. Aztán megvettem a 400-as Atomámat, és azóta már nem sír a szám  ;D Mondjuk már nem is nagyon használok SS-t csak 10k verzióban, de ettől függetlenül ez a gyémántos kő volt a legjobb vételem az 1k Chosera óta.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #671 Dátum: 2012. Április 11. - 23:34:13 »
Köszi, Sanyi!
A Norton-ra a $100-at még rászánnám. Utána nézek.
A síkolást kell még kitalálnom.

Ha fontos az ár, akkor ne vegyél DMT-t, csiszolópapír vagy az olcsó lapocskák. A Nortonokat annyira nem kell sűrűn síkolni, hacsak nem fogsz nagyon sűrűn élezni akkor nem éri meg a DMT, legalábbis én nem vennék.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #672 Dátum: 2012. Április 11. - 23:34:44 »
Sanyi, de ha nem veszel és próbálsz ki ennyi mindent, akkor mi honnan a fenéből tudnánk meg a tutit?  :fetreng:

Egy db D8C, és boldogság van?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #673 Dátum: 2012. Április 11. - 23:46:40 »
Ha fontos az ár, akkor ne vegyél DMT-t, csiszolópapír vagy az olcsó lapocskák. A Nortonokat annyira nem kell sűrűn síkolni, hacsak nem fogsz nagyon sűrűn élezni akkor nem éri meg a DMT, legalábbis én nem vennék.

Egy kicsit luxus, de $45-öt megér nekem, ha nem kell többet pepecselnem a csiszolóvásznakkal. Fejlesztenék egy picikét.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #674 Dátum: 2012. Április 12. - 00:10:32 »
Sanyi, de ha nem veszel és próbálsz ki ennyi mindent, akkor mi honnan a fenéből tudnánk meg a tutit?  :fetreng:

Egy db D8C, és boldogság van?

Na ugye hogy ugye?  :D

Jaja, egy DMT-vel sokkal szebb az élet. Durva esetekben nagyolni is jó, késekhez is használható, szóval multifunkcionális. Ne nyomd neki izomból, öblögesd róla rendszeresen a sok iszapot, és örök darab.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici