Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 306426 alkalommal)

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #795 Dátum: 2012. November 12. - 19:24:53 »
greg:

A példád nem tökéletes mert ugye használhatok a standardon kívűl francia kulcsot, csőfogót, kombinált fogót, de ha a te csavarodról van szó egy kalapáccsal és egy hidegvágóval is meghúzom.  :borz2:

Sanyi összefoglalója tényleg jó annak akinek már dereng valami. Azonban kimaradt belőle hogy a 3microntól inditva (3-2-1-0,5-0,25) és krom pasztával befejezve a norton és a finiselő kő helyettesíthető. Az él "minősége" nem éri el a csúcs kategóriás kővel finiselt élt de az ára sem.

Kezdőként nem tetszett hogy egy 5e forintos kés mellé vegyek min 40eFt-ért követ úgy hogy azt se tudom kell-e ez nekem.
Egy ilyen késnél nem számít hogy jobban fog fogyni mert ha nem jön be akkor mindegy ha bejön a késezés úgy is lesz másik és kő mellé.

Kezdőnek norton 4k/8k követ magában ajánlani nagy hibának tartom mert nem fog konfortos élt elérni vele és csalódni fog.

A másik: hogyha csak 2-3 végleges kése lesz ( :fetreng:) akkor is inkább kínait vegyen normális nagurával mert az élt ezzel karban tudja tartani. Így megint nem kell a norton, mivel a kezdeti élt rárakatja valakivel.

Akkor ezt a kínait vegyem a Nagurával ? 3 db 15-25 közti késem van nem akarom hazavágni őket...

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #796 Dátum: 2012. November 12. - 20:05:05 »
AlexK:
1. Az árból arra következtetek hogy nem igényelnek felújítást.
2. Nem tudom hogy jelenleg milyen él van rajta.
3. Nem tudom hogy miként tervezed a jövőt.

Ezek az árkategóriáju kések már "gyűjtői" kategória. Ez a kör már nem használ pasztát. Itt szó szerint a szőrszál hasogatás folyik. De természetesen ezekkel is működik a paszta.

Ami biztos nem az ilyen árkategóriájú késeken kezdenék el fenni tanulni.
Az első kést el fogod fenni. Először is vennék egy olcsó használható 5/8-os kést és ezen tanulnék.

Ami biztos hogy azt a kést karban lehet tartani a kínai+jó tomo nagura kombóval (ez a természetes kövön való fenés) amelyiken már van jó él. Ez az egyik útja a karbantartásnak.
Szintetikus kővel is ugyan úgy elérheted ezt az eredményt. Ebben mást kell kifaggatnod.

Ez csak arról szól ha a meglévő késeidet akarod hosszútávon karbantartani.
A kínai mellé a nagura plussz kiadás. A hozzá járó iszapkőről már nyilatkoztam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #797 Dátum: 2012. November 13. - 00:35:35 »
Ha csak 2-3 darabot akarnék karbantartani, akkor valszeg én is csak egy finiselő követ vennék. Ugyan azzal nehezebb lesz megtanulni élezni, meg az iszappal kell kicsit szórakozni, de ha van hozzá türelmed akkor idővel ráérzel a módjára. Én biztos hogy egy 4/8k Nortonnal indítanék, meg egy 12k kínaival, és ez elég gyakorlatilag mindenre. Ezzel lehet új borotvát is élezni, karbantartani is, és a kínaival meg egy kis pasztával olyan élt lehet elérni aminél már nem kell jobb.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #798 Dátum: 2012. November 13. - 07:54:46 »
Kínai kő:
Saját iszap kövével egy fostalicska.
Normális nagurával a kedvencem.

A saját iszapkövének mi a baja? Már azon kívül, hogy baromi nehéz vele iszapot csiholni. A normális nagura alatt mit értesz? Milyen előnyei vannak? Még soha nem próbáltam. Vagy ez akkor érdekes, ha nemcsak finiselni akarsz, hanem a durvább tartományban is élezni?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #799 Dátum: 2012. November 13. - 08:01:43 »
Ha csak 2-3 darabot akarnék karbantartani, akkor valszeg én is csak egy finiselő követ vennék. Ugyan azzal nehezebb lesz megtanulni élezni, meg az iszappal kell kicsit szórakozni, de ha van hozzá türelmed akkor idővel ráérzel a módjára. Én biztos hogy egy 4/8k Nortonnal indítanék, meg egy 12k kínaival, és ez elég gyakorlatilag mindenre. Ezzel lehet új borotvát is élezni, karbantartani is, és a kínaival meg egy kis pasztával olyan élt lehet elérni aminél már nem kell jobb.

Egy picit vitatkoznék. A mesterem (akinek a neve itt nem mondható ki) az általam 1500-as shaptonon előkészített borotvára számomra konfortos élt varázsolt a kínai és normális nagura segítségével. Tehát e miatt nem szükséges norton. Ja és 20 perxc alatt. A kínai kombóval heveder és bőrözés nélkül olyan élt lehet előállítani hogy bőr felett borotvál. Szerintem paszta csak akkor kell ha az élt le kell kerekíteni. De én szeretem ezt a direkt élt így nem pasztázok.

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #800 Dátum: 2012. November 13. - 08:40:09 »
AlexK:
1. Az árból arra következtetek hogy nem igényelnek felújítást.
2. Nem tudom hogy jelenleg milyen él van rajta.
3. Nem tudom hogy miként tervezed a jövőt.

Ezek az árkategóriáju kések már "gyűjtői" kategória. Ez a kör már nem használ pasztát. Itt szó szerint a szőrszál hasogatás folyik. De természetesen ezekkel is működik a paszta.

Ami biztos nem az ilyen árkategóriájú késeken kezdenék el fenni tanulni.
Az első kést el fogod fenni. Először is vennék egy olcsó használható 5/8-os kést és ezen tanulnék.

Ami biztos hogy azt a kést karban lehet tartani a kínai+jó tomo nagura kombóval (ez a természetes kövön való fenés) amelyiken már van jó él. Ez az egyik útja a karbantartásnak.
Szintetikus kővel is ugyan úgy elérheted ezt az eredményt. Ebben mást kell kifaggatnod.

Ez csak arról szól ha a meglévő késeidet akarod hosszútávon karbantartani.
A kínai mellé a nagura plussz kiadás. A hozzá járó iszapkőről már nyilatkoztam

Köszönöm szépen a jótanácsot, igen pontosan erre kell a kő hogy karban tudjam a késeket tartani. A "jó"tomo nagura követ hogy tudom kiválasztani, mivel gondolom akkor van hamisítvány is belőle? A kínaiból nincs?

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #801 Dátum: 2012. November 13. - 08:44:45 »
Kínai kő:
Saját iszap kövével egy fostalicska.
Normális nagurával a kedvencem.

A saját iszapkövének mi a baja? Már azon kívül, hogy baromi nehéz vele iszapot csiholni. A normális nagura alatt mit értesz? Milyen előnyei vannak? Még soha nem próbáltam. Vagy ez akkor érdekes, ha nemcsak finiselni akarsz, hanem a durvább tartományban is élezni?

Az információkat különböző forrásokból összeszedtem és ezekhez hozzáteszem a saját tapasztalataimat. Nem szeretném ha az látszódna hogy majd én a "tutit" megmondom.
De hogy válaszoljak is:
A japánok már jól körül járták a természetes kövön élezést. Ennek van egy működési mechanizmusa. Na ezt szerintem rosszul produkálja a kínai iszap kő. Az egyik ilyen tulajdonsága hogy nagyon nehéz elfogadható iszapot készíteni vele.
Javaslom ezt az oldalt:
http://easternsmooth.com/blog/jim-rion/2010/05/23/324-honing-japanese-naturals

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #802 Dátum: 2012. November 13. - 08:51:53 »
Köszönöm, elolvasom a cikket. Félek, ha a végére érek, kell majd vennem egy nagurát... :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #803 Dátum: 2012. November 13. - 09:08:27 »
AlexK:
Kő:
http://www.ebay.com/itm/New-Chinese-Water-Hone-Waterstone-for-Straight-Razor-/130547761377?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item1e6540c0e1

Mivel úgy is X-ben és hintázva kell fenned elég ez a méret.

"nagurának":
http://www.ebay.com/itm/360483960031?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
A mesterem szerint ezzel is működik. Én még nem próbáltam, de már úton van egy.

Így durván 41 dodóból a kezedben van. Azaz 10eFt alatt megúsztad. DE kell még bőr, heveder, és síkoláshoz technika.

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Kövek
« Válasz #804 Dátum: 2012. November 13. - 10:12:53 »
Nincs véletlenül valaki, aki tudna nekem segíteni ennek a kínai+"nagura" szett beszerzésében?
Köszönöm,
Cs.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #805 Dátum: 2012. November 13. - 11:01:28 »
Annak akinek még nincs kése annak én egy gyémánt pasztás fenő készletet ajánlanék. Ezzel jön ki a legolcsóbban a legjobb eredménnyel a legkönnyebben. Ez személyes vélemény. Nem kötelező egyet érteni vele.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #806 Dátum: 2012. November 13. - 11:05:09 »
Köszönöm, elolvasom a cikket. Félek, ha a végére érek, kell majd vennem egy nagurát... :fetreng:

Nem ez az egyetlen módja a jó végeredménynek. Nekem bejön. Én Nakayama tomo nagurát használok. :boldog:

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #807 Dátum: 2012. November 13. - 11:09:06 »

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #808 Dátum: 2012. November 13. - 11:11:05 »
Köszi !  Beszéltem vele ! Királyok vagytok !  ;D
Ha usd lenne akkor meg is venném :)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #809 Dátum: 2012. November 13. - 11:14:08 »
Köszi !  Beszéltem vele ! Királyok vagytok !  ;D
Ha usd lenne akkor meg is venném :)

Akkor én is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici