Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 270094 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kövek
« Válasz #810 Dátum: 2012. November 13. - 11:14:20 »
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #812 Dátum: 2012. November 13. - 12:27:39 »
Akinek a láthatatlan keze mindenhová elér... : )

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kövek
« Válasz #813 Dátum: 2012. November 13. - 12:40:49 »
Miért féltek kimondani a nevét ? Nem halt meg.Csak nincs köztünk.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kövek
« Válasz #814 Dátum: 2012. November 13. - 12:56:29 »
Köztünk van!  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #815 Dátum: 2012. November 13. - 13:03:45 »
Ha csak 2-3 darabot akarnék karbantartani, akkor valszeg én is csak egy finiselő követ vennék. Ugyan azzal nehezebb lesz megtanulni élezni, meg az iszappal kell kicsit szórakozni, de ha van hozzá türelmed akkor idővel ráérzel a módjára. Én biztos hogy egy 4/8k Nortonnal indítanék, meg egy 12k kínaival, és ez elég gyakorlatilag mindenre. Ezzel lehet új borotvát is élezni, karbantartani is, és a kínaival meg egy kis pasztával olyan élt lehet elérni aminél már nem kell jobb.

Egy picit vitatkoznék. A mesterem (akinek a neve itt nem mondható ki) az általam 1500-as shaptonon előkészített borotvára számomra konfortos élt varázsolt a kínai és normális nagura segítségével. Tehát e miatt nem szükséges norton. Ja és 20 perxc alatt. A kínai kombóval heveder és bőrözés nélkül olyan élt lehet előállítani hogy bőr felett borotvál. Szerintem paszta csak akkor kell ha az élt le kell kerekíteni. De én szeretem ezt a direkt élt így nem pasztázok.

Nem értem melyik részével vitatkozol, mert nem látok semmi ellentmondást a posztodban az enyémmel szemben. Sok módon el lehet jutni ugyanoda, kinek mi jön be jobban. A pasztás él lekerekítéssel nem tudom mi a baj, vagy hogy hogyan jön ez ide. Élezni tanulás elején nagyon sokat tud az emberen segíteni egy kis paszta, sokat lehet javítani a borotválkozás komfortján.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Kövek
« Válasz #816 Dátum: 2012. November 13. - 13:04:14 »
ROM- Read Only Memory Member  ;D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kövek
« Válasz #817 Dátum: 2012. November 13. - 14:01:00 »
...köztünk van és én néha le is írom a nevét... de most nem, mert félek Fontitól és Edtől.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Kövek
« Válasz #818 Dátum: 2012. November 13. - 14:20:09 »
ROM- Read Only Memory Member  ;D

Akkor már: EPROM - Erasable Erased Programmable Presently Read Only Memory Member
Novaculum habeo.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kövek
« Válasz #819 Dátum: 2012. November 13. - 14:48:30 »
Ha ezt komolyan gondolod (a mosolygósból azt gondolom, hogy nem), akkor nagyon félreértelmezed a fórumot. Ha nem, akkor viszont szerintem ízetlen tréfa.  :borosta:

...köztünk van és én néha le is írom a nevét... de most nem, mert félek Fontitól és Edtől.  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Kövek
« Válasz #820 Dátum: 2012. November 13. - 15:43:32 »
...köztünk van és én néha le is írom a nevét... de most nem, mert félek Fontitól és Edtől.  ;)

Miért kell tőlük félni ? ???

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Kövek
« Válasz #821 Dátum: 2012. November 13. - 16:00:31 »
Nem kell.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kövek
« Válasz #822 Dátum: 2012. November 13. - 20:05:16 »
Sic, szerintem túlreagálod...
Béke!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kövek
« Válasz #823 Dátum: 2012. November 13. - 20:59:59 »
 :sör:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Kövek
« Válasz #824 Dátum: 2012. November 15. - 11:07:55 »
Ha csak 2-3 darabot akarnék karbantartani, akkor valszeg én is csak egy finiselő követ vennék. Ugyan azzal nehezebb lesz megtanulni élezni, meg az iszappal kell kicsit szórakozni, de ha van hozzá türelmed akkor idővel ráérzel a módjára. Én biztos hogy egy 4/8k Nortonnal indítanék, meg egy 12k kínaival, és ez elég gyakorlatilag mindenre. Ezzel lehet új borotvát is élezni, karbantartani is, és a kínaival meg egy kis pasztával olyan élt lehet elérni aminél már nem kell jobb.

Egy picit vitatkoznék. A mesterem (akinek a neve itt nem mondható ki) az általam 1500-as shaptonon előkészített borotvára számomra konfortos élt varázsolt a kínai és normális nagura segítségével. Tehát e miatt nem szükséges norton. Ja és 20 perxc alatt. A kínai kombóval heveder és bőrözés nélkül olyan élt lehet előállítani hogy bőr felett borotvál. Szerintem paszta csak akkor kell ha az élt le kell kerekíteni. De én szeretem ezt a direkt élt így nem pasztázok.

Nem értem melyik részével vitatkozol, mert nem látok semmi ellentmondást a posztodban az enyémmel szemben. Sok módon el lehet jutni ugyanoda, kinek mi jön be jobban. A pasztás él lekerekítéssel nem tudom mi a baj, vagy hogy hogyan jön ez ide. Élezni tanulás elején nagyon sokat tud az emberen segíteni egy kis paszta, sokat lehet javítani a borotválkozás komfortján.

Sanyi
A késes borotválkozással való ismerkedés elején szerintem fontos a minimális költséggel való indulás. 2-3 borotva esetén elég a kínai+nagura kombó. Ha bővülne a gyűjtemény 1-2 borotvával akkor is előbb én egy sapton 1500-ast javaslok hogy az esetleges kisebb sérülések is javíthatók legyenek. Mivel az 1000-es Haidu követ nem ismerem ezért nem ezt javaslom. Ez a két kő sokkal tágabb teret ad mint az általad javasolt. Ha megindul a vezérhangya az meg más kérdés.  :)

Ha az említett két kővel nem sikerül éles borotvát elérni akkor ott az élezési technikával van gond. A paszta akkor kell ha puha arcbőrrel és kemény szőrrel áldott meg az ég.
http://hides-export.blogspot.hu/2011/05/iwasaki-and-jnats-part-3.html
Nekem elég a heveder. A tapasztalatom az ha nem megfelelően éles borotvát pasztázol sokkal hamarabb kívánja újra a követ.

Hangsúlyozom hogy ezek saját tapasztalatok és kevés borotván

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici