Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 314700 alkalommal)

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Kövek
« Válasz #690 Dátum: 2012. Április 13. - 22:34:50 »

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #691 Dátum: 2012. Április 13. - 22:39:35 »

Mondom  :crazy:

Nem írnak szemcsefinomságot, így eléggé lutri (szerintem).

Szerintem ez inkább "gyereberózsám" HCB-SiC1000

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #692 Dátum: 2012. Április 14. - 00:18:27 »
Ennyi pénzért inkább vegyél Naniwát, ha nem ragaszkodsz a Nortonhoz. Egy 5k és 8k együtt kijön 118$-ból postával együtt. Elég sok időt kell ugyan rá várnod, de 5-10$-os postáért nem érdemes sokat várni. A DMT az már más kérdés, de az mindenképp szívás, mert iszonyat nehéz, és így a viszonylag alacsony árát nagyon feltolja a posta. Emlékeim szerint ha külön veszed a DMT-t és mást nem veszel mellé, akkor érdemesebb a 2 oldalú sajtreszelős félét megvenni, mert a postája annyival olcsóbb a kisebb súlya miatt, hogy nem szignifikánsan drágább mint az 1 oldalú.

Természetesen, jó a Naniwa is, csak a Norton eddig egyszerűbbnek tűnt. Meg rosszat még nem hallottam róla. Köszi, hogy felvázoltad a lehetőségeket. :)
A Naniwa jobb szerinted, mint a Norton, vagy csak más?
Az lesz a vége, hogy megint nem veszek semmit, csak még néhány ív csiszolópapírt...


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #693 Dátum: 2012. Április 14. - 00:32:13 »
Miután mindkettőt elég sok ideig használtam, így azt mondanám kb. mindegy melyik. Mindkettőnek megvannak az előnyei/hátrányai, de mindkettő hibátlanul teljesíti a célját, bármelyikkel meg lennék elégedve ha minden finomságból csak 1 kövem lehetne.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Kövek
« Válasz #694 Dátum: 2012. Április 14. - 01:49:07 »
Természetesen, jó a Naniwa is, csak a Norton eddig egyszerűbbnek tűnt. Meg rosszat még nem hallottam róla. Köszi, hogy felvázoltad a lehetőségeket. :)
A Naniwa jobb szerinted, mint a Norton, vagy csak más?
Az lesz a vége, hogy megint nem veszek semmit, csak még néhány ív csiszolópapírt...


http://www.youtube.com/watch?v=JPYmfyw-5WU
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #695 Dátum: 2012. Április 14. - 08:51:03 »
Sanyi - Köszi szépen, világos.

Gyufa - A link voks a Norton mellett, vagy a hozzászólásokat nézzem?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Kövek
« Válasz #696 Dátum: 2012. Április 14. - 11:13:11 »
Sanyi - Köszi szépen, világos.

Gyufa - A link voks a Norton mellett, vagy a hozzászólásokat nézzem?
[/quote

En azt gondolom hogy a kovek ''Guruja''tobb 100 fajta fele kovekkel jatszadozott mar,
de itt a bejatszasban,megmutatja a jo oldalat a konek,hogyan kell elezni,es nem elkoptatni a kovet.
Hosszu ideig jolesz a ko ha megfeleloen hasznaljuk,es sikoljuk ha muszaj.

Szemely szerint a /Cambo/ ket oldalu Nortont hasznalom majd,a meglevo W&B kesekre,
sajat hasznalatra.

when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kövek
« Válasz #697 Dátum: 2012. Április 14. - 11:48:04 »
Én a Rákóczi dupla kövemet egy fél napig síkoltam (kb. 6 féle papíron), mire tükör fényes lett.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #698 Dátum: 2012. Április 14. - 13:04:17 »
Én a Rákóczi dupla kövemet egy fél napig síkoltam (kb. 6 féle papíron), mire tükör fényes lett.

Én nem számoltam össze, mennyi időt szántam rá, mert többször is nekifutottam, az egyik oldala majdnem összejött.  :borosta:

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #699 Dátum: 2012. Április 15. - 18:05:49 »
Mondom  :crazy:

Nem írnak szemcsefinomságot, így eléggé lutri (szerintem).

Szerintem ez inkább "gyereberózsám" HCB-SiC1000

Szerintem meg nem. És ez tapasztalati vélemény. :)  a hccw k? kb 1000-es finomságú de mindegy mert a csiszolt k? finomsága határozza meg a kopását. A hccw tisztításra lett kitalálva, hatékonyan tisztja bármilyen k? felületét. A sic1000-es meg els?sorban késekhez van, de azon vagyok hogy jó legyen borotvához is majd. :)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Kövek
« Válasz #700 Dátum: 2012. Április 15. - 19:34:45 »
A sic1000-es meg els?sorban késekhez van, de azon vagyok hogy jó legyen borotvához is majd. :)
Ezt valószínűleg többen reménykedve várjuk, sőt esetlegesen finomabb kövek...?  :borz1:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #701 Dátum: 2012. Április 15. - 20:34:26 »
Ezt valószínűleg többen reménykedve várjuk, sőt esetlegesen finomabb kövek...?  :borz1:

Egyelore ezeket szeretnem befejezni, finomitani. Utana 1200 jon, az korundos lesz. A tobbi ido kerdese. :) bocsanat az ekezetekert, de mobilrol nyomom most.

Nem elérhető jamescook

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • Haidu
Re:Kövek
« Válasz #702 Dátum: 2012. Április 16. - 00:01:12 »
A hccw tenyleg tokeletes tisztito ko. (Van szerencsem birtokolni egyet.)
A sic1000-nek baromi jo az anyaga - fantasztikusan kemeny, kopas allo. Ezert lenne jo, ha sikabb feluletu lenne, hogy ne legyen szinte lehetetlen borotvakeshez besikolni.


Azon vagyok, hogy simák legyenek.... :) Épp holnap megyek egy új sírköveshez - ők használnak vizes, gyémántos korongokat márványhoz - remélem jobban meg tudja csiszolni, mint az előző. Ez, a héten kiderül.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #703 Dátum: 2012. Április 16. - 09:36:02 »
Azon vagyok, hogy simák legyenek.... :) Épp holnap megyek egy új sírköveshez - ők használnak vizes, gyémántos korongokat márványhoz - remélem jobban meg tudja csiszolni, mint az előző. Ez, a héten kiderül.

Volt szerencsém kipróbálni az új Haidu 1000-es követ. Kezdő élező vagyok nincs túl sok tapasztalatom, de egy két gondolat.
hccw: Én Salmo-tól lestem az ötletet. Kipróbáltam. Aki kövön élez annak nagyon ajánlom tisztításra. Vizes papíron gyorsan síkolható. (gondolom más a hordozó anyag mint az új köveknél)
HCB-SIC 1000: Síkoltam vizes papíron KA-800-as és SIC 320-as rákóczi követ is egy időben vele. Aki úgy gondolja hogy ezeket sokáig kell a papíron csiszatolni az bele se kezdjen az új síkolásába így. A gyorsvágó izzott. Pont úgy viselkedett amikor kerámiát vágtam vele. Sapton 2000 (Itt is köszi fehege. Ha már amúgy is pancsoltam lehúztam az oldalát is.) a viszonyítási alapom. Ha ez 10 pont akkor az új 1000-es Haidu kb 4 pont. Borotva késhez és figyelmen kívül hagyva a síkolatlanságot. Generálisan kisebb az anyagleválasztási sebessége. Mérete sem ideális. Az élezésről a visszajelzés (nem jut jobb fogalom az eszembe) gyengébb. 100x nagyításnál nem ad olyan homogén felületet.
Bocs fehege de eretnekséget követtem el. 3-4 csissz erejéig teszteltem a síkolását a 2000-essel. Atomra viszi. Ebből arra következtetek hogy gyémántos síkolóval jól működne. Bár akinek van ilyenje biztos hogy ilyen követ akarna?
Tudomásom szerint célegyenesben van az új változat.
Technika: Valamivel a csiszpapírnál nagyobb 4-es üveglap 20mm-es OSB lapra felragasztva csap alatt. 220 400 600 800-as papírok.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #704 Dátum: 2012. Április 16. - 09:57:12 »
Sej-haj kaszakő
Mi az apád........?


........?= Vízvezetékszerelő?  :evil: :fetreng:

Node, hogy on is legyek: Próbálj pl. ecserin régi szovjet/orosz kaszakövet vételezni, azok tudomásom szerint igen jók!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici