Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270030 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Kövek
« Dátum: 2009. November 12. - 10:30:09 »
Kövek, kerámiák, ezek finomságai stb.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 14. - 18:34:16 »
látom átjöttünk ide...

mivel a Nov13.i beszerzésben hősi hallott lettem :( szeretnék egy körkérdést és egyben felmérést végezni, h ki milyen követ használ.... és kinek mi jött be?

előre is köszi :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 14. - 18:44:20 »
Naná, hogy átjöttünk, hisz ez itt azért épült!

Hősi halott, ha jól tudom, azóta vigasztalódtál... Egyébként az a két borotva neked nem lett volna jó, már átvettem őket, egyszer majd szépek lesznek, de dolgozni kell rajtuk.

Szóval én a Spyderco Benchstone-okat használom.
Medium: barna, finomság kb. 3-4000
Fine: fehér, kb. 8000
Ultrafine: fehér, kb. 13-14000

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 14. - 18:50:31 »
jó lesz ez itt :)

a hősi halott a lakbalos "dick"-es belgaköves rendelésemre vonatkozott...

a Késsel kapcsolatban meg jövő 7en jön longball kése, már várom :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 15. - 07:58:31 »
látom átjöttünk ide...

mivel a Nov13.i beszerzésben hősi hallott lettem :( szeretnék egy körkérdést és egyben felmérést végezni, h ki milyen követ használ.... és kinek mi jött be?

előre is köszi :)

Én még mindig csak egy NORTON 4000/8000-es követ, CrO pasztás szíjat, sima szíjat használok.
Ha esetleg valami komoly "megmunkálásra" van szükség, akkor azt egy kaszakő "finomságú" olcsó kínai fenőkővel végzem.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 15. - 10:00:14 »
Követ én is Norton 4000/8000-et használok, majd jön egy kerámia Spyderco Bench Stone 3 x 8 (Ultra Fine), végül ahogy mry314 is, pasztás és síma szijjal zárok. A japán kések ugyanezeken éleződnek, csak egy picit más módszerrel.
OFF
Az Iwasakimnál jelezték, hogy annak a széles puhafa dobozának a teteje is használható fenésre. Ez utóbbi tippet még nem próbáltam.
ON
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 15. - 12:22:49 »
Fonti:

Van aki bőr helyett balsafát használ, megelégedéssel.
Sőt, olyat is olvastam, hogy pasztás "fát" is lehet csinálni belőle.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 15. - 13:27:47 »
Igen, balsafa a doboza...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 22. - 19:45:11 »
beírom ide is ,mert hát ide való:

most olyanon agyaltam, mikor a pulyákkal sétáltunk- elmentünk a nem messze levő kőfaragó műhelye mellett és:
- nem lehet onnan beszerezni olyan természetes követ ami fenőkőnek megfelelne? van nála márvány, meg mészkő is hm?

ki tudja azt megmondani, h egy ilyen kő milyen finomságú?


"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 22. - 20:03:20 »
Nem vagyok szakértő, csak tapasztalataim alapján és a logikát követve próbálok gondolkodni: élezéshez való kő mindenképp szuper homogén anyagú valami kell, hogy legyen. Márpedig sem a márvány, sem a mészkő nem az. A keménységükről nem tudok nyilatkozni – még tán a márvány, ami emlékeim szerint ugye kristályos mészkő, talán az keményebb, mint a sima mészkő, de szerintem így sem jó.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kövek
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 22. - 22:00:17 »
Hm. Bevallom nekem is támadt már egy bizonyos -kőfallal elzárt- debrecen temető előtt elmenve káros gondolatom, miszerint mennyi fájin fenőkő van ott. :D  A dolog egyébként nem akkora képtelenség. Fenőkő gyüjteményemben van egy láthatóan nagyon megbecsült világos márvány szerű kaszakő. Egyik felét sikba munkáltam és néha borotva fenés után az él polirozására -a penge háta fele huzva- eredménnyel használom. Időközben megtaláltam a fellelhetőseget: http://www.cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-brusne-kameny szerintem felülről a harmadiknak felel meg az enyém. Ismétlem, élezésre nem használom, hanem csak az él polirozására.
Üdvözlettel: longball

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 22. - 22:35:02 »
Én aztán végképp nem vagyok szakértő, de valahol most olvastam a kerámiakésekkel kapcsolatosan, hogy azon a bizonyos keménységi fok skálán, ahol a kerámia 8 és a gyémánt (a max) a 10, többek közt különböző mesterséges (fél)drágakövek mellett meg lett említve a márvány is, ha jól emlékszem mint elég kemény anyag. Persze én is osztom a véleményt, hogy homgénnek és egységes szerkezetűnek kell lennie a kőnek, de nem lehetetlen, ha mondjuk bezúzva és (szelektálva) pár mikronosos hasonló szerkezetű kristályok, illetve valamilyen hőre keményedő rezin( műgyanta, lásd pl. padlólap) keverékeként kerül ki mint fenőkő vagy polírkő? Persze lehet tévedek, vagy csak nem érdemes vele vacakolni, mert a márvány erre a célra túl drága?  
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 22. - 22:55:38 írta Penge »

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #12 Dátum: 2009. November 23. - 09:13:05 »
csak elmélkedtem, mert hát itt a kőfaragónál vannak leeső darabok - 2*2,5m-es táblákkal dolgozik... és gondoltam, ha nem pilírozott felét nézem a táblának esetleg, no de mind1.

más: http://www.hidegfem.eu/index.php?m=2&p=termek&tid=804 egy ilyen jó-e borotvához?  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kövek
« Válasz #13 Dátum: 2009. November 23. - 09:37:44 »
Anyagra jó, a méretei nem jók. Ez csupán 2,5 cm széles, 13 cm hosszú és még egy centi vastag sincs. Azaz kézben fogni eleve nem tudod, ha meg asztalra teszed, rá a bőrtokra (amit ajánlanak is, mert így nem csúszik), akkor meg ott a fő baj, hogy túl keskeny egy borotvához. Azaz a két vége közötti viszonylag rövid szakaszon nagyon nagy oldalsó „kaszálást” kell végezni, hogy a teljes élt végigvidd.
Ez egy szuper úti-, tábori és túraélező.

Egyébként ha visszagörgetsz, amit én említek, hogy használok, az ugyanez a Spy-kerámia, csak én a nagy méreteket (Benchstone), és azok már nem kétoldalúak.

Bimbi, minőségi követ olcsón sajnos nem úszol meg...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek
« Válasz #14 Dátum: 2009. November 23. - 09:40:21 »
 :( meg sóhaj szmájli   :D

"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici